Sayfa 63/177 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 1416 madde; 497 - 504 arası.

Konu: TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret

1. Varan 3…

2. paylaşımların için çok teşekürler kazançkapısı dostum...güzel ve faydalı bilgiler....demek ki üç tane fon teknosadaki paylarını artırıyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. aklın yolu bir..bizim iki aydır sık sık görüp söylediklerimizi fonlar da görüyor...bilmiyorum belki de bizden önce de görüp almış olabilirler..ama son zamanlarda bu alışları bayağı ivme kazandı...tedavüldeki lotları iyicene çektiler...tedavülde pek de serseri lot kalmayınca hisse de agresifleşmeye başlıyor...
    geçen gün burada bir arkadaş fonların alımını olumsuz görüyorum demişti ben de tam tersini söylemiştim...şu anda teknosa hareketleri ile bizi teyit ediyor...doğrusu 14,40 direncinin bizi 11,30 daki direnç kadar zorlayacağını sanıyordum ama hiç de beklediğim zorlanma gerçekleşmedi..çok kısa sürede iki üç denemede geçti o direnci...belki de birileri bilançonun kokusunu aldı ki alımda pek bekleyemedi...

biraz önce teknikçi bir arkadaş ile görüştüm...bana çanak katlaması 29 tl ye denk geliyor dedi...eğer orayı da aşarsa ?? 58 tl hedef olur dedi...daha önce gesan 20-30 aralığında iken yine ona danışmıştım o vakit bana 56 tl hedeftir demişti.... sonrasını doğrusu hiç sormadım...çünkü temel olarak potansiyelini az çok biliyorum...

bu rakamlar şimdilik için bazılarına çok uçuk gelebilir ama bence piyasa tam anlamı ile teknosaya uyanırsa ?? tıpkı gesan gibi bir ralliye girebileceğini düşünüyorum...

nasıl olsa 2012 de ilk halka arz olduğunda 4,35 dolardan arz olmuştu...(80 tl )
    yine 2018 yılında yıllıkta 10 milyon dolar (185 milyon tl ) zarar ederken teknosaya 1,09 euro (19,71 tl ) fiyat biçildiğini biliyoruz...buna 10 yıldır yatmasını da eklemek lazım...

bazı büyük yatırımcılar da bir hisseyi değerlerken , bir hissenin piyasa değeri bir yılda yaptığı ciro kadar olmalı diyorlar...teknosa bu yılın sonunda 16 milyar ciro yapabileceğini düşünüyorum...eğer bu yatırımcıların düşüncesi doğru ?? ise o vakit teknosanın borsada hisse başına 80 tl den fiyatlanması gerekiyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Değerli ortaklar hepinizi selamlıyorum öncelikle.
    Dün itibariyle sizlerle paydaşız.
    Geçmişte yazılanları okuyorum ara ara. Şirketi de araştırıyorum.
    Küllerinden doğacağına inancım tam...
    Sabancı faktörü tabi ki beni de tedirgin etmiyor dersem yanlış olur.
    Kordsa koç gurubu şirketi olsaydı 200+ olurdu fiyatı.
    Arkadaşlar eski yazılanlarla ilgili kafama takılan bir nokta var.
    Iklimsa ile teknosanin nasıl bir bağı var anlayamadım.
    İştiraki yok teknosanin.
    Iscep 'de gözükmüyor bildiğim kadarıyla.
    Yenilebilir enerji sektörü ile teknosa arasında ki bağı anlayamadım sadece...
    Bir kaç cümle ile bilgi verme nezaketinde bulunan ortaklara şimdiden tşk'mi iletmek istiyorum.

5. teknosa ilk çeyrekte 2,850 milyar...ikinci çeyrekte 3,5 milyar...üçüncü çeyrekte ise 4,5 milyar ...dördüncü çeyrekte ise 5,00-5,500 milyar ciro bekliyorum....buna göre ciro 16 milyar tl yi bulacaktır...bu ciroya karşılık da şahsi beklentim yıl sonundaki net kar 600 milyon tl dir...bu ciro ve kar artışlarının önümüzdeki yıllarda giderek ivmelenmesini bekliyorum..neden ???

çünkü teknosa büyümek için ne gerekiyorsa onu yapıyor...son zamanlarda attığı adımlar çok ilginç ve akıllıca...adımlardan birisi e-ticaret kanalı açmak....ikincisi pazaryeri uygulamasını kurmak...üçüncüsü kiralabunu şirketi ile işbirliği yaparak ürünlerini kiraya verebilmesi...dördüncüsü yenilenebilir ürün işine girmesi ( arızalı ürün tamir edildikten sonra uygun fiyattan satışı ) ...beşincisi bir müşteri eğer önceki başka bir müşterinin tavsiyesi ile ürün alırsa , ilk müşteri teknosadan belli bir miktarda nakit kazanıyor....altıncısı teknosa iklimsa firması ile yenilenebilir enerjide ges işine de giriyor....

işte bu hamleler çok yeni ve çok iddialı ve etkili adımlardır...etkileri ileriki dönemlerde görülecektir..
    Son düzenleme : keko; 08-10-2022 saat: 12:56.

6.  Alıntı Originally Posted by Alican.34 Yazıyı Oku
    Değerli ortaklar hepinizi selamlıyorum öncelikle.
    İştiraki yok teknosanin.
    Bir kaç cümle ile bilgi verme nezaketinde bulunan ortaklara şimdiden tşk'mi iletmek istiyorum.
    sizin yorumunuzu görmeden bir sonraki yorumumda aslında size de cevap vermişim... iklimsa teknosanın bünyesinde olan bir şirkettir...ağırlıklı olarak konutlara ve büyük iş yerlerine klima ve diğer iklimlendirme ürünleri satıyor....yenilenebilir enerjinin popüler olması ile birlikte iklimsa ges işine de girdi..şirketi arayan arkadaşlar iklimsanın bir kaç tane de ges projesini de aldığını da öğrenmişler...onun dışında kap haberleri olarak şu anda görünür bir şey yok..ama şirketten bilgi alındığında ve basına düşen haberler takip edildiğinde ciddi olarak bu işe girdiklerini görebiliyoruz...bunun ile ilgili haberler geçmiş sayfalarda çokça paylaşıldı zaten...okumanızda fayda var...bunların dışında bizim için de ges bir kapalı kutu niteliğinde..ayrıntıları henüz biz de bilmiyoruz...

7.  Alıntı Originally Posted by Alican.34 Yazıyı Oku
    Değerli ortaklar hepinizi selamlıyorum öncelikle.
    İştiraki yok teknosanin.
    İklimsa teknosa bünyesinde bir işkolu olarak gözüküyor..bayi grubu olarak adlandırılıyor dipnotlarında..faaliyet karı tümüyle teknosa bilançosunun içerisinde..bu konuyla ilgili paylaşımları eski sayfada yapmıştık..

Sayfa 63/177 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •