Sayfa 485/485 İlkİlk ... 385435475483484485
Arama sonucu : 3878 madde; 3,873 - 3,878 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by osiborsa Yazıyı Oku
    Türk Telekom olarak Grubumuzun yatırımlarının, stratejik girişimlerinin ve büyüme planlarının finansmanı amacıyla, Sinosure sigortası kapsamında, Şirketimiz ile The Export-Import Bank of China ("Orijinal Kreditör" ve "Aracı Banka") arasında 83 milyon Euro tutarında uzun vadeli bir kredi anlaşması imzalanmıştır. Söz konusu kredinin nihai vadesi Mayıs 2029, yıllık faiz oranı EURIBOR + %1,50 olup, sigorta primi ve diğer peşin maliyetler dâhil toplam maliyeti ise yıllık EURIBOR + %3,24'tür.

Nasıl yansır temelci arkadaşlar
    Bir şirketin uzun vadeli yabancı kaynak bulabilmesi
    Çıkardığı borçlanma araçlarına misli misli talep gelmesi çok olumludur. Normal şirketlerde tavan tavan götürür. Ama ttkom olunca, şirket yönetimi komuda olunca gitmiyor.
    Şuan bizi ateşleyecek olan imtiyaz uzatımı. Fiber imtiyazı biten şirkete kim neden yatırım yapsın . İmtiyaz olmadan bu şirket çöptür. Bir buçuk yıldır başvuru yapıldı hala cevap yok. Buna manipilasyon denir...
    yazdıklarım yatırım tavsiyesidir. beni dinleyin görün ebenizinkini.

2. Hadi müdür top sende. İki ay içinde imtiyaz işini çözeceğiz dedin bak mayıs bitiyor. Şu düğümü çözün artık...

3.  Alıntı Originally Posted by temelci Yazıyı Oku
    Bir şirketin uzun vadeli yabancı kaynak bulabilmesi
    Çıkardığı borçlanma araçlarına misli misli talep gelmesi çok olumludur. Normal şirketlerde tavan tavan götürür. Ama ttkom olunca, şirket yönetimi komuda olunca gitmiyor.
    Şuan bizi ateşleyecek olan imtiyaz uzatımı. Fiber imtiyazı biten şirkete kim neden yatırım yapsın . İmtiyaz olmadan bu şirket çöptür. Bir buçuk yıldır başvuru yapıldı hala cevap yok. Buna manipilasyon denir...
    Böyle ard arda kredi çektiği, bono ihraç ettiği bir dönem hatırlamıyorum. Krediyi de özellikle modem satın aldığı Çinli ZTE referansı ile alıyordur.
    Bu sefer bu kadar borçlanması buyuk ihtimal imtiyaz için diye düşünüyorum. Zaten devlet imtiyazı uzatmayıp ne yapacsk kendi şirketini mi kapatacak.
    Ancak o imtiyaz işi beleşe olmaz, devlete çok para lazım. 25 yıllık lisans uzatımı için sağlam bir fatura çıkar gibime geliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Böyle ard arda kredi çektiği, bono ihraç ettiği bir dönem hatırlamıyorum. Krediyi de özellikle modem satın aldığı Çinli ZTE referansı ile alıyordur.
    Bu sefer bu kadar borçlanması buyuk ihtimal imtiyaz için diye düşünüyorum. Zaten devlet imtiyazı uzatmayıp ne yapacsk kendi şirketini mi kapatacak.
    Ancak o imtiyaz işi beleşe olmaz, devlete çok para lazım. 25 yıllık lisans uzatımı için sağlam bir fatura çıkar gibime geliyor.
    İmtiyazı tcell e verebilir mi

5.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    zaten karpayının çoğu devlete ait. Öyle olursa kimse almaz bu şirketi. 3-6 dolar gibi bir fiyatla blok hisse yada halka arzla hisse satmak istiyorlarsa bu şartlarda kimse almaz. Hatta bu yönetim anlayışıyla bir dolara bile alıcı bulamazlar. Karlılığın artması için yönetime özel sektörü ortak etmek hortumları kesmek gerekiyor. İmtiyaz düşük bedelle uzatılmalı. Yoksa şirket tam bir çöp olur...

6.  Alıntı Originally Posted by osiborsa Yazıyı Oku
    İmtiyazı tcell e verebilir mi
    Yatırımları ttkom kar payı vermeden hatta borçla yaptı. İmtiyaz tartışmasız ttkomun hakkı. Ayrıca yapılanma olarakta ttkom uygun durumda. Mevcudun devamı gerekiyor...

Sayfa 485/485 İlkİlk ... 385435475483484485

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •