Sayfa 501/515 İlkİlk ... 401451491499500501502503511 ... SonSon
Arama sonucu : 4162 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by ZioN32 Yazıyı Oku
    Bu arada burdakilerin doktor dediği şahısada inanmadığını biliyorum oda elinde delil olmadığı için maytap geçiyor millet ile.
    Ya kardeşim Allah aşkına sabah sabah öyle şeyler yazıyorsun ki ne alakası var doktor bize delil bulmaya mecbur mu sen onca delili varken hala bir şey görmeyimı bekliyorsun?

2. Görüyor musun Doktor?
    Binlerce sayfa emek verdiğini sandığın forumun halini?
    Yazma dedim sana yıllarca..
    Yazma şuraya..!
    Boş işlerle uğraşıp duruyorsun.
    Takip etme de burayı.
    Sana bir şey kazandırmaz forum.
    Temel teknik veri setin sende kalsın.
    Yazma!

3.  Alıntı Originally Posted by hekimoglu Yazıyı Oku
    Görüyor musun Doktor?
    Binlerce sayfa emek verdiğini sandığın forumun halini?
    Yazma dedim sana yıllarca..
    Yazma şuraya..!
    Boş işlerle uğraşıp duruyorsun.
    Takip etme de burayı.
    Sana bir şey kazandırmaz forum.
    Temel teknik veri setin sende kalsın.
    Yazma!
    Merhaba,

Değerli Hekimoğlu, Dr. Abinin bilgi ve görgüsünden senelerce faydalandık. Ne yazık ki, Dr. Abinin hesaba katmadığı faktörler de varmış.

İnsan faktörü yani patron faktörü...

Senelerce patronlara Sn. diye hitabetti. Nezaketinden vazgeçmedi.

Hatta geçen günlerde yazdığı bir yazısında, Sn. tahta yapıcı, demişti.

Ben bunların ahlaksız insanlar olduklarını bir kaç sene sonra anladım.

Ama ne yazık ki, telafi edemeyeceğimiz kadar zamanımızı çaldı, hepimiz burada tutsak kaldık.

Her ne olursa olsun piyasa fiyatlar dedik ama, piyasa namussuz hisseleri fiyatlamıyormuş.

Patrona güven olmayınca, koca koca balinalar bizi de içeri alır korkusuyla, sorunsuz hisseye girmiyorlar.

---------------------------------------------------------------------

Dr. Abininki sadece, o model insanların "ben haklıyım..." inadı.

Hayır, değilsin.

K.Zorlu'ya ve bu aileye düzdüğün güzellemeleri zamanında kessen, eleştiritsen ve fabrikayı her aradığında, "Ayıp ediyorsunuz artık" desen, senin gibi bir yatırımcı bunu dediği için, benden çok ciddiye alırlardı.

Seneler öncesi bana telefonda, "Neden bu kadar eleştiriyorsun" diye sorduğunda, "Bazen kendini kaybedene ayılması için bir kaç tokat atılır. Ben onları kendine getirmeye çalışıyorum." demiştim.

----------------------------------------------------------------------

Tüm veriler iyi, ama bunlar kötü. Pis insanlar.

Hissenin fiyatı borsanın 1100 seviyesinde.

Borsa olmuş 9000.

Bunlara "Namussuz" denmez de ne denir?

--------------------------------------------------------------------

İstem dışı bir şey olduğunda, hisseyi ayakta tutmak için alım yapmasan bile haber gönderirsin.

Bir iş anlaşması haberi yok! Senelerdir...

Mülk almışlar!

An neniz o mülke girsin.

Yok doğru anladınız, düşündüğünüz gibi.
    Anne niz o mülke girsin.

---------------------------------------------------------------------

Doktor Abiden beklediğim,

Bir "Hepinizin Allah belasını versin..." demesi.

Patron ve işbirlikçilerine...

------------------------------------------------------------

Allah'ın bütün gazabı üzerinize olsun, patron ve işbirlikçileri.

Cehennemde yanacaksınız da, burada da görelim inşallah.

Saygı ve selamlarımla,

Şu foruma yazınca bir şey değişmiyor arkadaşlar? Keşke hiçbir şey yazılmasa daha iyi. Yazıldı da ne oldu ? Enayi kalabalığından farklı bir şey görmüyorum ben. Enayiler birbirine dert anlatıyor başka bir açıklaması yok. Teknik analiz ve temel analizin hiçbir kural seti işlemiyor. 1500 ile 9000 arasında 7500 puan çıkan bir endeks karşılığında yerinde sayan bir eplas var. Konuşşak yazsak çizsek ne olacak?
    Var mı bir gelecek projeksiyonu sunacak olan ? Boş lakırdı edip duruyoruz işte. O kadarda olsun. Bu dinsiz imansızların elinde inleyen insan kalabalığı olduk çıktık işte.
    Allah belasını versin bunların.

5. Merhaba,

Beş sene önceydi...

Yeni taşınmış ve o yolu ilk defa kullanıyordum. Genç bir kadın, 35 yaşlarında, yol kenarında duruyordu. Durak falan yoktu. Makyajı ve giyimi dikkatimi çekmişti.

Sonraki günler o yolu kullandıkça hemen her gün o kadını görmeye başladım.

"Namusu ile " hayatını kazanıyordu...

Evet, evet, namusu ile hayatını kazanıyordu. Hem tam anlamıyla, hem de figüratif anlamla.

Kimseye zararı olmadan, vücudunu satarak geçim temin ediyordu. Bu noktada vatandaşı bu duruma düşürenler utanmalılar.

Onun bir kabahati yok...

Beş yada altıncı geçişimde yanında durdum ve pencereye geldi. Bir şey demeden;

"Al kızım şu parayı, bugün paydos et," dedim.
    "İşin gücün rastgelsin abi," dedi ayrıldım.

Oradan her geçtiğimde, eğer oradaysa muhakkak harçlığını verdim.

Nadiren arabada yabancı olduğunda, vermeden geçerdim.

Dördüncü yada beşinci para verişimde, eşim yanımdayken durdum ve parayı verdim.

"Ben bu kadına ara sıra harçlık veririm, yanında verdim ki, bir gören sana ileten olursa, haberim var dersin," dedim.

Yardım hususunda beni iyi bildiği için hiç sorgulamadı.

Bu yılbaşına kadar düzenli harçlık verdim o kadına.

--------------------------------------------------------

Şartlar o kadar ağırlaştı ki, eminim daha fazlasına ihtiyacı var.

Eskiden artan maaşımı ve gün içerisinde borsada yaptığım al-sat'lardan kalanları, hep bir yerlere verirdim ve artık zor geliyor.

Zira bu mına koyduğumun senedi düştükçe aldık, düştükçe diğer senetleri satıp bunu aldık, kıpırdayacak yer kalmadı.
    ------------------------------------------------------------------------

Her Ramazanda , 3 yıl önceye kadar 8, son 2 yıldır 5, bu yıl da 3-4 aileye bayram yardımı yapıyorum. Ramazan öncesi ve içindeki erzak dağıtımları hariç.

Bu yıl erzak almadım, her tür etten oluşan 30a yakın koli yaptırmayı düşünüyordum ama onu yapamayacağım gibi görünüyor.

Zira anasının hamına doğru giden bir hisseyi satarak, bunları alarak, nefsimin o yardımlar içinde kalmasını istemiyorum.

Yapacağım yardımın beni gülümsetmesi ve memnun etmesi gerekir.

-----------------------------------------------------------------------------------

Söylemesi abes ama şe*efsizler okuyorsa, utanmazlar da, yazayım; deprem zamanı toplamda 200 bin lira civarında bir para yardımı yaptım.
    Hisse, anasının göbeğine doğru gelmese daha fazlasını yapacaktım.

32 öğrenciye bir grup arkadaş hatırı sayılır bir miktarda burs veriyoruz. Bu burs yıl boyu devam ediyor. Tatillerde kesinti yok.

-----------------------------------------------------------------------------------

Bunlar yazılacak şeyler değil, daha fazlasını yapan arkadaşlar vardır da, hiç konu etmediler.

Peki neden yazdım?

Kazancım çok şükür yetiyor. Ancak, fazlasını ihtiyaç sahiplerine dağıttığımda mutlu oluyor, huzur duyuyorum.

Neden yazdım?

Bu namussuz insanlar, yaptığım yatırımı değerlendirselerdi, daha fazla kişiye ulaşabilir, o artan kaynakları başka türlü de çoğaltabilirdim.

Yardımların miktarının da şartlara göre artması gerekiyor. Bir kaç yıldır paralel gidemiyorum.

Geçen sene zorlanmış olmama rağmen stresslenmemiştim ama bu yıl bu hususta gergin ve üzüntülüyüm.

Yol kenarında bekleyen kadına "bugün çalışma, paydos et" demem için artık ne kadar vermem lazım?

-----------------------------------------------------------------------

Bu yüzden sizlerden daha kızgınım. Yaaa...

-----------------------------------------------------------------------

Şimdi soruyorum; Kim Oro*pu?

Yol üstünde canını da ortaya koyarak bedenini satan, "Namusu ile çalışan" kadın mı?

Yoksa,

Bir türlü gözü doymayan, insanların zamanını, hayallerini ve umudunu çalan Kadın mı?

---------------------------------------------------------------------------

Cevap vermeniz gerekmiyor.

Onlar sadece sizin hayalleriniz ve umutlarınızı değil, okuduğunuz hikayedeki insanların yardımlarını da çaldılar...

Saygı ve selamlarımla,

6.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku

..................................
    ..................................

Yol üstünde canını da ortaya koyarak bedenini satan, "Namusu ile çalışan" kadın mı?

Yoksa,

Bir türlü gözü doymayan, insanların zamanını, hayallerini ve umudunu çalan Kadın mı?

---------------------------------------------------------------------------
    Merhaba,

Teşbihte hata olmaz derler.

Burada zor durumda olan bir kadın ile, zengin, umursamaz, vicdansız, asalak vs. insanların umut ve geleceklerini geciktiren bir kadın kıyaslanıyor.

Üstüne alınanlar olursa, gereğini yapsınlar, insanların yatırımlarını değerlendirsinler.

Başka türlü alınmalar, alınganlıklar şu ana kadar, yıllardır yaptıklarını tescil ve kabul etmektir.

Kefenin cebinin olmadığını bir kez daha hatırlatırım.

Saygı ve selamlarımla,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Teşbihte hata olmaz derler.

Burada zor durumda olan bir kadın ile, zengin, umursamaz, vicdansız, asalak vs. insanların umut ve geleceklerini geciktiren bir kadın kıyaslanıyor.

Üstüne alınanlar olursa, gereğini yapsınlar, insanların yatırımlarını değerlendirsinler.

Başka türlü alınmalar, alınganlıklar şu ana kadar, yıllardır yaptıklarını tescil ve kabul etmektir.

Kefenin cebinin olmadığını bir kez daha hatırlatırım.

Saygı ve selamlarımla,
    içinizi çok güzel dökmüşsünüz. Patron faktörü borsa için çok ama çok önemli.kemal beyin adını izmirde hayır sever ızmır aşıgı olarak duymustum. şirket battı cıktı olan ky yatırımcıya oldu. ama artık onund bi engel yokken neden hala perişan ettigi yatırımcıya bir umut ısıgı göstermezler bu benı cok düşündürüyor. neden? Romanyadakı arsa degerlendırse zaten bı egeplastık fabrıkası daha acar ama neden hala yatırımcısına ... gibi davranırlar bu benı cok dusunduruyor. hepınıze Allah yardımcısı olsun. ıcı kırık kboru kadar olamadı
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

8. Merhaba,

Biraz da teknik konuşalım.

Günü ağırlıklı ortalamanın ve Bist100 den daha fazla kayıpla, ÜBASG seviyesinde kapattık.

6.50 nin altındaki kapanışlarda TÜBASG seviyesine geçmiş olacağız.

Bilançoda kar yazarlar ve fazla çalmazlarsa, hisseyi baskılamaz izin verirlerse,

ABVS seviyesine geçilmiş olacak.

ABVS seviyesi 10x yapıncaya kadar,

Sonraki ABVZA ise 20x yapıncaya kadar devam edecek.

İyi bir akşam diliyorum.

Teknik sözlük;

Ü : Ürettiğiniz
    B : Borular
    T : Türkiye
    A : 3 teknik adı var

Diğer harfler: Onu da ben mi söyleyeceğim, kafanızı kullanın.

İyi bir akşam diliyorum.

Saygılar

Sayfa 501/515 İlkİlk ... 401451491499500501502503511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •