Sayfa 713/782 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723763 ... SonSon
Arama sonucu : 6252 madde; 5,697 - 5,704 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. @gürselbb Abicim yeri geliyor para tekniği çizer eheuehue denip geçiliyor da,

Ben teknikten anlamam ama herkes kazansın isterim, 1.000'e düşsün sen de kazan, o da bu da şu da ben de.
    Yukarı sürsünler herkes kazansın.
    Froto dandini şirket değil, o dediğin rsi, bolinger vs elbet pek çok şirkete göre daha tutarlı ipuçları veriyordur, Kontrolmatiği bilançodan bir ya da iki gün önce tavanlattılar, bilanço bi açıklandı fos çıktı 2 gün önce tabanladı.
    Allah'tan Froto bahsi geçen şirket gibi oyuncak olmuyor birilerinin elinde.

Ttrak sattım nakite geçtim,

Ya Ford'u ya traktörü düşürsünler de alttan lot artırayım ben de. Hep siz mi alttan alacaksınız biraz da ben alayım.

2. Gelecek karları tahmin eden kazanır.
    Piyasanın verdiği fiyat cogunlukla yanlıştır.
    Bakın örnek vereceğim bir tane.
    Jordan kamuran var bir tane.Nette paylaşıyor deger yatırımcısı.
    Rahmetli yasar erdinç çok şey öğretti deger yatırımcılıgı namına ben de faydalandım adamın anlattıklarından.
    Neyse
    Konuya dönelim.
    Kamuran migros aldı.
    38 lerden bilanco acıkladı vs kısa vadede oralarda dolandı piyasa verdi millete vs ondan sonra bugünlere geldi.
    Hesabı kitabı orda millet otursun yapsın.Eleman hala elinde tutuyor migrosları.
    Deger yatırımcısı iyi hesap yapıyorsa orta vadede şirketi ucuza alıp yüksek fiyata getirir. Ama satar ama temettüsünü alır bekler aynı seyi brisa da da yaptı vs örnekleri coğaltabiliriz.
    Teknik analiz mutlaka temel analizle desteklenmeli profosyonel değilse kişi bence.
    Ama teknik analizde çok isabet eden kısa vadede kişi varsa ki böyleleri de vardır onların al sat vs yapması kolayına gelebilir herkes yapamaz.Cok ustalık gerektirir bence.
    Thy nda da aynı durum oldu teknik analizde 300 ü gösteriyordu pandemide.Temel analizde thy orta vadede toplanacagı da cok barizdi.Nakit akısının kuvvetleneceği havaalanlarının aktarması ucuslarının sıklıgı vs hepsi beklenti yaratırdı.
    Şahsen faydalandık hem temel hem teknikten.
    Ama sadece teknik analize bakarak yatırım yapmak çok ustalık gerektirir ki ky ının cogu altından kalkamaz.
    Onun için yatırım yapan arkadaslara cok dikkat edin teknik bilginiz zayıfsa bir gün mutlaka üzerler diyerek dost tavsiyesinde bulunayım.
    En iyisi biz hisse senedi almıyoruz biz bir işletme alıyoruz mantıgı daha faydalıdır.
    Duygu faktörünü ortadan kaldırırız.
    Sabır kuvvetlenir.
    Dudu buraya farklı zamanlarda onlarca yıllık grafik attı bilinen iyi şirketleri.iyi şirketler orta uzun vadede birbirine yakınsar.
    Türkiye nin derdi çok nimeti de çok.Nimetlerinden biri de en zengin kıtaya yakın olmasıdır.Bunun meyvesini iyi şirketler yer.
    Ama patronların cogu o nimetleri ky a yedirmemek için ali cengiz oyununda ustalaşmıs.Haliyle cok dikkat etmek gerekir.
    Günün sonunda kazanabiliyorsan kazan derim ben.Yöntemin ne olursa olsun.
    Teknikten cok kazanan insan tanıdım son 10 yılda ama bunların hepsi şeytanın ayakkabısını ters giydiren cinsten.Bu maharet yoksa öperler anca komisyoncu aracı kurumlara para kazandırdıgıyla kalır insan.
    Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    neden teknik analiz? söyleyeyim de sonra demedi deme Osman kardeşim..
    yukarda arkadaş senaryolar yazdı hani geçen hafta sevinçten son harfleri uzatıyordukelebeği ters çeviriyordu ,%12 düştüğünde geceleri gizli gizli ağlıyordu,sonra %2,45 yükseldiğinde hezeyandan laf çakmaya başlıyordu....
    işte bu arkadaşın senaryoları o burun kıvırdıkları mumların içinde,mumların oluşturduğu formasyonların içinde şifrelenmiş...
    daha basit anlatayım
    J. Welles Wilder...bu zat RSI ı bulan adam..ne diyor biliyormuşsun özetle: sen,ben,forum daki arkadaşlar,hepimiz küçük yatırımcıyız..şirketle alakalı en net doneleri 3 aylık bilançolarda görürüz..sonraki bilançoya kadar irtibat kesilir..istediğin kadar satış rakamlarını internetten al...hiç farketmez..amortismanı bilemezsin,maliyetini bilemezsin,faiz gelirini giderini bilemezsin..sonraki bilançoya kadar..
    artı konjonktür.emtiya yı bilemezsin,işsizlik oranlarını bilemezsin,tarım,sanayi verilerini takip edemezsin vs vs vs..
    sen küçük yatırımcısın babacığım normal....
    ama bilenler var..ister şirket içi,ister majör,ister minör ,ister bakır,ister çimento ister alüminyum vs vs..çünkü adamın işi bu..çünkü adamda 30 milyar portföy var,kendi de kazanacak,200 bin lira maaş verdiği 30 adama var..
    şirketlerin içini dışını,tüm piyasayı sabah akşam tek tek adam atamış nabzını ölçüyor..
    sana 3 ay sonra gelen fotoğraf adamın elinde..
    neye yansıtıyor..mumlara formasyonlara..
    bak yukardaki 3 senaryo ,,Ford un 2 aylık yatayı,enerjilerin önceden çözülmesi,gıda, vs vs vs..
    bunların hepsi o mum larda..önceden çözmüşler ,sabah önüne geliyor..
    rsı neden uyumsuzluk verir?hacim de var içinde?
    Şirketle ilgili bilgilerin hiçbiri teknik analize yansımaz.Sadece piyasanın verdiği fiyat yönüdür o.
    Teknik analizde eger söylediklerinizi fiyatlıyorsa o zaman zaten kısa vadede deger biçiyordur.
    Nitekim dünyada değer yatırımcılığı yapan fonlar uzun vadede daha kazançlı.
    Benim kanaatim de o yönde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

4. FROTO - Ford Otosan

Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    Bir senaryo da benden gelsin müsaadenizle.

Madem iliÅŸkiler ve politikalar normalleÅŸiyor, haydi devasa yatırımlara devam der koç’un yabancı ortakları.
    Enflasyon düşüp faizlerde %10 lara yaklaşıp ekonomik istikrar tekrar tesis olmadan bu dediğiniz çok çok çok çok zayıf ihtimal.Kaldıki şirket mevcut durumda geçmişte aldığı ağır yatırım kararlarını kesmeyerek yüksek borçlanma yaparak ağır yatırımlar yapmayı sürdürüyor.Daha geçen ay 500 milyon euro borçlandığını unuttunuz sanırım.İsteseler erteleyebilirlerdi ve hiç birimiz itiraz edemezdik,euro bazlı %9 +libor çok yüksek faizle borçlandı şirket.

Cahillik mutluluktur!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,248
     Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Enflasyon düşüp faizlerde %10 lara yaklaşıp ekonomik istikrar tekrar tesis olmadan bu dediğiniz çok çok çok çok zayıf ihtimal.Kaldıki şirket mevcut durumda geçmişte aldığı ağır yatırım kararlarını kesmeyerek yüksek borçlanma yaparak ağır yatırımlar yapmayı sürdürüyor.Daha geçen ay 500 milyon euro borçlandığını unuttunuz sanırım.İsteseler erteleyebilirlerdi ve hiç birimiz itiraz edemezdik,euro bazlı %9 +libor çok yüksek faizle borçlandı şirket.

https://rotaborsa.com/ford-otomotivd...lik-dev-ihrac/

Borc faizi o kadar yuksek degildi.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku

Devlerin süprizleri büyük olur. Teşviği var, karşılıklı uzun vadeli çıkarları sebebiyle yabancının bu da benden olsunu var. Tabi bu dediklerim tamamen hayal ürünü. Temel amacım, mevcut sebepler yatırım için vazgeçilmezken, bu tarz şirketlerde böylesi süprizler de göz ardı edilemez.

Hayırlısı olsun diyelim. Ben hancıyım sonuçta.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

7. Kıymetli arkadaşlar olasılıklar,arzular,istekler,duygular ile yaklaşmıyorum şirketlerime ben.Bu işi hakkını vererek yapmaya gayret ettiğim günden bu yana 6 hisse 6 eşit paya bölünmüş olarak devam ediyorum.Bu eşit pay olayı önemli,insanı tek bir şirkete ağırlık verip o şirketle duygusal bağ kurmanın önüne geçen bir mekanizma.Ağırlık bir şirkette olsa ister istemez o pozun çekim alanına girmek kaçınılmaz olabiliyor.Böyle olmaması için beni kendimden dahi koruyan bir mekanizma kullanıyorum.Bende hiç bir hisse vazgeçilmez değil.Uzun vadeciyim ama bir şirkette işler bozuluyorsa kurduğum bu mekanizma ile duygusal olmadan rakamlar erken uyarı sistemlerimi devreye sokuyor,bende bu sese duygudan uzak kulak verip radarları açıyor ve izliyorum.Herkesin yoğurt yiyişi farklı.Benimde böyle.İşler bozulursa ağırlığımı azaltırım,bu kadar net.Benim şu son ihracat verileri ile erken uyarı sistemlerim alarm verdi,bende radarları açtım ve birkaç ay izleyeceğim.Sinyalden emin olursam ağırlığımı azaltacağım.Ama hiç bir zaman sıfırlamayacağım.Bunu yapmam için bambaşka kötü şeyler olması gerekiyor mazallah.Birde her zaman bir strateji kurarım ona göre a b c planları yaparım.Benim yaklaşım bütünüm bunlar,yazılarımı bu bütünlükte ele alırsanız beni anlarsınız.Hürmetler.

Cahillik mutluluktur!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,248
    Her sey olabulu.
    Ayi da cikabulu, das da dusebulu, satislar bile azalabulu
    Froto yonetimi cok yetkin.
    Bi sekilde tum guclukleri asabulu deyip bundan sonra da bir oturan boga olmaya devam ediyorum.
    Bu 6 sirketin 3 u FROTO TTRAK ve BRISA ise digerleri hangileri?
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 713/782 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •