Sayfa 115/247 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 913 - 920 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

Ayrıca odaş hissesinde 10 civarları artık görülmez o seviyelere düşüş yaşamaz ilk hedef 15 üstü kalıcılık daha önce yazmıştım aralık sonu yada ocak ayı ortaları diye eğer piyasa iyi olursa hedefe erken giderse o zaman güzel ralli yaşamış oluruz izlemeye devam. He odaş spekülatörü beni mutlu etmen için 2 tavan yaşatman lazım 2 tane tavan borcun var.

Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Sosyal medyada herkesin dilinde, odaş ters hareketi her zaman sever.
    İstedikleri kadar twitter da odaş yazsınlar hikaye hisse normal dinlenme sürecini yaşıyor.5,30 maliyetim vardı sonra sıfırladım. odaş hissesinde eylül ayı ortaları o zaman twitter da sosyal medyada şıkır şıkır yazıyorlardı yaptığınız yorum baştan çok yanlış hem de çok yanlış.Siz bence iyi eğitim alın hem temel hem teknik açıdan çok zayıfsınız.

Son olarak hisse gün içinde en düşükte işlem görebilir son derece doğaldır fakat gerçek olan seans kapanışına bakın ne kapattı hisse diye benim diğer hissem son 15 dakikada tavana gidiyor 3 defa yaşadım bunu o yüzden acele şekilde düşüncenizi yazmayın foruma.

4. Dostum
    2013 de borsa nin %70 80 i banka idi
    11 dolar olan halb simdi 0.2 dolar da misal.. o sekilde bakmali..
    su an dolari enflasyonu her seyi bir an durdurursak
    Bana gore borsa da degerinin altinda fiyatlayan 10 hisse vardir yoktur
    Bunlar dan biri odas kesinlikle
    Ikincisi menderes..
    Bist 30 da su an iskontali kagit yok
    Thy bile 5 fk degil ama artik o karlar bir daha gelmez..
     Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    2013 mayıs ayı dolar bazlı zirvesine bakın borsanın bence mantıklı olan böyledir.
    SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by buyshell Yazıyı Oku
    Dostum
    Ikincisi menderes..

Hocam neye göre o karlar bir daha gelmez diyorsunuz?

Mesela THY neden kötü bir 2023 yaşayacak mesela? En büyük iki turist destinasyonlarında savaş varken bu karları elde etti.

Önümüzdeki yıl enflasyon en iyi ihtimalle %40-50 olacak.

Yani o karlar bırakın aynı kamayı, %40-50 bile artabilir.

Bu kar sürdürme olayı herkesi endişelendiriyor ama bu şirketler her defasında bir yolunu buluyor ve bulacak.

Aksi kapitalizme ters..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by buyshell Yazıyı Oku
    Dostum
    Ikincisi menderes..

2023 yılında da borsada iyi para kazanılır dolar bazında borsa ucuz 2013 mayıs ayına göre borsada balon var diyenlere gelsin.Ayrıca 2013 mayıs ayında yabancı oranı %65 olması lazım.Örneğin 2020 mart ayında covid 19 dan dolayı borsa düşüş yaşamıştı oradan da bakabilirsiniz borsaya yada borsaya 2009 yılı şubat ayından bakabilirsiniz bence yön yukarı.

7. ODAS'ın dünydaki benzerleri 10,48 FD/FAVÖK ve 13,57 FD/VFÖK ve 16,46 F/K ile fiyatlanıyor. ODAS ise 6,43 FD/FAVÖK ve 6,54 FD/VFÖK ve 7,32 F/K ile fiyatlanıyor.
    Aynı ortalama rasyolara göre sırasıyla, % 38,64 ve % 51,80 ve % 55,52 iskontolu.

BIST'teki sektör ağırlıklı ortalamalarına göre ise FD/FAVÖK'te % 52,05 VE F/K'da % 47,75 iskontolu. Yani mevcut bilanço değerlerine göre aşağı yukarı ortalama rakamların yarısı kadarı ile fiyatlanıyor. Bu da 24-25 TL arası bir rakam eder. Biraz risk faktörü ilave edip % 20 iskonto uygulasak bu rakama 20 TL civarı eder. Şu anda piyasa ODAS'a belki de gelecek yılı düşünerek biraz cimri davranıyor. Cömert davranacağı zamanlar da gelecektir. Hele şu VBTS bitsin.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

8. Borsa pahalı diyen arkadaşlar borsaya nominal rakamlar ile bakanlar. Borsa altın, gümüş, bakır gibi emtia değil ki sadece tarihsel fiyatları ile mukayese yapılsın. Fiyatları oluşturan şirketlerin bilançoları büyüyor, varlıkları büyüyor. Bugün endeksi 8-10 yıl önceki endeks zirvesinin dolar karşılığı ile bile karşılaştırmak anlamsızdır. BIST 100'ün tarihsel F/K ortalaması 10 civarında. Şu anda ise mevcut bilançolara göre bile 6,89 F/K ortlaması. Kaldı ki endeksteki şirketlerin çoğu duran varlıklarını ciddi anlamda yeniden değerlemeye bile sokmadı, o yapılsa idi YDF farklarının net karlara yansıması ile belki de endeksin F/K ağırlıklı ortalaması 4-5'li rakamlar olacaktı. Nominal değerler ile bakmak yerine görece değer/eder mantığı ile bakılmalı.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

Sayfa 115/247 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •