Sayfa 1954/1954 İlkİlk ... 9541454185419041944195219531954
Arama sonucu : 15627 madde; 15,625 - 15,627 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. https://x.com/Badisaba191/status/1758544700020052221

Badisaba19
    @Badisaba191
    Dünya düz mü? Yuvarlak mı?

Cevap Dünya 3 Boyutta yuvarlak, 5. Boyutta düzdür. Yani bakanın titreşim frekansına göre algısı değişir. Dünya hem düz hem yuvarlaktır.
    Tamam işte, ne şiş yandı, ne kebap... )))))))))))
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Tamamını izleyemedim, Kızıl Goncalar'da Cüneyt Efendi bu kez yanılıyor.

Kız öğrencileri, dışarıya okumaya gönderecek, Kuran Kursu'nu da devlete bırakacak. Çok yanlış.

Hanım Anne sert itiraz ediyor. Haklı, ''kötülüğü öğrenecekler, bozulacaklar'' diyor. ''Matematik, coğrafya öğrenseler ne olacak'' diyor, tabii bu söylediği yanlış.

Cüneyt Efendi diyor ki, ''ben onları kötülüğü değil; matematik, coğrafya öğrenmeleri için göndereceğim''.

Matematiği coğrafyayı Kuran Kursunda öğret. Dışarıya sakın gönderme.

Çocuk doğduğunda, melek gibidir, kötülüğün zerresi yoktur. Fakat iyilik ve merhamet yapısında vardır, doğuştan gelir.

Çocuk kötülüğü dışarıda öğrenir. Kötüye gidiş sokakta başlar. Okul öncesi çocuklar yine iyidirler, bozulma hafiftir.

İnsanlar çocuklarını iyi, bilgili, kültürlü olsunlar, iyi birer meslekleri olsunlar diye okullara gönderirler.

Halbuki çocuklar, okullarda ilerledikçe kötüye giderler. Bu durum, herkesin gözleri önünde gerçekleşir.

17-18 yaşlarında, sokaklarda it, kopuk gibi dolanır dururlar.

3. ''Flour içeriyor, uzun süre kullanımda zeka geriliğine sebep oluyor'' diye yazıp duruyorum ama çay içmeye yine başladım. Bu saatten kelli zekayı ne yapacam?

Çünkü kahve çarpıntı yaptı. Tansiyonumu 10'a düşürüyor, acayip idrar söktürücü, falan filan işte be ya.

Çarpıntısı olan önce magnezyuma baktırsın. Çoğu da azı da çarpıntı yapıyor.

Sayfa 1954/1954 İlkİlk ... 9541454185419041944195219531954

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •