Sayfa 228/238 İlkİlk ... 128178218226227228229230 ... SonSon
Arama sonucu : 1899 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    XAUUSD H1 Zaman Dilimi - BUY

Evde degilim, hentbol maçı izliyorum

Hentbol izlemesi çok zevkli.

Telefondan ALIM işlemi ve her zamanki gibi de aşağıya Bekleyen Satış Emri yerlestirdim.

Telefondam yazmasi zor diye seviyeleri yazmiyorum.

Saygılar

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Ben mesaji yazarken SL olmus ve bekleyen emir devreye girmiş bile...

Altın yine triplerde....

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : selym; 14-08-2023 saat: 16:37.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Açıklanması gereken önemli bir veri yok.

XAUUSD Satış İşlemini manuel olarak kapadım hedefi beklemeden.

Günün Bilançosu: +571 USD

4. palanın kulağına kurşun. iyi gidiyorsun tebrikler.

umarım reele geçince de aynen devam eder. yalnız reele geçerken palaya çaktırmadan geç, haberi olursa peşini bırakmaz

bir ara kuantum fiziğine merak sarmıştım. meşhur bir çift yarık deneyi var: elektronları çift yarıktan geçirirken ''parçacık'' olarak davranıyorlar, yarıktan geçiyorlar ama deneye bir gözlemci eklendiğinde(burada gözlemci pala oluyor) elektronlar izlendiğini anlayıp bu sefer ''dalga'' olarak hareket etmeye başlıyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=jMtqToOsO90
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    palanın kulağına kurşun. iyi gidiyorsun tebrikler.

umarım reele geçince de aynen devam eder. yalnız reele geçerken palaya çaktırmadan geç, haberi olursa peşini bırakmaz

bir ara kuantum fiziğine merak sarmıştım. meşhur bir çift yarık deneyi var: elektronları çift yarıktan geçirirken ''parçacık'' olarak davranıyorlar, yarıktan geçiyorlar ama deneye bir gözlemci eklendiğinde(burada gözlemci pala oluyor) elektronlar izlendiğini anlayıp bu sefer ''dalga'' olarak hareket etmeye başlıyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=jMtqToOsO90
    Saolun,

Reel hesaba geçince aynen o dediğiniz şey oluyor. Olmayacak şeyler oluveriyor. Bir şekilde iş ters gidiyor.

En büyük sorun da küçük bakiyemin olması. Bu yüzden gıdım gıdım ilerliyorum. Günde %5 kazanç falan. Bazı günler negatif.

Ve bir süre sonra "gıdım gıdım" tatmin edici olmuyor. Halbuki mantık çerçevesine bakılsa, "gıdım gıdım" stratejisi "düzenli" olunca baya karlı.

Ve bu tatminsizlik, arka arkaya gerçekleşen başarılı işlemlerin verdiği özgüvenle birleşince, kumarbaza döndürüyor beni. Bütün olası hacimle işleme giriyorum ve o gün piyasa olduğu yerde zikzak çiziyo...yani elektron tek yarıktan değil, çift yarıktan geçiyor o gün

Bak konu kuantuma gelmişken, kuantumun suistimal edilmesine ne kadar uyuz olduğum geldi aklıma. Hemen fizikle alakalı olan bu kavramı enerjiciler, falcılar, büyücüler... sahiplendi ya...delirecem. Yani teorinin ne olduğunu da bilmiyolar. Bilseler eyvallah.

Bu yüzden, biriyle ciddi ciddi kuantum konuşmak istesem, beni tanımayan biriyse, ilk tepkisi "ya inanmayın böyle şeylere" oluyor. Gel de delirme...

Bu aralar kilo düşüyorum, hergün diyetteyim. Ve çok sinirli oluyorum. En çok da tabağının tamamını bitirmeyen, yemeğin yarısı tabaktayken "doydum" diyerek garsona tabağı geri verenlere sinirleniyorum!!! :@

Eskiden sinirlenince gökkuşağı falan hayal edip sakinleşirdim. Artık onu da LGBT ile özdeşleştirdiler, gökkuşağı hayal etmeye korkuyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    Saolun,

Reel hesaba geçince aynen o dediğiniz şey oluyor. Olmayacak şeyler oluveriyor. Bir şekilde iş ters gidiyor.

En büyük sorun da küçük bakiyemin olması. Bu yüzden gıdım gıdım ilerliyorum. Günde %5 kazanç falan. Bazı günler negatif.

Ve bir süre sonra "gıdım gıdım" tatmin edici olmuyor. Halbuki mantık çerçevesine bakılsa, "gıdım gıdım" stratejisi "düzenli" olunca baya karlı.

Ve bu tatminsizlik, arka arkaya gerçekleşen başarılı işlemlerin verdiği özgüvenle birleşince, kumarbaza döndürüyor beni. Bütün olası hacimle işleme giriyorum ve o gün piyasa olduğu yerde zikzak çiziyo...yani elektron tek yarıktan değil, çift yarıktan geçiyor o gün

Bak konu kuantuma gelmişken, kuantumun suistimal edilmesine ne kadar uyuz olduğum geldi aklıma. Hemen fizikle alakalı olan bu kavramı enerjiciler, falcılar, büyücüler... sahiplendi ya...delirecem. Yani teorinin ne olduğunu da bilmiyolar. Bilseler eyvallah.

Bu yüzden, biriyle ciddi ciddi kuantum konuşmak istesem, beni tanımayan biriyse, ilk tepkisi "ya inanmayın böyle şeylere" oluyor. Gel de delirme...

Bu aralar kilo düşüyorum, hergün diyetteyim. Ve çok sinirli oluyorum. En çok da tabağının tamamını bitirmeyen, yemeğin yarısı tabaktayken "doydum" diyerek garsona tabağı geri verenlere sinirleniyorum!!! :@

Eskiden sinirlenince gökkuşağı falan hayal edip sakinleşirdim. Artık onu da LGBT ile özdeşleştirdiler, gökkuşağı hayal etmeye korkuyorum.
    Herkes gibi, ben yatırımcıyım falan demiyorum, ben bir kumarbazım

Sendeki durumu aynen ben de yaşıyorum. Önce ufak ufak iyi gidiyorum, sonra tamam ya işte ne olacaksa olsun diyorum, bir an önce hedefe varayım istiyorum.

Aslında doğrusu: ulaşılan sermayeye değil de günlük, haftalık kazanç yüzdelerine odaklanmak. Bunu başarabilsek kısa süre sonra inanılmaz rakamlara ulaşılabiliriz. Ama sabır edemiyoruz, yeter artık beklediğim deyip dalıyoruz
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Herkes gibi, ben yatırımcıyım falan demiyorum, ben bir kumarbazım

Sendeki durumu aynen ben de yaşıyorum. Önce ufak ufak iyi gidiyorum, sonra tamam ya işte ne olacaksa olsun diyorum, bir an önce hedefe varayım istiyorum.

Aslında doğrusu: ulaşılan sermayeye değil de günlük, haftalık kazanç yüzdelerine odaklanmak. Bunu başarabilsek kısa süre sonra inanılmaz rakamlara ulaşılabiliriz. Ama sabır edemiyoruz, yeter artık beklediğim deyip dalıyoruz
    Vaktiyle, eski bir FX Forumunda bir arkadaş vardı. N****t idi kullanıcı adı (sansürledim kullanıcı adını - belki hoşlanmaz görürse diye). FX 'in hep kumar ve hastalık olduğu tezini savunuyordu.

Bir gün bir yerlerden kumar bağımlılığı hakkında bir makale bulmuş. Kumar kelimelerini FX ile değiştirdi. Ve cup diye oturdu. Hiç sırıttığı yer bile olmadı. Çok tuhaftı.

Sonuç olarak şunu diyebilirim (Çalışan bir strateji var ise):

05 PARA KAZAN
    10 PARA KAYBET
    20 IF ISLEM YAPAN=X
    30 IF INSAN=1
    40 IF MAKINE=2
    50 IF X=1 THEN GOTO 10
    60 IF X=2 THEN GOTO 05

İnsan, yani bizler, işlem yaparken duygusal etkenlere çok açığız: sinir, üzüntü, moral bozukluğu, açlık, kredi kartı borcu ödeme tarihi, hayali kurulan arabaya gelen zamlar,...

Makineler ise öyle değil.

Sanırım tek çare stratejiyi EA haline getirtebilmek. AI kullanarak kendi stratejimi yazmak istedim. Meğer ne çok kuralım varmış. Uzun zamandır işleye işleye bir sürü ince kural eklemişim, ve şimdilerde farkında olmadan uyguluyormuşum o kuralları. Bir şekilde buna mahkumum.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    XAUUSD - H1 Zaman Dilimi - SELL

Demo Hesap İşlemi (1 LOT)

SELL: 1904,20
    SL: 1905,40

BUY STOP: 1905,40