Sayfa 329/329 İlkİlk ... 229279319327328329
Arama sonucu : 2628 madde; 2,625 - 2,628 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Ankara'da 1+1 bir evim vardı, kiracılı. 2.3'ye verecektim 5 ay civarı ilanda kaldı. Yaklaşık 2 ay önce 1.9'a sonunda verebildim.
    Gelen parayı bazı fonlara yatırdım. Şimdilik %20 civarı bir getiri var.
    Yatırım için ev işi dertmiş bunu anladım. Bir tane oturacak evin olsun yeterli.
    Konutun en büyük dezavantajı: Gösterge fiyattan, istediğin zaman satamıyorsun, hisse, döviz ve altın gibi likit bir ürün de değil.

Konut ve araba alım satımından kâr edebilmek için çakal esnaf olman gerekiyor. Malı ucuzdan kapatıp, yüksekten okutabilecek vasıflar gerekiyor. O da herkeste olmaz.

Benim bir kuzen araç alım satım işi yapıyor. Bir gün bir araç alım pazarlığına şahit oldum, kuzenimden utandım, yerin dibine geçtim Herkesin yapabileceği bir şey değil.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Merhaba forumdaşlar,
    Bir konuda bilgiye ihtiyacım var. Türkiye’de bir arsamızı döviz ile satabiliyor muyuz? Alıcı da satıcı da türk, direk pazarlık-anlaşma, sonra da ödeme ve tapu devri yapılacak. Ancak ben, misal, 500 bin USD istiyorum. Ödemeyi bu şekilde alabilir miyim?
    Internetten araştırdım, döviz ile veya dövize endeksli olarak satış sözleşmesi yasak, ancak ödeme döviz ile yapılabilir tarzında bilgiler var.

3.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Merhaba forumdaşlar,
    Bir konuda bilgiye ihtiyacım var. Türkiye’de bir arsamızı döviz ile satabiliyor muyuz? Alıcı da satıcı da türk, direk pazarlık-anlaşma, sonra da ödeme ve tapu devri yapılacak. Ancak ben, misal, 500 bin USD istiyorum. Ödemeyi bu şekilde alabilir miyim?
    Internetten araştırdım, döviz ile veya dövize endeksli olarak satış sözleşmesi yasak, ancak ödeme döviz ile yapılabilir tarzında bilgiler var.
    Tapuda tl eşdeğerini yazarsınız ödemeyi döviz alırsınız.fakat resmi olarak döviz cinsi ile konut satışı veya fiyat belirlemesi yasak diye biliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Ankara'da 1+1 bir evim vardı, kiracılı. 2.3'ye verecektim 5 ay civarı ilanda kaldı. Yaklaşık 2 ay önce 1.9'a sonunda verebildim.
    Gelen parayı bazı fonlara yatırdım. Şimdilik %20 civarı bir getiri var.
    Yatırım için ev işi dertmiş bunu anladım. Bir tane oturacak evin olsun yeterli.
    Haklısınız ancak dünyada balon oluşturmadan bu kadar çok kişiye para kazandıracak başka yatırım aracı yok. Dünya çapında pandemi öncesi ev alanların büyük bir çoğunluğu iyi para kazandı.

Sayfa 329/329 İlkİlk ... 229279319327328329

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •