Sayfa 260/309 İlkİlk ... 160210250258259260261262270 ... SonSon
Arama sonucu : 2500 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Borsa yatırımcısı olabilmek kolay degildir.
    Birileri gelir tahtaya ayar vermeye kalkar... Birkaç yıl önce USB Londan da elindeki malları çıkarken tahta cenaze eviydi... Sakin kalın... Yatırımcı olun... Al Sat yapıyorsan 45 de çıksaydın 32 de ağlamazdın... Zirve de dip de değişkendir..

Banka gibi büyüyen bir şirketi bedava toplamak isteyecekler baskılayacaklar normal..... Unutmayın ki : Iş Grubu iştiraklari tek çatı altında toplanacak eğer bu oluşum halka açılırsa aracı kurum Işmen belki de Türk Borsa Tarihinin en büyük halka arzına sahiplik edecek....

Yatırım tavsiyesi değildir.

Bol kazançlar.

SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

2. Edit : Acemileri vurkaçcıları borsada fena öperler....Birileri tahtaya yeni gelmiş olabilir, 2019 dan beri işmen yatirimcisiyim bedava fiyata xxxxxx haneli senet taşıyorum....yüzde kaç bin kazandıgım hesabını unuttum. 3 5 tabanda kayış atanlara mevduat var garanti para

3.  Alıntı Originally Posted by Babakan83 Yazıyı Oku
    Edit : Acemileri vurkaçcıları borsada fena öperler....Birileri tahtaya yeni gelmiş olabilir, 2019 dan beri işmen yatirimcisiyim bedava fiyata xxxxxx haneli senet taşıyorum....yüzde kaç bin kazandıgım hesabını unuttum. 3 5 tabanda kayış atanlara mevduat var garanti para

Ağır topların yani özellikle eski yatırımcıların bir şeyler yazması lazım, hep iyi günde yazarak olmuyor, diye yazmaya gelmiştim Sen yazmışssın...

Kısa vadede alanlar zararda olabilir elbet, onları da anlamak lazım ama esas mesele tam da senin dediğin gibi... 5 yılda 68 kat çıkmış bir hisseden bahsediyoruz...

Borsa dinamiklerine dönüyor, her gün kazanma devri bitti belki de... Hava yolları 2 yıl önce tek çeyrekte 56 milyar kâr yapacak dense kim inanırdı, yaptı ama hisseyi götürmüyorlar.

Borsa kurtlar sofrası, Ismen'de de kim bilir ne numaralar çeviriyorlar, bilemeyiz... Borsayı uzun vade düşünmek lazım, ya da faize kaçmak lazım, %40-50'ler havada uçuşuyor...

4. Teşekkürler Sn Fedoramca

Bende Ereglide sizi takip ediyorum orada da size taş atanlar herşeyi bilenler çok oluyor...
    Dönemsellikden bir haber sadece bugünkü ekrana odaklı ky maalesef kayba uğrayinca bizim anlatmak istedigimizi yanlış anliyor...Kim istemezki hepimiz bir anda milyonlar kazanalim.
     Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Ağır topların yani özellikle eski yatırımcıların bir şeyler yazması lazım, hep iyi günde yazarak olmuyor, diye yazmaya gelmiştim Sen yazmışssın...

Kısa vadede alanlar zararda olabilir elbet, onları da anlamak lazım ama esas mesele tam da senin dediğin gibi... 5 yılda 68 kat çıkmış bir hisseden bahsediyoruz...

Borsa dinamiklerine dönüyor, her gün kazanma devri bitti belki de... Hava yolları 2 yıl önce tek çeyrekte 56 milyar kâr yapacak dense kim inanırdı, yaptı ama hisseyi götürmüyorlar.

Borsa kurtlar sofrası, Ismen'de de kim bilir ne numaralar çeviriyorlar, bilemeyiz... Borsayı uzun vade düşünmek lazım, ya da faize kaçmak lazım, %40-50'ler havada uçuşuyor...

5.  Alıntı Originally Posted by Babakan83 Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn Fedoramca

Bende Ereglide sizi takip ediyorum orada da size taş atanlar herşeyi bilenler çok oluyor...
    Dönemsellikden bir haber sadece bugünkü ekrana odaklı ky maalesef kayba uğrayinca bizim anlatmak istedigimizi yanlış anliyor...Kim istemezki hepimiz bir anda milyonlar kazanalim.

Acı çekmeden olmuyor! Tabii ki isteriz sn Babakan, kim istemez hep, her gün, daima kazanmayı

Borsa bir risk, dünya risk, ülke risk, riskler çok. Kolay değil, 2-3 yıldır ne alırsan kazan devri bitiyor olabilir. (hoş biz Ereğli'de onu bile kazanamadık)

Serzeniş olur mutlaka, bugün alıp yarın satıp kazanmak isteyenin de böyle bir hakkı var ama işte o iş öyle kolay olmuyor çoğu zaman....

Biz KY'lar büyüklerin elinde ancak figüran oluruz, adamlar denetimin de çok zayıf olduğu bizim gibi bir borsada isterse 1 ayda %100 yaptırır, isterse yerinden oynatmaz.

Yine de para kaybetme psikolojisini yönetmek kolay değil, bunu yönetebilmek için ne olduğuna karar vermek gerekiyor önce...

Sen necisin,kimsin? Niye buradasın? Amacın ne?

Keşkeler de bitmez hiç... Ben de bir keşke bırakayım bir tane buraya...

Keşke 2021'de ISmen'i hiç terk etmeseydim... Aralık çöküşünden 1 hafta önce sattım, şans işte...Sonra dolar, molar savrulduk durduk, hatta o dönem 15'den, çok az 13'ten bile alımlarım vardı, aynı disiplinle devam etsem bugün para beni bozardı

6. Gereksiz mesgul mü ediyorum, küfür yemeyelim... Ereğli'de in cin top atınca, biraz foruma moral vermeye geldim aslında...

ISmen'i 21 civarından almıştım 2021'de Şubat falandı, çok yakın bir arkadaşıma da al dedim, at köşeye Temmuz'da %30 kazanmazsan aradaki farkı ben sana öderim, garantin benim Çok biliyoruz ya!..

(Bu 21 bu arada, bedelsiz bölünmeden önceki rakamlar, hatırlamıyorum %600 falan bedelsiz verdi)

21'den 22 oldu kazanıyoruz, show başlıyor derken, 22'de bir gün -4 ile bir devre kesti, o gün sinyali alamadık...

Sonraki günler her gün -3,-2, öyle gidiyor... Ben de burada, düşen bıçak tutulmaz dedikçe alıyorum... 19-18'e kadar, Ismen düştü ben aldım, sonra Naci Ağbal hikayeleri, 13'leri de gördük...

Fiyat 15 iken garantörü olduğum arkadaş başladı ağlamaya, biraz daha sabret dediysem de ikna edemedim, baktım üzülüyor, zararını nakit olarak gönderdim, hisseyi de sattırdım. Onun sattığı yerden ona gönderdiğim nakiti de hesaba katarak ben alım yaptım. Zararı ISmen'e kitledim yani...

Aralık ayında da Ismen'i satıp, parayı kurtardık, kâr da ettim, çok şükür diyerek ayrıldım İsmen'den.

Keşke aynı azimle devam etseymişim

7. Sn Fedoramca aslında burda da bir bilgi saklı... Bazen cesur olup kagıt degistirmek ya da dönemsellik geregi kısa ayrılıklar lazım
    Bendede biraz Eregli vardı be işmen bölünme öncesi 18 19 dan lotlarımı arttirdım sonrası malum soluksuz yükselis bölünme yine yukarı yön... derken bugünkü fiyatlarla karşılaştık.
     Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Gereksiz mesgul mü ediyorum, küfür yemeyelim... Ereğli'de in cin top atınca, biraz foruma moral vermeye geldim aslında...

ISmen'i 21 civarından almıştım 2021'de Şubat falandı, çok yakın bir arkadaşıma da al dedim, at köşeye Temmuz'da %30 kazanmazsan aradaki farkı ben sana öderim, garantin benim Çok biliyoruz ya!..

(Bu 21 bu arada, bedelsiz bölünmeden önceki rakamlar, hatırlamıyorum %600 falan bedelsiz verdi)

21'den 22 oldu kazanıyoruz, show başlıyor derken, 22'de bir gün -4 ile bir devre kesti, o gün sinyali alamadık...

Sonraki günler her gün -3,-2, öyle gidiyor... Ben de burada, düşen bıçak tutulmaz dedikçe alıyorum... 19-18'e kadar, Ismen düştü ben aldım, sonra Naci Ağbal hikayeleri, 13'leri de gördük...

Fiyat 15 iken garantörü olduğum arkadaş başladı ağlamaya, biraz daha sabret dediysem de ikna edemedim, baktım üzülüyor, zararını nakit olarak gönderdim, hisseyi de sattırdım. Onun sattığı yerden ona gönderdiğim nakiti de hesaba katarak ben alım yaptım. Zararı ISmen'e kitledim yani...

Aralık ayında da Ismen'i satıp, parayı kurtardık, kâr da ettim, çok şükür diyerek ayrıldım İsmen'den.

Keşke aynı azimle devam etseymişim

8.  Alıntı Originally Posted by Babakan83 Yazıyı Oku
    Sn Fedoramca aslında burda da bir bilgi saklı... Bazen cesur olup kagıt degistirmek ya da dönemsellik geregi kısa ayrılıklar lazım
    Bendede biraz Eregli vardı be işmen bölünme öncesi 18 19 dan lotlarımı arttirdım sonrası malum soluksuz yükselis bölünme yine yukarı yön... derken bugünkü fiyatlarla karşılaştık.

Her zaman her şey beklendiği gibi olmuyor işte. Ben de Ereğli'de sürekli lot artırıyorum sürekli zarar... 2024'de bize bol, bol, ereğli aldırmaya devam edecekler gibi gözüküyor. Umudum 2025... 2024'de %25-30 arası artırma hedefim var, 2025'de 80 lira olursa Ereğli'ye fitim. Tabii enflasyon da biraz kendine gelmesi lazım.

Ama ne yaşarız bilmiyorum... Sağlık olsun...

Sayfa 260/309 İlkİlk ... 160210250258259260261262270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •