Sayfa 297/359 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347 ... SonSon
Arama sonucu : 2865 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    güzel gelişmeler peyder pey gelmeye devam edecek...sabır sabır sabır...
    bu şirkette hikaye bitmez abi..

https://www.ekonomim.com/ekonomi/sim...-haberi-724166

kripto ile ilgili düzenleme geliyor 15 gün içerisinde Sn. Mehmet Şimşek'in acıklamaların da satır aralarını okudumuz da;

GreenX gibi projeler, hem yerel hem de küresel düzeyde farkındalık yaratma potansiyeline sahipler. Yenilikçi teknolojileri ve sürdürülebilir çözümleri ile dikkatleri üzerine çekecekler. Ancak bununla da sınırlı kalmayacaklar. Kitle fonlama yöntemi ile dünya genelinde destek arayışına girecekler ve Türkiye'nin özgün blokchain projelerini küresel bir pazar haline getirecekler

blokchain projelerinin değerlemeleri az cok takip edenler bilir milyar dolarlar konuşulur

2. Ek 30018

ülkenin düzlüğe çıkması teknoloji ve inovasyon ile olacağını Sn. Şimşek farkında düşük maliyet yüksek kar sürdürülebilir ve tekrarlanan teknolojik gelirler ile mümkün olur Tıklagelsin, Zenia ve GreenX ile global pazara açılacak görünüyor şirket hem podcast ler hem de paylaşımlar da bahsettikleri gibi

3.  Alıntı Originally Posted by matrakim Yazıyı Oku
    Ek 30018

ülkenin düzlüğe çıkması teknoloji ve inovasyon ile olacağını Sn. Şimşek farkında düşük maliyet yüksek kar sürdürülebilir ve tekrarlanan teknolojik gelirler ile mümkün olur Tıklagelsin, Zenia ve GreenX ile global pazara açılacak görünüyor şirket hem podcast ler hem de paylaşımlar da bahsettikleri gibi
    dışa açılırsa gerçek değerine çok kolay ulaşır..bir gözümüz de orada...sabır sabır sabır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    sermaye artışının oranı aynı kalacak...bir tek miktarı değişecek...yani aynı şey aslında....matemetikte görmüşüzdür...aslında bu rakamların hepsinin de anlamı aynıdır..1/2=2/4 =3/6
    Ortaklığın oranı aynı kalacak o zaman yine 48'e 52 ortak olacağız galiba. İmtiyazlı pay olsa da şirketin yarısından çoğunluğunu vermek beni biraz rahatsız ediyor. Nitelikli yatırımcı eğer kendileri ise bunları açıklamaması ayrı bir dert açıklaması ayrı bir dert. Ama hem kripto hem yeşil sertifikadan dolayı önünün bayağı açık olacağını düşünüyorum ben de. Bir de geçenlerde SPK dan yenilen bir cezaya denk geldim. Cezanın sebebi ilişkili şirketle yapılan işlemin toplam cironun mu kazancın mı ne yüzde beşinden çok olmasına rağmen bunu açıklamaması ve ata express şirketinin değerlemesini SPK nın belirlediği şirkete yaptırmaması. Değerlemeyi yapmamalarının sebebinin ben Aldığımız fiyattan daha değerli olduğu için sakladıklarını düşünüyorum. Kendi şirketleri de olsa özel hukukta gabin diye bir kavram var. Malın ederinin çok fazla altında ya da çok fazla üstünde alınması sonucu oluşan haksız kazanç. Belki bu kavramdan sıyrılmak için böyle bir şey yapmışlardır. Biz küçük yatırımcılar için iyi bir şey olsa da bir tedirgin oldum açıkçası. Her halükarda bir kuralın etrafından dolaşmak istemiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by balplus Yazıyı Oku
    Ortaklığın oranı aynı kalacak o zaman yine 48'e 52 ortak olacağız galiba. İmtiyazlı pay olsa da şirketin yarısından çoğunluğunu vermek beni biraz rahatsız ediyor. Nitelikli yatırımcı eğer kendileri ise bunları açıklamaması ayrı bir dert açıklaması ayrı bir dert. Ama hem kripto hem yeşil sertifikadan dolayı önünün bayağı açık olacağını düşünüyorum ben de. Bir de geçenlerde SPK dan yenilen bir cezaya denk geldim. Cezanın sebebi ilişkili şirketle yapılan işlemin toplam cironun mu kazancın mı ne yüzde beşinden çok olmasına rağmen bunu açıklamaması ve ata express şirketinin değerlemesini SPK nın belirlediği şirkete yaptırmaması. Değerlemeyi yapmamalarının sebebinin ben Aldığımız fiyattan daha değerli olduğu için sakladıklarını düşünüyorum. Kendi şirketleri de olsa özel hukukta gabin diye bir kavram var. Malın ederinin çok fazla altında ya da çok fazla üstünde alınması sonucu oluşan haksız kazanç. Belki bu kavramdan sıyrılmak için böyle bir şey yapmışlardır. Biz küçük yatırımcılar için iyi bir şey olsa da bir tedirgin oldum açıkçası. Her halükarda bir kuralın etrafından dolaşmak istemiyorum.
    böyle bir ceza açıkçası ben görmedim...bizimle paylaşırsan seviniriz...işin aslını da öğrenmiş oluruz...bazen de değerleme şirketleri bir şirketin tam olarak hakkını bilemeyebilir düşüncesindeyim....değerleme şirketi bu güne bakacaktır yarına değil...benzer işleri yapan şirketlerin değerlemesini bilmek zor iş...bence bunu her değerleme şirketi bilemez...bu gün çoğu temelciye atatpnin değerini sorsanız bu günün fk sına pd sine bakarak bir cevap verecektir..bence buda doğru bir değerleme olmayacaktır...

amerika borsasında bir google bir tesla veya bir amozonun değerlemesini doğru yapabilen ve geleceği doğru okuyabilen bir değerleme şirketi zaten vaktinde kendisi alır ve belki de bin kat büyüyecek bir şirketin hissesini satın alırlardı...bizim borsada da eğer sadece iş bilanço okumaya kalsaydı bu gün en zengin vatandaşlarımız mali müşavirlerimiz olacaktı...

ama ne yazık ki durum öyle değil...burada püf noktası geleceği okuyabilmektir...borsamızda temelciden temelciye de fark var...hiç kazanmayan temelci arkadaşlarımız da var...nedeni konjöktürü doğru okuyamamalarıdır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Devir yapay zeka devri

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    böyle bir ceza açıkçası ben görmedim...bizimle paylaşırsan seviniriz...işin aslını da öğrenmiş oluruz...bazen de değerleme şirketleri bir şirketin tam olarak hakkını bilemeyebilir düşüncesindeyim....değerleme şirketi bu güne bakacaktır yarına değil...benzer işleri yapan şirketlerin değerlemesini bilmek zor iş...bence bunu her değerleme şirketi bilemez...bu gün çoğu temelciye atatpnin değerini sorsanız bu günün fk sına pd sine bakarak bir cevap verecektir..bence buda doğru bir değerleme olmayacaktır...

amerika borsasında bir google bir tesla veya bir amozonun değerlemesini doğru yapabilen ve geleceği doğru okuyabilen bir değerleme şirketi zaten vaktinde kendisi alır ve belki de bin kat büyüyecek bir şirketin hissesini satın alırlardı...bizim borsada da eğer sadece iş bilanço okumaya kalsaydı bu gün en zengin vatandaşlarımız mali müşavirlerimiz olacaktı...

ama ne yazık ki durum öyle değil...burada püf noktası geleceği okuyabilmektir...borsamızda temelciden temelciye de fark var...hiç kazanmayan temelci arkadaşlarımız da var...nedeni konjöktürü doğru okuyamamalarıdır...
    Hocam merhaba, SPK 2023-3 bülten numarasında idari para cezaları var. 19 OCAK 2023 tarihli yayınlanmış. Buraya link bırakmaya çalışıyorum eğer yapamazsam dediğim bültenden de kontrol edebilirsiniz.

Link bu: https://spk.gov.tr/data/63c99f638f95...487/3-2023.pdf

Değerleme olayı siz bir borsacı olarak konuşuyorsunuz. Fakat benim bahsettiğim bir hukukçu olarak normal bir ticari işlem. Borsada hiç bir şirketin fiyatı kestirilemez fakat örneğin bir alışveriş yaparken malın fiyatı bellidir. Örneğin bir araba alıyorsunuz şimdiki değeri bir milyon tl fakat gelecekteki değeri iki milyon tl olabilir bu yüzden iki milyon tl ödeyeyim demezsiniz. Borsada ise bu durum tam tersi işler. Acemi bir borsacı olarak dediklerinizi az biraz anlayabiliyorum. Fakat Gabin olayı normal bir alışveriş baz alınarak değerlendirilir. Bu yüzden söyledim şirketi yaklaşık bir milyar tl ye almışız fakat sosyal medyada okuduğum yorumların hepsi aldığımız şirketin değerinin en az beş milyar tl olduğunu söylüyor. Bu durumda aşırı fayda gören değil de aşırı zarar gören taraf bir dava açabilir. Zararın karşılanması ya da işlemin iptali için. Neden SPK nın önerdiği şirketlerden birine değerleme yaptırılmadı ve nitelikli yatırımcı bilgisi niye gizlendi bunu anlamaya çalışıyorum. Hala anlayamadım orası ayrı.
    Son düzenleme : balplus; 28-01-2024 saat: 00:31. Sebep: detaylı açıklama ekledim

8. Atp girişim semayesi satinalma işlemi bugün degil 18 ay önce yapilan bir opsiyon sözleşmesine dayanıyor. O zaman atılmış imza ve ödenmiş kaporo var. O yüzden bugün hileli bir satış varmış gibi bakilamaz. Bu işe örnek olarak futbol transfer piyasasini inceleyebilirsiniz. Genç bir futbolcuyu sezon sonu 3 milyon euro satinalma opsiyonuyla kiralayabilirsiniz. O oyuncu yilsonu 30 milyon euro piyasasi olsa bile siz 3 milyon euro yatırıp bonservisini alirsiniz. Bir gün sonra 30 milyona real madride satabilirsiniz. Burada hic kimse size ucuz aldin sattin davasi açamaz

Sayfa 297/359 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •