Sayfa 155/157 İlkİlk ... 55105145153154155156157 SonSon
Arama sonucu : 1263 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Yüksek Gerilim Akım ve Gerilim Güç Transformatörü Yatırımı
    Yüksek gerilim ürün grubunda birçok ürünü üretebilen şirket, güç transformatörü ve yüksek
    gerilim akım, gerilim transformatörü imalatı ile birlikte yüksek gerilim trafo merkezlerinde
    kullanılan ürün gruplarının hemen hemen tamamını üretebilir hale gelmeyi hedeflemiştir. Bu
    anlamda mevcut fabrikalarından bir tanesini yüksek gerilim akım ve gerilim transformatörü
    üretimine yönlendirmeyi planlamış ve bu yatırım için gerekli olan makine, test cihazı ve insan
    kaynakları yatırımına ilişkin planlama çalışmalarına başlamıştır.
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

2. Üretim Kapasitesinin Arttırılmasına ve İmalat Verimliliğinin Yükseltilmesine İlişkin
    Yatırımlar
    Şirket üretmekte olduğu hemen hemen tüm ürün grupları için kapasite arttırımına ve üretim
    verimliliğinin arttırılmasına ilişkin yatırımlar yapmaya devam etmektedir. Bu doğrultuda;
    - Dağıtım transformatörü mevcut kurutma ve vakum fırınları yenilenmiş ve daha
    hızlı işlev görebilir hale getirilmiştir. Bunun yanı sıra dağıtım transformatörü
    kapasite arttırımı kapsamında yeni vakum ve kurutma fırını alım süreci
    başlatılmıştır.
    - Dağıtım transformatörü kapasite arttırımı ve fiyat avantajını arttırmak için dilme
    ve kesme makinaları siparişleri verilmiştir.
    - Dağıtım transformatörü kapasite artırımı kapsamında yeni sarım makinaları
    siparişi için çalışmalar başlatılmıştır.
    - Anahtarlama ekipmanı üretimi ve Sunjunior kapasite arttırımı kapsamında yeni
    makina alımları ve makina parkının daha geniş bir fabrikaya taşınması süreci
    başlatılmıştır.
    - Yeni kaynak hatları ve yeni boyahane alımı gerçekleştirilmiştir.
    - Eski makinaların modernizasyonu ve robot entegrasyonu ile daha seri çalışmasına
    ilişkin yatırımlar gerçekleştirilmiştir.

dagıtım transformatörlerinin kapasite artırımı içinde bayagı calışmalar yapılıyor ama ne kadar artıracaklarını sayısal belirmemişler...

3. 5 Güneş Paneli Üretimi Kapasite Artışına Yönelik Fabrika Genişletme Çalışması
    Şirket’in iştiraki olan PEAK PV SOLAR TEKNOLOJİLERİ A.Ş. ‘ye ait Ankara ili Temelli
    Mahallesinde bulunan 9.000 m2 kapalı alana sahip güneş paneli üretim fabrikasının ikinci
    etap yatırımı için planlanan ek fabrika binası inşaatı tamamlanma aşamasına gelmiştir. İlgili
    yatırımın tamamlanması ile beraber PEAK PV SOLAR TEKNOLOJİLERİ A.Ş. ‘ye ait olan fabrika
    21.000m2 kapalı alana sahip hale gelecek olup ikinci etap yatırım ile beraber solar ve
    depolama teknolojilerine ilişkin yeni yatırımlar için üretim alanı hazır hale getirilmiş olacaktır.

yazın temmuz ayında genel kurula giddigimizde bu peak pv yatırımının bitmek üzere oldugunu çok az kaldıgını söylüyorlardı ben çoktan bitttigini düşünüyordum bu acıklmaya göre daha yaz sonuna bitmez...

4. Nominal yazmış, reel değerini neden şeffaf bir şekilde yazmazlar..

22101316UG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Kendi kusurunuzun hamalıyken

6. velhasıl hisse bence özelikle 2025 büyük sıçrama yaşayacak ... sunjunior ile faliyet raporunda bişey bulamadım yada ben göremedim ..

7. Bilancoda tek can sikan konu ozkaynak buyumesinin gecen yilki enflasyon oranindan dusuk olmasi. Enflasyon muhasebesi yapildiginda kritik bolge ozkaynaklar. 2023 yilliklandirilmis bazda %43 buyume olmus, bu deger dusuk. Buyume sirketinin bu noktada yillik enflasyon + 10 gibi bir degeri olmali ki piyasa da one ciksin.

Enflasyon muhasebesinde kullanilan %64.8 rakamindan uzak kalmis. Ozetle buyume tatmin edici degil.

En az %75 ve ustu ozkaynak karliligi olumlu olurdu.

Diger noktalarda bir sIKIntI yok gibi.

8. Demek piyasa begenmedi bilançoyu napalım satalımmı bizde ...bana göre smartg 3 çeker ama piyasa şuan benim gördügumu göremiyor demekki yada ben yanlış görüyorum...

Smartg borcunu kapatsa bu dönem 5 kuruş karı yok oda ayrı...

Sayfa 155/157 İlkİlk ... 55105145153154155156157 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •