Sayfa 464/464 İlkİlk ... 364414454462463464
Arama sonucu : 3709 madde; 3,705 - 3,709 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

O kadar parası varsa gidip bir mali müşavire danışabilir, değil mi?

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    2Onur2 sen mevzuyu anlamadin.

Dükkani kapatsak, hiçbir şey alip satmasak bile devlet bize 3 ayliktan itibaren kallavi bir vergi çıkarıyor.

Diyelim 1 ocakta şirket üzerine ARABA aldın 2 milyona.

31 martta , devlet 3 aylik enflasyon %15 açıkladı diyelim

Senin araba 2milyondan 2.450 milyona degerlendi. Amortismani falan düş,ver bu 450binin vergisini diyecek.

Arabayi satmadik etmedik ortada bir kazanç yok. Vergisini istiyor devlet.

Özel sektör de diyor ki:

Ben bunun vergisini vereyim ama arabayi satinca vereyim... kazanç realize olmadi, cebimde nakit yok...
    Simdi kontrol ettim de
    30 nisan2024'te yeni teblig yayinlanmis.
    Yukarda yazilan enflasyon guncellemesi konusu 2024-1ç için geçerli degil.

3. 20 üstü dikkatli olun bu gün 20 üstünü görüyor sıkıntı
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

4. Yaklaşık 40 günlük zoraki bir molanın ardından alttaki haberle destekten çıkış yapan aken yeni yatırım haberleri bekliyor. 340 mn dolarlık yatırımdan akende payına düşeni alacaktır.

Yüzerges santrallerde akenin sahip olduğu baraj gölleri ve rezervuarlarla büyük bir avantaj ve potansiyele sahip olduğu kuvvetli tahminimizdir. Bunlarla ilgili fizibilite çalışmalarının devam ettiğini Serhan Bey söylemişti. Bu santrallerin karasal olanlara göre 6 ay gibi kısa sürede kurulacağı söyleniyor.
    Şirket ve holdingten gelen haberler Aken için yeni bir dönemin başlayacağı izlenimini veriyor.

Teknik olarak ise 0.4-0.6 dolar desteğini pekiştirmeye çalışan hisse ilk fırsatta daha önce kıramadığı 0.9 dolar direncini kırmaya çalışacaktır.

----------------------------------------------------------------------------------
    Yazıdaki rakamlar ve fikirler tamamen tahmini ve şahsi varsayımlar olup hisse alım satımlarında gerçekmiş gibi dikkate alınmamalıdır.

https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/h...98eiy423951388

5.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    O kadar parası varsa gidip bir mali müşavire danışabilir, değil mi?
    çok doğru söylüyorsunuz. 4 üretim tesisi var pek çok avukat, YMM, SMMM ile çalışıyor. Bedelini ödeyerek onlara danışması gerekiyor. Ben onun hatasını düzeltmek durumunda değilim. Uyarmayacağım.(Araziyi şirkete adına aldıran da avukatı!!!)

Sayfa 464/464 İlkİlk ... 364414454462463464

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •