Sayfa 80/133 İlkİlk ... 3070787980818290130 ... SonSon
Arama sonucu : 1063 madde; 633 - 640 arası.

Konu: küçük yatırımcı pörtföyü

Ben emekli olamıyorum 5 yılım var emekli maaşıyla maaşım arasinda 7 kat var 56 yaşı bekliyecegim söylemesi ayıp evim yazligim ve biri 0 iki araç var başka 5 kurusum yok aldığımı yiyor ve tatile gidiyorum dünyayı dolasiyorum
    Kızi ilkorta lise hep borsadan okuttum şimdi universite parasida birikti artık rahatım bu 5 yılda tatil yeme içmeden ne kalırsa onuda borsaya koyarım hanim çalışıyor o bakar bize😂

2. Diğer tarafta yazmıştım buraya da yazayım.
    Her birey kıyısından köşesinden, az çok bu sistemin içerisinde yer almalıdır.
    Bu hisse olur, emtia olur, döviz olur veya başka bir enstrüman olur.
    Tasarruf edilebilen miktarlar sisteme dahil edilir, biriktirilir.
    Dikkat edin tasarruf edilen miktar diyorum. Asla kredi veya kredili mal yok.
    Bu sayede ileride kişiyi memnun edecek birikimler elde edilebilir.

Biz eskiler yani yaşı 50 üstündekiler kredi bilmeden büyüdük işe başladık ev alırken kullandık ben arabaları bile peşin aldım artık ben salakligim mi bilemedim kredi uykularımı kaçırır borcum harcim yok çok şükür ama karı koca 28 yıldır çalışıyoruz bir de iyi yatırımlar yaptık galiba ama geçen yıl kızım Fransa'da değişim öğrencisi olarak okudu lise 2 yi

Bu yıl ordaki ailesi geldi ev fiyatını sordu 250000 Euro dedim adam şaşırdı seninki kaç dedim 800000 Euro dedi benim dibim düştü karı koca öğretmenler hayat standardına bak

Tasarruf bir yere kadar bana göre kendini paralamana gerek yok kredi falan çekip uykusuz kalmaya da

Öncelik hayatı yaşamak bana göre sonra tasarruf

4. Tasarruf derken hayatı hepten kısıtlama anlamında değil tabi ki, ne zaman ne olacağımız belli olmadığı için çokta kasmaya gerek yok.
    Benim söylemim daha ziyade yaşı genç olanlara.

5. Hazır gelmişken iki de grafik ekleyeyim.

PKART önünde iki zorlu seviye var, ilki turuncu kanal üst bandı, yeşil yatay çizgi ve mavi trend üçü bir yerde.
    Üzerinde 27 küsüratlı gri trend ve kırmızı çizgi.

6. LKMNH görüldüğü gibi yoruma gerek yok

7. ben genellikle lot sayısı az olan hisseleri tercih etmeye çalışıyorum. Tahta çok sığ oluyor ve çok volatil olabiliyor biraz riskli ama lotu az olan hisselere baktığım zaman sabırlı olursam belki kazanabilirim diye düşünüyorum.

440 lardan verilen cmbeton 375 den geri alındı

Alcar alındı ikiside 101 lot

Tmpol satıldı

Sayfa 80/133 İlkİlk ... 3070787980818290130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •