Halka arz katilmadim. Anlayamadığım bir şey var dağıtım derinliğinde.

2777 emir ile 17,5 milyon lot tavanda bekliyor yani alamamislar görünüyor. Bu demektir ki 2777 emirin dağıtılan en yüksek lotu kendi aralarında eşit sayıda alması lazim. Yani 2777 Emire atıyorum 1er milyon lot verip bu emirlerin talep fazlası olan miktarın 17,5 milyon lot olması lazım. Oysa derinliğe bakıyorsunuz 1.8m 1.7m gibi tek emirle alanlar olmuş. Hatta ak yatırımın tek emrinde 12milyondan fazla talep karşılanmış. En yüksek karşılanan emir o.

Öyleyse tavanda bekleyen karşılanmayan 2777 Emire ait 17,5m lot nereden geliyor? Ak yatirimdaki 12m Emir karşılanmış ise bu 2777 Emire karşılık gelen 17,5m talebin de en azından bir kısmının karşılanmış olması gerekirdi. Burada bir uyuşmazlık var.

O zaman geriye şöyle bir ihtimal kalıyor. Bu 2777 emir ya mükerrer olduğu için karşılanmadı ya da talep saatine uyulmadığı için karşılanmadı.

Emir sayısı 2777 değildi bu arada ama ne ise onu kabul edin tam hatırlayamadığım için rakamı salladım.

Bu dağıtım işinden tam olarak anlayan kişi var mı açıklama getirebilecek? Muhtemelen öyle bir kişi yok ama yazayım dedim.

Sanırım karşılanamayan tek talep ak yatirimdan gelen 12milyon lotluk talep. Eşit dağıtımın işleyişi bunu gerektiriyor. Öyleyse bu 12m talebin kime ait olabilecegine dair ihtimalleri gözönünde bulundurmak gerekiyor.