Sayfa 101/1951 İlkİlk ... 5191991001011021031111512016011101 ... SonSon
Arama sonucu : 15608 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. Tuncer Şengöz
    @TuncerSengoz
    Kim kiminle, niçin ve hangi konularda helalleşecek? CHP'nin en son iktidar sorumluluğu aldığı dönem 45 sene önceydi. O da biri MSP ile koalisyon, diğeri zayıf bir azınlık hükümeti biçiminde. Kemal beyin "partimizin de hataları oldu" sözü Cumhuriyet ve devrimler değildir inşallah.
    Kemal bey dalgakırandır. Gezi direnişinde yükselen dalgayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göstererek, 2014 yerel seçimlerine fiilen girmeyerek, 2015'te istikşafi görüşmelerle oyalanarak ve 2017'de referandumda geçersiz oylara ciddi itiraz göstermeyerek kırmıştı.
    Şimdi gene cumhuriyetçi bir dalga yükseliyor ve Kemal bey birdenbire helalleşelim diyerek ortalığı bulandırıyor. Acaba önümüzde yeni dönemde kritik rol üstlenin diye hangi akepeliyi koyacak? (Mesela Nagehan Alçı'yı CHP'den milletvekili adayı görürseniz şaşırmayın)
    Kemal bey helalleşmek istiyorsa, haklarını savunamadığı KHK'lılarla, sokak ortasında dövülerek, vurularak öldürülen çocukların aileleri ile, çocuğunun cesedini buzdolabında saklamak zorunda kalanlarla, öldürülen, tecavüze uğrayan kadınların aileleri ile helalleşsin.
    .............................................
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Japon Deniz Öz Savunma Kuvvetleri (JMSDF) ve ABD Donanması, Çin’in egemenlik iddiasında bulunduğu Güney Çin Denizi'nde “ilk ortak denizaltı karşıtı” savaş tatbikatı düzenledi.

3. Murat AĞIREL
    @muratagirel
    ·
    1d
    Kulislerde ‘’Nureddin Nebati ‘’ ismi Bakanlık için geçiyor.

4. Gold Telegraph ⚡
    @GoldTelegraph_
    German citizen demand for gold is at 12-year highs.

Inflation is at 28-year highs.

And today?

German producer prices rise at the fastest annual pace in almost 70 years.

I hate to say this, honestly.

But I feel this is going to get very ugly when people wake up.

5. zerohedge
    @zerohedge
    Hillary Clinton Warns Crypto Can 'Destabilize Nations' And 'Undermine Dollar As Reserve Currency'

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    zerohedge
    @zerohedge
    Hillary Clinton Warns Crypto Can 'Destabilize Nations' And 'Undermine Dollar As Reserve Currency'
    Bilakis doları yaşatan can suyu veren coinlerdir
    Bu kadın gelmiş olsa o seçimde
    Çok şey çok hızlı değişecekti
    Önlemeyi mike flynn yaptı
    Aferim ona
    Coin i dolardan başka para birimiyle vermiyolar
    Son düzenleme : Moruk; 19-11-2021 saat: 19:56.

7. SON DAKİKA - Fed Yönetim Kurulu üyesi Christopher Waller: #Bitcoin, esasen elektronik altındır.

8. Halil Babilli Avustralya Bayrağı
    @halilbabilli
    35 yaşına kadar param olmayınca hiçbir şeyi almıyordum. Sonra, borç sahibi olmanın sihrini keşfettim. Çok geç oldu ama realize edilen kar ve üzerine verilen vergi yerine, düşük faizle alınan borcun ne kadar ucuz olduğunu anlayınca olaylar gelişti.
    Sonra bir baktım, ne kadar zengin insan varsa borç içinde yüzüyor. Dedim ki, doğru yoldayım Borç dediğin şey ölünce senin problemin de olmuyor zaten. Ondan sonra karı realize edip de vergi vermek yerine borç almaya başladım.
    Misal, 1 milyon doları realize etsen 400 bin dolar vergi verirsin. Ancak, o parayı borç olarak alsan, şu anda ben %2.5 faiz veririm. Bunun Türkiye’de de yansıması olmalı.
    Diyeceğim o ki, iyi düşünülerek alınan borçtan korkmayın. Benim evimin mortgage’ını kapatmamamın sebebi %1.99’dan aldığım borç. Parayı gömüp borcu kapatacağıma başka yerlerde kullanıp çok daha yüksek oranlarda gelir elde ediyorum. Borç kaldıraçtır, kullanmasını bilene.
    En kötü USDT yatırımını kullansam %5 return var. Şimdi ben deli miyim borcumu ödeyeyim bu ortamda?
    .........................................

Sayfa 101/1951 İlkİlk ... 5191991001011021031111512016011101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •