Sayfa 600/1019 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Ocak enflasyonuyla birlikte Yıllık tüfe %45 ve üzeri olacak bunu kendileri de kabul ediyor artık.Dediğiniz gibi Şubat-Mart son anda alavera-dalavera olmazsa Nisan ayının ilk haftası açıklanan enflasyon verisiyle yıllık tüfe 50 civarında çıkacak.Bizim enflasyona endeksli hesapta Nisan ayında net %45-50 faiz cepte.
    Enflasyona endeksli hesapta enflasyon artı kaç puan veriliyor?

Bu arada Nisan ayı enflason %53 Mart ayı enflasyonu da %52 gelecek gibi...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Ocak enflasyonuyla birlikte Yıllık tüfe %45 ve üzeri olacak bunu kendileri de kabul ediyor artık.Dediğiniz gibi Şubat-Mart son anda alavera-dalavera olmazsa Nisan ayının ilk haftası açıklanan enflasyon verisiyle yıllık tüfe 50 civarında çıkacak.Bizim enflasyona endeksli hesapta Nisan ayında net %45-50 faiz cepte.
    o faizi verdirmemek için mart ve nisanda eksi çıkarırlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Enflasyona endeksli hesapta enflasyon artı kaç puan veriliyor?

Bu arada Nisan ayı enflason %53 Mart ayı enflasyonu da %52 gelecek gibi...
    Odeabanktan açmış olduğum enflasyona endeksli hesabın dün sözleşmesini talep ettim.
    Özetle 1-Hesap açılışında verilen faiz oranı 2- Vade dönüşü yıllık tüfe oranı.Hangisi yüksekse vade dönüşü o oran üzerinden faiz ödemesi yapılıyor + 0.25 puanda banka ilave ediyor.
    Burada hesap açan çoğu arkadaşın vade dönüşü benim gibi Nisan ayında.Nisan Tüfe yıllık % 50 olursa %50 net faiz +0.25 ilave ile vade dönüşleri yapılacak.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    o faizi verdirmemek için mart ve nisanda eksi çıkarırlar
    Hocam Ocak enflasyonu ile birlikte Tüfe %45'i geçecek.Şubat-Mart 0 enflasyon çıkarsalar bile Nisan ayında yıllık tüfe 45'in altına yine düşmüyor.

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Hocam Ocak enflasyonu ile birlikte Tüfe %45'i geçecek.Şubat-Mart 0 enflasyon çıkarsalar bile Nisan ayında yıllık tüfe 45'in altına yine düşmüyor.
    %10 civarı gelirse 45 i bulur sonraki 2 ay sıfır gelirse 43 e iner ama sıfır gelme ihtimali yok önemli olan bu ay kaç çıkaracaklar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Su an sadece kur korumali mevduat urunu mevcut saniyorum enflasyona endeksli mevduat urunu mevcut degil diye biliyorum.

Her zaman tl mevduatda kalan hic bir zaman vazgecmeyen, muzmin mevduatci dedem icin soruyorum.

Ay sonu parayi 3 aylik kur korumali mevduata baglamak mi yoksa enflasyona endeksli mevduat urunu ciktigi zaman ona mi baglamak mantikli acaba ?

Tuik enflasyonu`nu 3 ay sonra dusuk cikarmak mumkun ama kur u baskilamak kontrol altina almak zor seklinde dusunuyorum. Yanlis mi dusunuyorum bilemedim. Yoksa iki mevduat urunude 3 ay sonra birbirine yakinsar mi acaba ?

Enflasyona endeksliyi 2-3 ay önce kaldırdılar

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Enflasyona endeksliyi 2-3 ay önce kaldırdılar
    Şurada var gözüküyor hala.
    https://www.alternatifbank.com.tr/bi...i-vadeli-hesap

Sayfa 600/1019 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz