Sayfa 310/430 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by ey_b Yazıyı Oku
    En son çalıştığınız yerin bağlı olduğu sgk merkezine mi gittiniz ? Ben de kafayı bozdum gidip sorcam 3 marttan beri dys de hiç hareket yok napıyonuz diye
    Ben bugün araya adam koydum. 😆 eğer iptal iade falan özel bir mesaj gelmesi ise kimseye özel bir şey yapamayız. 1,6 milyon bekleyen var. 3-8 Mart arası işlem açanlar 2 ay daha bekler, 8-20 Mart arası en az 4 ay bekleyecek demiş. Dedim helal olsun adama, o adam için 2 ayda 4 ayda beklerim.

2.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Ben bugün araya adam koydum. �� eğer iptal iade falan özel bir mesaj gelmesi ise kimseye özel bir şey yapamayız. 1,6 milyon bekleyen var. 3-8 Mart arası işlem açanlar 2 ay daha bekler, 8-20 Mart arası en az 4 ay bekleyecek demiş. Dedim helal olsun adama, o adam için 2 ayda 4 ayda beklerim.
    Çevremde benden sonra başvurup emekli olmuşlar var nisan maaşını bile alıp yemişler Bakan başvuran 1.800 k kişiden,2 ayda yaklaşık 1.000 k kişinin işlemlerinin bittiğini söylemiş.1.800 k kişinin hepsi 3 martta başvurmadı ya?Bunlar başvurulan gün sırasına göre işlemlere almıyorlar mı acaba?Derdim maaş değil,silinecek günlerim var,kalanı yetiyor mu yetmiyor mu bu kadar bekleyip son dk pürüz çıkması. Ve de muhasebecinin hatası kod4 le işyerinden çıkış yapılmış bana.Şimdi çalışamıyorum sistem yeniden sigorta girişimi kabul etmiyor

3.  Alıntı Originally Posted by ey_b Yazıyı Oku
    En son çalıştığınız yerin bağlı olduğu sgk merkezine mi gittiniz ? Ben de kafayı bozdum gidip sorcam 3 marttan beri dys de hiç hareket yok napıyonuz diye
    dys ekranı güncellenmiyor.heleki bu yoğunlukta çok zor
    e devletten arama çubuğuna sgk günlük ödeme yazın oradan bir gelişme varsa çıkıyor.
    ayrıca bizzat ilgili sgk müdürlüğüne gidin,emekli servisinde bilgi verenler var.oraya sorun,tatminkar cevap gelmezse sonra bir daha gidin ( yanıt verenler değişiyor,işi bilen ayrıntılı cevap veren var vermeyen var)

4.  Alıntı Originally Posted by ey_b Yazıyı Oku
    Çevremde benden sonra başvurup emekli olmuşlar var nisan maaşını bile alıp yemişler Bakan başvuran 1.800 k kişiden,2 ayda yaklaşık 1.000 k kişinin işlemlerinin bittiğini söylemiş.1.800 k kişinin hepsi 3 martta başvurmadı ya?Bunlar başvurulan gün sırasına göre işlemlere almıyorlar mı acaba?Derdim maaş değil,silinecek günlerim var,kalanı yetiyor mu yetmiyor mu bu kadar bekleyip son dk pürüz çıkması. Ve de muhasebecinin hatası kod4 le işyerinden çıkış yapılmış bana.Şimdi çalışamıyorum sistem yeniden sigorta girişimi kabul etmiyor
    Başvuru sırasına göre yapmıyorlar.

Dosyalar arşivden getiriliyor, kimin geldiyse onunkinin işlemi yapılıyor. Piyango gibi bir şey.

Bir sistem falan beklemeyin, yok çünkü.

PRO 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Herkese Merhaba,
    Eğer Temmuz ayında emekli maaşlarında refah payı gibi, enflasyon harici bir artış olursa, bu sgk'nın emekli maaşı hesaplama kısmına da yansıyor mu, yoksa yalnız mevcut emekliler mi yararlanıyor? Örneğin Ağustosta emekliliğe başvurursak bu refah payını alabiliyor muyuz, yoksa haziranda mı başvurmamız lazım?
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    Herkese Merhaba,
    Eğer Temmuz ayında emekli maaşlarında refah payı gibi, enflasyon harici bir artış olursa, bu sgk'nın emekli maaşı hesaplama kısmına da yansıyor mu, yoksa yalnız mevcut emekliler mi yararlanıyor? Örneğin Ağustosta emekliliğe başvurursak bu refah payını alabiliyor muyuz, yoksa haziranda mı başvurmamız lazım?
    CB için 2 aday var;
    Mevcut kazanırsa bahsettiği refah payı mevcut emekliler için olacak...Emekli olmayanların refah payı (büyüme) sistemde var..

KK kazanırsa en düşük emekli maaşı = asgari ücret , bu düzenleme ile birlikte mevcuda %50 zam vaadi artı 15k bayram ikramiyesi ...

Karar vatandaşın...

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    CB için 2 aday var;
    Mevcut kazanırsa bahsettiği refah payı mevcut emekliler için olacak...Emekli olmayanların refah payı (büyüme) sistemde var..

KK kazanırsa en düşük emekli maaşı = asgari ücret , bu düzenleme ile birlikte mevcuda %50 zam vaadi artı 15k bayram ikramiyesi ...

Karar vatandaşın...
    Teşekkür ederim sayın heval,
    Bahsettiğim formüldeki büyüme (refah payı) değilde, ekstradan bir zam idi. Anladığım kadarıyla emeklilik başvurusu yapmazsak bu ekstra zammı alamıyoruz. Temmuzdan sonra emekliliğe başvurayım diyordum ama öncesinde başvurmak daha karlı olacak o zaman.

8.  Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    Herkese Merhaba,
    Temmuzda ocak - haziran tüfesi üzerine bir de refah payı verilecekse bunu hem mevcut emekliler, hem de henüz emekli olmamış herkes alır. Bu artış henüz emekli olmamış çalışanlar için, sgk emekli aylık hesaplama robotuna da yansır.

Eğer bir intibak yapılacaksa bu sadece mevcut emeklilerin aylığına olumlu yansır.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 310/430 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •