Sayfa 165/581 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon
Arama sonucu : 4643 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by lasvegas Yazıyı Oku
    Emlak fiyatlari artan doviz kuru, enflasyon ve yeni konut yapilamamasi artan sehir nufusu etkileri ile hizla yukseliyor. Ben hayatim boyunca konut fiyatinin tl olarak dustugunu gormedim. Bu sene buyukyali da brut metrekare 110-120 bin tl arasinda satiliyor. Elde var 297 bitmis daire. Toplam brut 70000 metrekare civari. Simdi kritik sorum sudur eger bu fiyatlar enflasyon kadar artsa 200 bantina gelse sirket elindeki bitmis buyukyali dairelerinden ne kadar deger artisi yapar? Seneye her daire satisinda ksasina ne kadar nakit girer? Inanilmaz rakamlar buluyorum sonra yanlis diye tekrar hesapliyorum sonuc hep ayni.
    2. Çeyrek 90 bin lira civarından satıldı ortalamada, bu çeyrek ortalaması 110 bin civarı olması çok muhtemel. Kalan satılabilir alan 65.000 m2 . Muazzam bir potansiyel olduğu belli , bekleyebilen kazanır çok net.
    3 yıldır hep söyledim bu sloganı. Herkeste çok beğendi sağolsunlar, Özaksa koy sepete

2.  Alıntı Originally Posted by linux Yazıyı Oku
    2. Çeyrek 90 bin lira civarından satıldı ortalamada, bu çeyrek ortalaması 110 bin civarı olması çok muhtemel. Kalan satılabilir alan 65.000 m2 . Muazzam bir potansiyel olduğu belli , bekleyebilen kazanır çok net.
    3 yıldır hep söyledim bu sloganı. Herkeste çok beğendi sağolsunlar, Özaksa koy sepete
    Bu arada büyükyalıda m2 si 200 bin liradan satılan blok var hani o katar prensesinin olduğu . Daha orası devreye girmedi

3. Monako prensine de satın dayıcım ama bu fiyat ne ayıp oluyor 20 lira altı yazık günah bu hisseye
     Alıntı Originally Posted by linux Yazıyı Oku
    Bu arada büyükyalıda m2 si 200 bin liradan satılan blok var hani o katar prensesinin olduğu . Daha orası devreye girmedi

4. Daha yeterince aldığımı hissedemiyorum , otobüs beklesin biraz

5. Ben de Mart ayında Büyükyalı projesini gezdikten sonra hisseyi biriktirmeye başladım. Amatör bir borsacıyım ancak 20 yıldır inşaat sektöründe yer alıyorum. Rakamlardan ziyade beni en çok projenin kalitesi ve ortaya koyulan vizyon etkiledi. Büyükyalı projesi İngiliz bir grup tarafından çizilmiş, benzer Emlak Gyo projelerinden ve bölgede yapılan projelerden çok farklı, projeyi gezerken kullanılan malzemelerden, alışveriş kısımlarındaki marka seçimlerinden, oluşturulan atmosferden bunu anlıyorsunuz. Bu farkı yaratan patron mudur, altındaki profesyonel ekip midir bilmiyorum ama ortaya çok başarılı bir eser çıkarılmış. Rakamlardan, m2lerden, a4e basılmış sunumlardan ziyade bu projenin başarısı beni etkiledi. Göktürkteki projelerinde bu çizgide olduğunu görüyorum. Şirkete dair en büyük inancımı fark yaratan vizyon oluşturuyor. Elini attığı, başlayacağı yeni projelerde de bu seviyede başarılar bekliyorum. Herkese bol kazançlar..

6. Benim icin bu hissede onemli olan buyuk bir proje alinmasi. Elde 2 milyara yakin dovizde bekleyen nakit var. is yapma becerisi cok yuksek. Boyle bir projeye baslanirsa hisse ederine cok hizli yukselebilir. Simdilik elimizde gokturk 2 ve 3. Mahmutbey projesi ve ekgyo dan alinan 100 donumluk 1000 konut kapasiteli gol manzarali gaailqt paylasimi bir arsa var.

7. Ez cümle beklemeye değer! Elime geçen nakitle hisse almaya devam. Bu kadar çer çöp hisse içinde ayrışıyor
     Alıntı Originally Posted by lasvegas Yazıyı Oku
    Benim icin bu hissede onemli olan buyuk bir proje alinmasi. Elde 2 milyara yakin dovizde bekleyen nakit var. is yapma becerisi cok yuksek. Boyle bir projeye baslanirsa hisse ederine cok hizli yukselebilir. Simdilik elimizde gokturk 2 ve 3. Mahmutbey projesi ve ekgyo dan alinan 100 donumluk 1000 konut kapasiteli gol manzarali gaailqt paylasimi bir arsa var.

8.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    BİMAŞ'ın ortalama stok devir süresi 40.27 gün, OZKGY'ninki 428.54 gün. Birbirleriyle karşılaştırılmayacak kadar alakasız sektörler. Böyle mantık kurmak hatalı olur. BİMAS sürekli nakit çeviren ve yerine yeni ürün koyan bir şirket. OZKGY arsa alacak, bina yapacak ve satacak bu uzunca bir süreç BİMAŞ'ın faaliyet alanına göre.

OZKGY'yi kendi sektörü ile karşılaştırırsanız en makul olanı olduğunu görürsünüz belki. Ama niye BİMAŞ gibi fiyatlanmıyor demek anlamsız. BİMAŞ belki pahalı görünebilir ama aynı sektördeki dünya muadillerine göre %9.5 iskontolu, kendi tarihi çarpanlarına göre %49 iskontolu.

Bu arada bende OZKGY var, BIMAS yok, kişisel olarak ben de pahalı buluyorum BIMAŞ'ı, ancak tüm dünyada perakende sektörü bu şekilde fiyatlanıyor.
    Genel olarak borsamızda iskonto oranı %50’den fazla yani %10-15’lik iskonto aslında görece pahalı demek. Ayrıca gıda perakendeleri için her an ceza yeme gibi bir durum olduğundan ekstra iskonto olması gerekir. Normalde gyo’ları diğer şirketlerle karşılaştırmak saçma olur ama Ozkgy için bence bu durum geçerli değil. Ozkgy’de favök ve değerleme dışı kar gerçekten inanılmaz bir seviyede. Gıda perakendecileri içinde bence en iyisi olan Migros ile FD/Favök açısından kapışacak seviyede. Bir gyo’dan beklenmeyecek çarpanları var.

Sayfa 165/581 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •