Sayfa 399/520 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon
Arama sonucu : 4155 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Deva nın incilerinde sıra bu sefer Yeni Zelanda da
    İmatis 100 /400 mg lık formlar için izin almışız. Hayırlı olsun

https://gazette.govt.nz/notice/id/2024-go263
    Yurtdişinda ruhsatı alınan ürünler seri bir şekilde satışa geçse devanın içinden bir deva daha çıkacak.

2. Yavaş, sağlam ve emin adımlarla çıkıyoruz

istikrarlı bir trend izliyor. Maşallah diyelim
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

3. bist30 dışındaki kağıtlar tam yalan oldu , endeks bi cortlarsa o zaman görürüz kağıdımız ne kadar sağlam.

4. ayrıca sabah karanlık odada ecilc, deva, selec +2,5 hepsi sonra düştüler, bence ilaç bulunmama durumuyla ilgili gelişmeler olabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by tıbbıyeli Yazıyı Oku
    ikincisidir muhtemelen(diye düşünmek istiyorum)
    Şirkette okadar yatırım yapıyor bu ruhsat almanında maddi bir bedeli var bildiğim kadarıyla. Şirkette büyük ihtimalle biran önce satışa sunmayı istiyordur ama öyle ha deyince olacak işler değil demek ki diye düşünüyorum.

2022 Yıl sonu faaliyet raporundan ;

Avrupa’da iş geliştirme faaliyetlerimize devam edilmiştir; İsveç
    ve Finlandiya’da CNS ürünlerimizin, İngiltere ve Hollanda’da
    ise onkoloji ürünlerimizin satışları gerçekleştirilmiştir. Stratejik
    öneme sahip Kanada’ya ilk ürün satışımız gerçekleştirilmiştir. Yeni
    Zelanda’da DEVATIS Ltd ile kazandığımız yeni ihalelerle mevcut
    ürün gamımız genişletilmiştir. Ayrıca DEVATIS olarak Amerika,
    Avusturalya ve Meksika’da potansiyel olabilecek stratejik ürünler
    üzerinde çalışmalarımız sürdürülmüştür.

son 5 yıllık yıl sonu faaliyet raporlarına baktım Meksika dan ilk defa geçen sene bu şekilde bahsedilmiş.
    Son düzenleme : rodrigo44; 30-01-2024 saat: 15:57.

6. Güvenç Bey önemli bilgiler paylaşmış IQVIA verilerini de sunarak. Ciroları ortalama kur ile USD'ye çevirirsek 2022 için USD 199,1 mn'dan %45 artışla USD 289,5 mn'a yükseliş görüyoruz. Yıl sonu kuruyla yıl boyunca yapılan satışları ölçmek yanıltıcı olabilir. Verdiği adet ve TL gerçekleşmelere bakınca 2023 yılında Deva'nın hisse fiyatının endeksten negatif ayrışmasını garip buluyorum kendi adıma.

https://www.linkedin.com/feed/update...8840374812672/

https://www.linkedin.com/feed/update...4351521001472/

7. Sayın Sayılar10 çok değerli bir bilgiye bizleri ulaştırdığınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

DEVA Holding 2023 yılının ilk dokuz ayında, kutu bazında 103,53 milyon adet IQVIA satış
    TL bazında ise 4.261,28 milyon TL IQVIA satışı

Güvenç beyin bilgilerine göre 12 aylıkta kutu bazında 155,088 milyon adet IQVIA Satış
    Tl bazında ise 6.876.462 milyon IQVIA satışı

487 Milyon tlde hastaneler için Devlet malzeme ofisine 9 aylıkta cirosu vardı bunlarda IQVIA satışlarında gözükmeyen kalemler

Bilanço öncesi bize bilgi vermesi açısından 9 aylık ile kıyaslamayı yaptım. 9 ayda 103 milyon kutu satıp son 3 ay 52 milyon kutu olması mevsimsel etkiyi gösteriyor bizlere bu malum salgından dolayı 9 ayda satılan kutunun yarısı 3 ayda satılmış

39 milyon dolarda 9 ayda ciro vardı ihracat kısmında. 50 Milyon dolar üstünde gelir diye düşünüyorum yıl sonu içinde.

Herşey harika geriye bir tek hisse fiyatına yansıması kalıyor. İSO500 Türkiye raporuna göre Türkiye'nin en büyük 3. ilaç firmasının 500 milyon dolar değere fiyatlaması biraz tuhaf oluyor...

8.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Sayın Sayılar10 çok değerli bir bilgiye bizleri ulaştırdığınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

DEVA Holding 2023 yılının ilk dokuz ayında, kutu bazında 103,53 milyon adet IQVIA satış
    TL bazında ise 4.261,28 milyon TL IQVIA satışı

Güvenç beyin bilgilerine göre 12 aylıkta kutu bazında 155,088 milyon adet IQVIA Satış
    Tl bazında ise 6.876.462 milyon IQVIA satışı

487 Milyon tlde hastaneler için Devlet malzeme ofisine 9 aylıkta cirosu vardı bunlarda IQVIA satışlarında gözükmeyen kalemler

Bilanço öncesi bize bilgi vermesi açısından 9 aylık ile kıyaslamayı yaptım. 9 ayda 103 milyon kutu satıp son 3 ay 52 milyon kutu olması mevsimsel etkiyi gösteriyor bizlere bu malum salgından dolayı 9 ayda satılan kutunun yarısı 3 ayda satılmış

39 milyon dolarda 9 ayda ciro vardı ihracat kısmında. 50 Milyon dolar üstünde gelir diye düşünüyorum yıl sonu içinde.

Herşey harika geriye bir tek hisse fiyatına yansıması kalıyor. İSO500 Türkiye raporuna göre Türkiye'nin en büyük 3. ilaç firmasının 500 milyon dolar değere fiyatlaması biraz tuhaf oluyor...
    kutu bazında satışların artması yurt içi satışların dolar bazında artması ihracatın artıyor olması çok değerli veriler aslında bu artışları çok daha değerli kılan bir ortamda var şu anda. Dünyada ekonominin yavaşladığı bir sürece girdik bu süreçte döngüsel şirketlerin satışlarının azaldığını göreceğiz mesela satılan beyaz eşyanın adedinin satılan araç adedinin azıldığı göreceğiz üstelik doğru düzgün fiyat artışı bile yapamıyorlar araçların liste fiyatına bakın yıl başında % 3-10 arası bir zam yapabildi araç firmaları bir çoğu finansman desteği bile veriyor böyle bir konjöktürde satışları hem adetsel olarak artan hem usd bazında artan hemde ihracatını % 35 arttıran bir şirketin hisselerinin pozitif ayrışması beklenir şu ana kadar ayrışmadı. Borsada bir süre bir şirketin hisseleri beklendiği gibi artmayabilir fakat bu beklediğimiz satış ve ihracat artışlarını bilançoda görür isek ki göreceğiz devada diğer tüm şirketlerde olduğu gibi eninde sonunda büyüme fiyata yansıyacaktır.

Sayfa 399/520 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •