Sayfa 179/392 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon
Arama sonucu : 3134 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. [QUOTE=Murat sarısoy;2360765]
     Alıntı Originally Posted by meho Yazıyı Oku
    Yav kendinizi sikmayin ister ciksin ister insin. tahtada spekmi kaldi. yabanci vurdu gecti..geride kalan gariban dovunsun dursun. hem kagida guveniyorsunuz hemde spek diye birinden medet bekliyorsunuz. pes dogrusu.[/QUOTE

Hocam seni ben çok anlayamıyorum illa bu kâğıtta bir şey yok hep olumsuz hep kötü hem burdasın bekliyorsun bı kağıt normal hacminin on katı üstü hacim yapıyorsa bunu garibanlar iki bin üç bin lotlami yapıyorlar bir kaç sayfa öncede biliyorsan da yazma yapacakları varsada yapmazlar dedin bu burası forum kişisel görüş paylaşma yeri degilmi nedir sendeki bu sıkıntı çözemedim çok da umrumda değil ama olayı kisisellestirdigin için cvp hakkım oldu . Polemik sevmiyorum boş lafda hoş değil herkez kendi yolun sınırları kapsamında takilsin lütfen. Bu arada kağıt ile 17 milyon hacimde doğru dürüst bir para çıkışı da yok ve takaslarda citi kafaya oynuyor %9 civarı lotu oluştu
    sabır eden derviş ayenin spegini delmiş ohhh 😂😂😂.
    arkadaşlar kusura bakmayında bu formda mantıklı yorum yazan nadir ya arkadaşlar kront da bulundum kafeinde bulundum sıtedeki arkadaşların geneli süper burası tam bı korku yuvası olmus koyun kurttan korkarmı 14 den 3.20 ye gelmiş ve kar acıklamaya başlamış en onemlisi 3 gündür takaslarda cıtı yapancı 2.5 ml lot almış bunlar salakmı bu saatten sonra hissesini satan birazcık düsünsün yazık kimse kimsenin rıskını vermiyo ailenizin rıskını koruyun

2. Borc katlaniyor bir yandan bu biir...14 den geldi ama onun operasyonel oldugunu bilmeyen yok bu ikii...oyle cazip fiyatlar olustu ki, is c bile ki 30 temettu verir...kurus ...384 e gelmis 8 lerden...indes 110 milyon kar var net temeytu 90 kurus gibi...data 15 lerden 4 lere gelmis...yani sunu soyluyorum...alan da satan da kendince hakli?.ayen ise 50 milyon kons kar yapmali, oysa konsolide kar vd den hep dusuk geldi gecmiste

3. Mıçtı cafer bez getir,YTD.

4. 2.92 ye kadar verdi. Bilanço çok mu kötü gelecek yoksa? YTD.

5.  Alıntı Originally Posted by karahasan Yazıyı Oku
    2.92 ye kadar verdi. Bilanço çok mu kötü gelecek yoksa? YTD.
    Geldi 15.6 milyon kar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. 270 hakkidir benim paramla...o zaman artiririm ancak...kari 10 gibi gelir demistim

7.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Bilançoyu değerlendireceğim ancak ortada (bana göre ) büyük bir bilinmezlik var...
    Bu sorunun cevabını bilmeden yapacağım bilanço yorumu da biraz hava da kalacak...
    Bunu baştan belirtmek isterim...

Benim için bilinmez/şaşırtıcı olan şu:
    Fangut un yıllık kapasitesi 228 milyon kwh ama sadece bu çeyrek 139 milyon kwh üretim olmuş...
    Bu üretim uçuk.....(bana göre !!!..)
    Ben hedef olarak kapasitenin %75 ni alırım
    Genelde de böyledir...
    Doğa çoğu zaman %100 kapasite ile çalışmanıza izin vermez ...
    228x0,75=171 milyon kwh Fangut için idealdi ancak daha ilk 3 ayda neredeyse benim hedefe ulaşılmış...
    Gerçekten ilginç/bilinmezlik benim için...

Acaba diyorum;Bunlar geçen yazdan beri suyu biriktirmeye başladılar da böyle hormonlu bir üretim mi çıktı ortaya?
    Bilmiyorum
    Bir kereye mahsus /bu seneye özel bir üretim mi bu rakam?
    Bilmiyorum...
    Yada Arnavutluk ta gece gündüz yağmur yağmış olabilir mi?
    Bilmiyorum...

Bu soruların cevaplarını bilmeden yapacağım bilanço analizinden çok tatmin olmasam da yapacağız artık..

saygılar/başarılar
     Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Yukarıda ki soruların cevaplarını bilmeden bilanço için iyi desem içime sinmeyecek...
    Kötü desem % 100 emin olmadan kötü demek de istemiyorum...

Yapacak birşey yok...
    Söyleyeceğiz artık birşey...

Bana göre Fangut un üretimi hormonlu bu yüzden,kısa da güzel -Orta /uzun vadeli bakınca bence kötü bilanço...

Çok önemli Not:Doğru bilgilendirmede hemen görüşlerimi geri alabilirim/değiştirebilirim..Çünkü Fangut un 139x4=556 milyon kwh veya buna yakın bir yıllık üretim yapması mümkünse görüşlerim olumlu yönde değişir.Ama öyle olsa baraj künyesinde öyle yazmazlarmıydı?

Asla yatırım tavsiyesi değildir...

saygılar/başarılar
    Fangut un ne kadar üretim yapacağı Faaliyet Karını etkilediği,hemde çok etkilediği için yıl geneli için bir öngörüde bulunmakda zorlanıyorum...
    Faaliyet Karını doğru tahmin edemeyince borçlarını çevirip çeviremiyeceği hakkında bir görüş veremiyorum...
    Çünkü Faaliyet Karı da nakit akış tablosunu(potansiyelini) etkiliyor
    Yani hepsi birbiri ile zincirlemeli bağlı

Ne yapalım?
    Görüşlerimi olgunlaştırabilirsem paylaşırım yoksa 1-2 çeyrek bilanço analizi yapmasam iyi olacak...
    Taaa ki Fangut ne yapıp yapamayacağını net anlayana kadar...

Benden bu kadar...

saygılar/başarılar
    Bilançoda dikkatimi çeken bir kaç hususa değineğim

1)"TL" borçların faizleri %16,77
    Dolar borçların faizleri %7,92 (çok yüksek;dolar %15 yükselse 15+7,92=%22,92 kümülatifte)
    Euro borçların faizleri %4,41 olmuş...

2)Dolayısıyla faiz giderleri uçmuş...
    Bu çeyrek 31 milyon tl civarı olmuş..
    Bu yıllık da 120 milyon tl e gelir ki akıllara zarar...
    Tahmin edemediğimiz yıllık faaliyet karını yutmaya/yok etmeye namzet..

2017/1.ç de bu rakam 10 civarı idi
    Müthiş bir artış

3)Kasa da (Aksu nun satışından gelen+vs vs) 254 milyon tl civarı nakit para vardı...
    31 milyon tl kalmış...
    Bu para Aydıner İnşaate olan borcun kapanmasında kullanılmış...
    Patron neden böyle yapmış ki?
    254 ile finansal borçları özellikle dolar borçları kapamakta neden kullanmamış ki?
    Patron da paraya sıkıştı demek ki...(kalbimi bozsam patron şirketin içini mi boşaltıyor diyeceğim)

4)Finansal borçların anaparası orjinal para birimi bakımından uzun zamandır artmıyor...
    Bu iyi...
    Ama azalmıyorda...
    Buda kötü...

Kurlar arttığı için "TL" bazında artıyor...

5)Yanlış hatırlamıyorsam (bakmam lazım) 4 yılı geri ödemesiz 8 yıl vadeli kredinin geri ödemesi bu sene başlıyor..
    Benim hesaplamalarıma göre Faaliyet Karını yıllık da 120 milyon tl nin üzerine çıkaramazsa işi zor Ayen in...
    Zaten zordu daha da zorlaşacak...
    Herşey FANGUT un yapacağı katkıya bağlı
    Ayen için bu yıl tamam yada devam yılı olabilir...
    Ben "TAMAM" cıyım ama onun konumuzla bir ilgisi yok....

Eğer yıllık faaliyet karını tahmin edebilseydim ve oda kötü bir tahmin olsaydı,bu bilanço tabanlık bilanço olurdu....

ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

saygılar/başarılar
    2018/1.ç den sonra bilançoyu böyle yorumlamıştım...

Şimdi 2018/2.ç yorumlayalım...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

8. Bazı değişkenler aşırı değiştiği için (örneğin eur/tl nin aşırı artışı),bazı bilinmeyenler biraz daha bilinir hale geldiği için (örneğin Fangut un yıllık üretim miktarı) 2ç bilanço sunda sonra biraz daha netleşti durum...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 179/392 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •