Sayfa 489/1312 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Başka bir sitede çemkiren kiracılara soruyorum "istanbulun mütevazi bir semtinde, temiz pak ve depreme dayanıklı sıradan bir dairenin kirası kaç para olmalı" diye.

Adam diyor "1000 lira falan olabilir."

Karşı tarafa layık gördükleri rakama bakar mısınız?

Ev sahibinin bu parayla "fakir bir hayat" yaşayabilmesi için minimum 10 dairesi olması gerek.
    Düşünsenize, istanbulda 10 dairen var ve fakirsin. Çünkü kiracıların öyle uygun gördü.

Yahu arkadaş, sen kebapçıya gidip " bence bu kebabın hak ettiği fiyat 3 TL" diyebiliyor musun?
    İstanbuldaki yeni bir eve 1000 TL deme cesaretini nereden buldun?

İşin komiği, aynı adamlar diyor ki "bir kişinin 2'den fazla daire alması yasaklansın"

Kiracı kafası değişik bir kafa. Bilim adamları incelemeli.

Ben "ev sahibi kira almasın, üste bize para versin" demediklerine şükrediyorum.
    Cidden bunu diyecek potansiyel var bazılarında.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    yabanci dalgasi derken Suriyelilermi acaba?
    Anladığım kadarıyla, her milletten var. Ama lüks evleri genelde İran-Azerbeycan falan alıyor.. en azından benim konustuklarım

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Başka bir sitede çemkiren kiracılara soruyorum "istanbulun mütevazi bir semtinde, temiz pak ve depreme dayanıklı sıradan bir dairenin kirası kaç para olmalı" diye.

Adam diyor "1000 lira falan olabilir."

Karşı tarafa layık gördükleri rakama bakar mısınız?

Ev sahibinin bu parayla "fakir bir hayat" yaşayabilmesi için minimum 10 dairesi olması gerek.
    Düşünsenize, istanbulda 10 dairen var ve fakirsin. Çünkü kiracıların öyle uygun gördü.

Yahu arkadaş, sen kebapçıya gidip " bence bu kebabın hak ettiği fiyat 3 TL" diyebiliyor musun?
    İstanbuldaki yeni bir eve 1000 TL deme cesaretini nereden buldun?

İşin komiği, aynı adamlar diyor ki "bir kişinin 2'den fazla daire alması yasaklansın"

Kiracı kafası değişik bir kafa. Bilim adamları incelemeli.

Ben "ev sahibi kira almasın, üste bize para versin" demediklerine şükrediyorum.
    Cidden bunu diyecek potansiyel var bazılarında.
    hocam kötü şeyler yaşadığını tahmin ediyorum ama bu konuda cidden şaşırtıyorsun yazdıklarınla.

kanunlarımız aşırı ve gereksiz şekilde kiracıyı koruyor.

işini yapmayan kişiler kurumlar sebebiyle tüm işler sarpa sarıyor ama bedelini biz çekiyoruz.

TUIK denen kurum enflasyonu yanlış açıkladığı için realite ve veriler birbirinden kopmuş durumda.
    TOKI denen kurum örneğin en son ne zaman İstanbul da dar gelirliye hitap eden düzgün proje yapmış.
    KIPTAS denen kurum gerçekten bir şeyler yapmaya çalışıyor da AKP yanlıları mı engelliyor yoksa onlar da mı işini yapmıyor.

Tapu alımı için geçen sene Kiptaş a gitmiştim, çalışanlarının işsizlik/aylaklık seviyelerini tarif edebilecek kelime dilimizde yok o kadar diyeyim.

4. Kanunlar ne derse desin kira ve ev fiyatlarinda bir patlama var ozellikle Antalya ve Izmirde

Ege kiyilarinin tumu icin ayni sey soylenebilir ama yabanci turistlerin geldigi yerlerde bu artis daha belirgin

Ornegin Kusadasinda fiyat ve kira artislari daha dusuk iken Antalya da bu cok daha yuksek

Sebebide basit cunku Kusadasina yabanci az geliyor gelenlerde daha cok profili dusuk kesim

Amerikalilarin gentrification denen olayi su anda bizzat yasaniyor. Artik fakirler icin denize erisim cok cok zor. Kapitalizm son surat

5. Evet geldik balonun zirt dedigi yere.
    https://twitter.com/ahmetbuyukduman/...cEUn1b9RfUVlVw

Konut fiyatlari reel olarak 35 yilin zirvesine gelmis, artik tabiri caizse dokunan yanar.
    Martta satislar yine yuksek fakat artik bunlar zirvedeki son panik alimlar.

Buradan alan cok uzun sure diger yatirim araclarina karsi zarar etmeye mahkum. Hatta bir sure nominal olarak dahi artmayacakir.( dusen yerler olacaktir)

bir sene sonra karsilastiririz omrumuz olursa ama ben birakin dovizi altini ve hisseyi, mevduata bile yenilecegini dusunuyorum.

Ytd.

6. Bu kadar iddialı

7. Bu kadar iddialı tahminler yapmak , bu tahminlere göre al-sat yapmak gerçekten yürek ister. Daha bugün 150 milyar daha %9 faizli kredi pompalanacağı müjdesi verildi. Bu durumda nasıl düşecek çok merak ediyorum. Seçimlere kadar yelkenler fora
     Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Evet geldik balonun zirt dedigi yere.
    https://twitter.com/ahmetbuyukduman/...cEUn1b9RfUVlVw

Konut fiyatlari reel olarak 35 yilin zirvesine gelmis, artik tabiri caizse dokunan yanar.
    Martta satislar yine yuksek fakat artik bunlar zirvedeki son panik alimlar.

Buradan alan cok uzun sure diger yatirim araclarina karsi zarar etmeye mahkum. Hatta bir sure nominal olarak dahi artmayacakir.( dusen yerler olacaktir)

bir sene sonra karsilastiririz omrumuz olursa ama ben birakin dovizi altini ve hisseyi, mevduata bile yenilecegini dusunuyorum.

Ytd.

Sayfa 489/1312 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •