Sayfa 395/520 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495 ... SonSon
Arama sonucu : 4153 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Kitabın ortasından yazdığım sıfat dahi hafif kalan tahtayı bu hale getirenlerle ilgili yazabilirsiniz sayın sss. köse!
    Merhaba,

Tahtayı bu hale getiren ortada, orada...

Karın ağrıtan, karın deşen işin icraatcisi. En masumu o. İş adamı sipariş aldı, siparişi yerine getiriyor.

----------------------------------------------------------

Tahtayı bu hale getiren, "Hepsi beniiiiim" diye senelerce yatırımcısını aldatan, senelerce şirketleri masraf ve indirim kalemleri soyan Kemal Z. ve şimdiki mirasçıları.

Kemal Z. eminim öbür tarafta hesabını veriyordur. Öyle insanları Araf'ta falan bekletmezler.

Eşi ve kızı.., oğlundan bir haber yok,

onlar da Kemal Z'nin kazanına kamyon kamyon odun, mizanına da sayfa sayfa günah ve kul hakkı gönderiyorlar.

Baş suçlu O!

Bunlar da ne aç gözlü, Allah, kitap, hukuk bilmez çoook aşağılardan çıktılar, şahit oluyoruz.

Belli ki, yazılı vasiyet almışlar " 30 senelik yatırımcı dahil, bütün yatırımcıların aaazına edin, inim inim inletin, dünya borsa tarihine hiç bir patron ve şirketin yatırımcısına yapmadığı zulümleri yapın.., yoksa hakkımı helal etmem." demiş olmalı.

Şaka değil, böyle düşünüyorum.

Zira, Kemal Z.'nin yaptığı hata ve zulümleri sürdürmenin, daha da fazlasını yapmanın bir mantığı yok. Veriler ortada ve çok açık.

Şirketin senelerdir yaptığı işlerle ilgili bir açıklama ve duyuru yok. Bir iş ilişkisi Kap'ı, ihracat vs bildirimi yok.

Kancık...

Çok esaslı bir kelimedir. Jokerdir. Vurgulu ve anlamlıdır.

Bundan sonra, patrona bu şekilde hitap edeceğim.

Kancık patron.

Ama ben bütün anlamları içerisinde, "Dişi" anlamında kullanacağım. Bir hanımefendi olduğuna göre, yanlış anlaşılmasın.

Hanımefendiyi de, "dişi" anlamında kullandım.

Yoksa "kancık"ın bir hanımefendiliğini daha görmedik.

--------------------------------------------------------------

Belki, belki bir gün.., kısa zaman içerisinde utanırsınız diye dürtüyorum ama...

Belki biraz empati yaparsınız diye, dürtüyorum ama...

35 senelik yatırımcınızdan utanın.

Hisseyi 1000 lira yapsanız da, onun zamanını ve zararını karşılayamazsınız.

Hele ki, son 3 senede kaybettiklerini.

Sizi inanmadığınız ve umurunuzda olmayan Allah'a havale ediyorum...

O her şeyi hakkıyla bilen, hakkıyla işiten ve hakkıyla görendir.

Saygı ve selamlarımla,

2. "Kaçık" çok hoşuma gitti. Tam yerinde kelime...

3. Şirketi batırsana s(o)rosun çocuğu!
    Güçlüsün ya mesela 5 liraya indir hisseyi!
    Ya da Memati gibi üç beş milyon dolar para yakta adamlığını görelim!
    Mutlaka senin bilmemneni laciverte boyayan biri çıkacak!

4. Kancık Patron,

Millete 49 liradan hisse kakaladığınız 2 sene önce;

Bist 100 1500 seviyesinde...

Bist 100 5429 seviyesinde şimdi.

Fiyat 33.42 Tl

Ailecek utanmalısınız!

Utanmıyorsunuz da...

Utanmalısınız!

Her Allah'ın kulunu gördüğünüzde başınızı yere eğmelisiniz.

Çünkü, sizi her gören, yanında durduğunuz her kişi, yanından geçtiğiniz her kişi, bir toplantıda konuştuğunuzda, sizi dinleyen her kişi;

Benim düşündüğümü ve benden daha kötü düşünenlerin düşündüğünü düşünüyor.

Ve bundan utanmıyorsunuz...

Evden çıkmaya, hizmetçinin yüzüne bakmaya utanmalısınız... Yüzünüze bakarken tebessüm ediyorsa, inanmayın.

İçinden, yüzünüze karşı, herkesin dediğini diyor.

Emin olun öyle.

Bunu bilmiyorsanız, ben bir hatırlatma yapayım dedim...

----------------------------------------------------------------

Herkes size sövüyor.

Ölmüşünüze bile sövdürdünüz.

Utanmadınız...

---------------------------------------

Sahi, çocukların yüzüne nasıl bakıyorsunuz?

Yatırımcı arkadaşlara iyi bir gece diliyorum.

Saygılarımla,

5. batık BEŞİKTAŞ'a GEL... batık batık gerisi HİKAYE....

Kendisini boş avuntularla avutan insanlara veya kendisini kandırabilen insanlara oldum olası hep hayran olmuşumdur.

Türlü türlü bahaneler, başka çarem yoktu herkes böyle, düzen böyle, yaşamak istiyorsan başka şansın yok, kapitalist sistem, merhametsiz dünya, babana bile güvenmeyeceksin söylemleri gibi sayısız bahaneler ve söylemler ile dolu insan topluluğu haline dönüştük.

İnsanın namussuz olması için, hırsız olabilmesi için, yapacağı ahlaksızlığın üstünü örtebilmesi için türlü türlü kendisini kandırabileceği bir iç sesi olabilir.

Şunu her nefis taşıyana hatırlatmakta fayda var.

Kork o mahkemeden ki, hâkimin kendisi şahittir.†İmâm-ı Caferi Sâdık (h.z)

Ne kadar korkutucu geliyor değil mi. Hakim karşısına çıkıyorsunuz, sizi yargılayacak olan aynı zamanda görgü tanığı ve şahit. Var mı kaçışınız. İtiraz etme şansınız yok ;

“Biz kıyamet günü için doğru teraziler kurarız; hiçbir kimse hiçbir haksızlığa uğratılmaz. Yapılan amel, bir hardal tanesi ağırlığınca da olsa, onu getirir (tartıya koyarız). Yaradan Allah Enbiya Suresi 47.ayette

Bakmayın siz dünyanın binlerce senelik yaşına, dünya ancak sizin yaşınızda. Kıyamet ölünce kopuyor aslında. Konduktan sonra mezara.

Müslümanın imanı para ile olan münasebetinde belli olur. Ne zaman ki ; kendi menfaatin söz konusu olduğunda namuslu olabiliyorsan, bahanelere sığınmadan bu benim hakkım değil diyebiliyorsan "insansındır".

Yılın 2023 veya 5000 olmasının bir önemi yok. Herkes ölecek ve bu oyundan çıkacak. Birileri kalkıpta hayırdır fetva veriyor kafasına girmesin biz hayattan bahsediyoruz, mutlaktan bahsediyoruz.

Kur'an-ı Kerim, 29/64; 47/36. Dünya hayatı oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Ahiret yurdu ise takva sahipleri için daha hayırlıdır.

Bu dünya hayatı bir oyundur. 5 duyu organı ile hissedilen ve gerçekliğine herkesin yüzde 100 inanıp kandığı bir ortamdır.
    Allah bize kaç bölüm daha rol yazmışsa o kadar süre daha yaşayıp gideceğiz. Taş devrinden bugün modern dünyalar, gelecekte bilimin geleceği yerden bahsediliyor. Ancak bir nüans es geçiliyor. Ölüm olduğu yerde sabit ve değişmeden duruyor. Var mı ölümden kurtulan veya kurtulacağına inanan ? Gelecekte bilim ölümsüzlüğü getirecekmiş. Bunlar hikaye, bu dünyada 100 değil 200 sene yaşasan ne fark eder, koca bir avuntudan başka bir şey değil sonuçta ölüm gideceksin.

Eee bunca telaş ? Bunda gayret niye ? Etrafında dönüp baktığın objelere dikkat etsene, saat, telefon, masa, çöp kutusu, gördüğün her şeyin bir koyanı yok mu? kendi kendisine buraya geldi dediğimiz bir şey yok etrafta, mutlaka bir koyanı bir getireni var, en önemlisi gördüğümüz her şey bir amaç için orada. Sebepsiz hiç bir şey yok, baktığımız her şey bir sebeple orada.
    İnsan peki ? Bir oluşu bir duruşu ve bir burada oluşunun bir anlamı elbet var. Başlangıç ve bitiş. Doğ ve öl.

Bir sebep için insan burada. Bu sebebini doğru bulmayan veya bilmeyen veya anlamayan veya kendisini kandıranların ölümden sonra ışıklar altında uyku hayallerini gördükçe yandan gülmenin ötesine geçemiyorum.

Bunca insan, bunca aile, bunca çocuk bunca zaman. Buradaki bu insanların bunca duygusu, hissiyatı, geleceği, geçmişi ve hayalleri.
    Bunları çalan ve bu hırsızlığı yaparken de ; burası borsa, burası şu burası bu gibi kendi vicdanına yalanlar söyleyerek insanların haklarını gaspetmeyi masumlaştıran sizler ? Hakkın hukukun gerçeği sanalı olmaz. Hak haktır. Birilerinin hakkını umutlarını çalarken ölmüş gitmişlerinizin bir şey götüremeyişini görürken halen bu insanların bedduasını almak cehennemi hazırlamaktan başka bir şey değil.
    Kendinize gelin.
    Namuslu insanlar olun.
    Ölüp gideceksiniz arkanızdan bunca vebali götürmeyin.
    Bunca insanın umudu ve hayallerini çalıpta buna çeşitli kılıflar uydurmayın.
    Birilerini soymak için adamlar tutmayın.
    Allah sizi görüyor ve şah damarınızdan daha yakın, o içinizden geçenleri en iyi bilen.
    Küfrün ihsanı olmaz.
    Eğer ki halen içinizdeki şeytan sizi ele geçiripte akıllanmayacaksanız, ateşiniz bol olsun.
    Ancak şunu unutmayın, insanı yaradan Allah, onu en iyi bilendir. Ve o kulunun mutluluğu ve huzuru için hatırlatıyor.

Çünkü bilin ki kalpler, gerçekten de, ancak Allah'ı anarak huzura erişir. Ra'd Suresi 28. Ayet
    Dünyalar sizin olsun mutlu olamayacaksınız, kendinize gelin, para ile hırsızlık ile ancak kendinize huzursuzluk toplarsınız. Kocaman evlerinizde iç sıkıntılarınız, huzursuzluklarınızda boğulursunuz. Cebinizde paranız ama eksik bir gönül ile tatsız tutsuz yaşarsınız. Kendinize gelin.

"Haramda huzur ararsan, huzur sana haram olur.

7. Aslında çok büyük operasyonlar çektiler ve biz sadece izlemekle yetindik. Sürekli beklenti aşılandı. Bir sürü sosyal medya ve çakal kullanılarak beklenti oluşturulup satışlar engellendi. Mazharda çok güzel hortumlama yaptılar. Eplasta kaç kere 10-15-20-30 liralık marjlar yapıp aylarca süründürdüler milleti. Uyutma taktikleri üst düzey çalışıyor. Belkide eplası satış fiyatları mazharın zirvesini geçmiştir bu süre zarfında. Evet dışarıda milletin kucağına verdiğiniz bir sürü mal var. Onlarda sizin gibi inat edip satmıyor. Parası enflasyon karşısında pul olan insanlar yakarda satmaz o lotlarını bu fiyatlara. Dolar bazında grafiği açın bakın kardeşim. Hiç bir hisse çok uzun süre bu şekilde devam edemez. Satmayın lotlarınızı! En azından macera arayıp zararına vermeyin! Ne kadar sinir olursanız olun onlarında kudurduğunu aklınızdan çıkarmayın! Şirketin borcu yok. Tarihinin en iyi durumunda. Tek yapmanız gereken dolar bazında grafiği açmak…

Karındeşen insanlar bilinçlenirse hiçbir şey yapamaz. Elinizdeki tüm doneleri tüm çakallarına inat her platformda paylaşın. Bilimsel veri paylaşımı çok önemli. Bu karaktersiz ordusunun insanları kandırmalarına izin vermeyin!

Senelerdir beklenti hatrına sabrediyoruz. Eninde sonunda teknik çalışacak. Bunun olmaması için ya şirketi batırmalısınız ya da izmirde şöyle 7,5-8 lik bir depremle yıkılmalısınız.

8. Kancık Patron! (Dişi anlamında...Eylemlerin başka anlamlar ifade ediyor ama şimdilik)

Bir daha hatırlatayım;

Bist 100 1500 seviyesinde... Fiyat 49.00 Tl

Bist 100 5425 seviyesinde Fiyat 33.38 Tl

Ve 3 seneye girmişiz. Önceki 12-13 seneyi saymıyorum bile.

Poh yemeyi bırak da artık, hisseyi olması gereken rakama getir.

Gerçek ederi de demiyorum...

Bistle paralel yükselse 225-250 olması lazımdı.

---------------------------------------------------------------------

Yukarıdaki verilere bakın da, utanmıyorsanız da biraz yüzünüz kızarsın.

Haram para yiyorsunuz ve çocuklarınıza haram , göz yaşı ve kan parası yediriyorsunuz.

Çocuklarınız da burayı okur inşallah.

İnsanların, zamanını, umutlarını ve geleceğini çaldınız.

---------------------------------------------------------------------

Her yerinizden fitil fitil gelecektir.

Bekliyoruz...

Akıl hocanız gitti, ders bile çıkarmadınız.

Ders alacağınız zaman da gelir de,

Hem sizin, hem de bizim için geç olur.

Hadi bakalım.

Yatırımcı arkadaşlara, selam ve saygılarımla,

Sayfa 395/520 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz