Sayfa 544/557 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554 ... SonSon
Arama sonucu : 4478 madde; 4,345 - 4,352 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Yıl 2022

Levent Ortakçıer'in vebali var. Bu ve benzeri beyanatları ile küçük yatırımcı umut bağladı ve çok ciddi kayıplara uğradı. Gökteki yıldızları vaad etmiş k.tapsız. Oyak ciddi kurumdur diye itimat ettik resmen dolandırıldık.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,206
    Bu beklentiler, bos hayaller, yanlis yonlendirmeler v.s insanin dogasindaki acgozlulukle de birlesince ve fiyat da tavan tavan gidince kimse erken satmanin pismanligini yasamak istemedi ve sonunda satmamis olmanin pismanligi ile yuzlesmek zorunda kaldi.
    Her zaman biraz erken satmis olmanin pismanligini hic satmamis olmanin pismanligina yeglerim.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,206
    Evet malesef Kel Levent'den ziyade OYAK'a guvendik.
    Siradan bir patron sirketi olsa bu kadar guvenemezdik.
    Hayatimizin dersini aldik mi?

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Evet malesef Kel Levent'den ziyade OYAK'a guvendik.
    Siradan bir patron sirketi olsa bu kadar guvenemezdik.
    Hayatimizin dersini aldik mi?
    2011 yılında defansif bir temettü hissesi olduğu için portföyümde bulunsun diye toplamaya başlamıştım Hektaş'ı. 2022 yılının sonunda 6 haneye çok yakın bir lot sayısına sahiptim. Yatırım mantığım doğrultusunda hiç hisse satışı yapmayan, aylık kazancımdan artırdığımı sürekli olarak borsaya sokan bir kişiydim (hala da öyle sayılırım) ve bununla gurur duyup, bunu bir başarı hikayesi olarak etrafına anlatırdım.

Alımlarımda çok düşük ağırlık vermeme rağmen, 2022 eylül, ekim, kasım aylarında Hektaş'ın portföyümdeki büyüklüğü bütün diğer hisselerimi geçmişti.

2022 kasım ayının başında kendimi "zengin" hissetmeye başlamıştım, dolar bazında kendime koyduğum varlık hedefine ulaşmama ramak kalmıştı, etrafımdaki herkese borsada nasıl davranılması gerektiğine dair "dersler" vermeye başlamıştım. saatlerce "uzun vade yatırımcılığın püf noktalarını" anlatıyordum

Kasım ayındaki ara tatilde oğlumla başbaşa otelde tatil yapıyorduk, hisse 51'leri görmüştü. dedim ki maliyetimi satayım en azından, kaba bir hesapla hisselerimin yaklaşık %8'ini tek kalemde sattım 50nin biraz altından. hayatımda yaptığım ilk hektaş satışı idi. kalanı tutacağım dedim, zengin olacaktım çünkü... finansal özgür olacaktım

sonra...

sonra öğrendim

- uzun vade yatırımcılıkta almak kadar satmayı da bilmek gerektiğini....
    - bilançolardaki iyi rakamları görmek kadar kötü rakamları da görmek gerektiğini...
    - gözümü kapatmamın görmek istemediğim kötü şeylerin yok olmasına yol açmadığını...
    - yatıtım yaparken gerçekçi olmak gerektiğini...
    - yatırımda romantizme yer olmadığını... hele hele hiç bir şirkete aşık olunmaması gerektiğini...
    - şirket/holding ne kadar büyük olursa olsun o anki yöneticilerin dolandırıcı/hayal satıcısı vs olabileceğini...
    - büyük/agresif yatırımlar yapan şirketlerin nakit akışlarını ayarlayamazlarsa batabileceğini...
    - yatırımların geri dönüşlerini hesaplayamazlarsa batabileceklerini...

vs vs vs... bu listeyi çoook uzatabilirim.

bir sürü şey öğrendim. istanbulun lüks bir semtinde 3+1 ev alabilecek bir paraya mal oldu tüm bu öğrendiklerim... ama yine de teşekkür ederim Hektaş'a. çok iyi hissettirmişti bana uzun denebilecek bir süre. porsche mi alsam, yoksa biraz daha bekleyip bahçeli eve mi geçsem filan düşünmeye başlamıştım kendimi zengin sanıyordum

hala elimde hatırı sayılır miktarda hisse var. hala sektörün yatırım için doğru bir sektör olduğunu düşünüyorum. ama... ama'sı var işte... onu yazarsam yatırım tavsiyesi olur

hayatımın dersini verdi Hektaş bana.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,206
     Alıntı Originally Posted by Kastrat Yazıyı Oku
    2011 yılında defansif bir temettü hissesi olduğu için portföyümde bulunsun diye toplamaya başlamıştım Hektaş'ı. 2022 yılının sonunda 6 haneye çok yakın bir lot sayısına sahiptim. Yatırım mantığım doğrultusunda hiç hisse satışı yapmayan, aylık kazancımdan artırdığımı sürekli olarak borsaya sokan bir kişiydim (hala da öyle sayılırım) ve bununla gurur duyup, bunu bir başarı hikayesi olarak etrafına anlatırdım.

Alımlarımda çok düşük ağırlık vermeme rağmen, 2022 eylül, ekim, kasım aylarında Hektaş'ın portföyümdeki büyüklüğü bütün diğer hisselerimi geçmişti.

2022 kasım ayının başında kendimi "zengin" hissetmeye başlamıştım, dolar bazında kendime koyduğum varlık hedefine ulaşmama ramak kalmıştı, etrafımdaki herkese borsada nasıl davranılması gerektiğine dair "dersler" vermeye başlamıştım. saatlerce "uzun vade yatırımcılığın püf noktalarını" anlatıyordum

Kasım ayındaki ara tatilde oğlumla başbaşa otelde tatil yapıyorduk, hisse 51'leri görmüştü. dedim ki maliyetimi satayım en azından, kaba bir hesapla hisselerimin yaklaşık %8'ini tek kalemde sattım 50nin biraz altından. hayatımda yaptığım ilk hektaş satışı idi. kalanı tutacağım dedim, zengin olacaktım çünkü... finansal özgür olacaktım

sonra...

sonra öğrendim

- bilançolardaki iyi rakamları görmek kadar kötü rakamları da görmek gerektiğini...
    - gözümü kapatmamın görmek istemediğim kötü şeylerin yok olmasına yol açmadığını...
    - yatırımda romantizme yer olmadığını... hele hele hiç bir şirkete aşık olunmaması gerektiğini...
    - şirket/holding ne kadar büyük olursa olsun o anki yöneticilerin dolandırıcı/hayal satıcısı vs olabileceğini...
    - büyük/agresif yatırımlar yapan şirketlerin nakit akışlarını ayarlayamazlarsa batabileceğini...

bir sürü şey öğrendim. istanbulun lüks bir semtinde 3+1 ev alabilecek bir paraya mal oldu tüm bu öğrendiklerim... ama yine de teşekkür ederim Hektaş'a. çok iyi hissettirmişti bana uzun denebilecek bir süre. porsche mi alsam, yoksa biraz daha bekleyip bahçeli eve mi geçsem filan düşünmeye başlamıştım kendimi zengin sanıyordum

hala elimde hatırı sayılır miktarda hisse var. hala sektörün yatırım için doğru bir sektör olduğunu düşünüyorum. ama... ama'sı var işte... onu yazarsam yatırım tavsiyesi olur

Hikayemiz cok benzesiyor..
    Giris zamani da, alim nedeni de asagi yukari ayni sayilir.
    Tum bedelli bedelsizlere katilinca X33 yapti elimdeki hisse sayisini.
    Bir tek en sonuncuya taze para koy(a)madim.
    O gunlere gelince portfoyun artik %90 indan fazlasi HEKTS idi.
    Anlayin artik 2022 Kasimda elimde ne kadar lot olabilecegini.
    Alisi becerdim, beklemeyi becerdim ama satisi o kadar iyi yapamadim.
    Bir cok kisi gibi.
    Hayatimizin dersini verdi gercekten.

6. Ben yazsam bu kadar yazardım.
    benzer hisler.
    benzer hayal kırıklıkları.
    çok para kaybettik ama daha da önemlisi inancımızı ve psikolojimizi kaybettik.

benim pişmanlığım kesinlikle tepelerden satamamak değil.
    ama bilançoların kötü geldiği, borçluluğun aşırı arttığı, Q1de deprem v.b. gibi sektörü ciddi etkileyecek şeyler olduğu halde özellikle 2023 şubat gibi 2 dolar civarı satmamak/satamamak.

Alıntı Originally Posted by Kastrat Yazıyı Oku

sonra...

sonra öğrendim

Dudu abi bugün ki hareketi hayra mı yormak lazım
    Yoksa biraz hacim yapıp salar mıyız yine
    Sadece hissiyat; Kesinlikle etkileme veya yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,206
     Alıntı Originally Posted by aks16 Yazıyı Oku
    Dudu abi bugün ki hareketi hayra mı yormak lazım
    Yoksa biraz hacim yapıp salar mıyız yine
    http://share.matriksdata.com/shareMa...05071115263766

http://share.matriksdata.com/shareMa...05071116371423

Sari 200 haftaligi destek mi yapacak??