Sayfa 328/328 İlkİlk ... 228278318326327328
Arama sonucu : 2620 madde; 2,617 - 2,620 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. bende evimi asla satmam.fakat her ufak depremde bir anda sıfırlanma riskini düşünmeden de insan edemiyor.

daha sitede en ufak iş için 280 imza gerekirken 30 imza zor toplanıyor.hangi site veya büyük yapı şu an ki ekonomik şartlarda deprem sonrası yapısını yıkıp yeniden yapabilir..

30 yıl önce olsa eviniz allah korusun yıkılsa yeniden inşa etmeyi göze alabilirdiniz.fakat bugün çimento xx fiyat ise deprem olsa xxxx fiyat olacağı belli.çünkü ticaret,insanlık,ekonomi tamamen bitmiş vaziyette ahlak bakımından.

2. Şu anda sattığınızı ilerde kaçtan yerine koyarsınız ,aradaki faiz gelirinden kar edermisiniz onu bilemem ama evinizi sarı sitedeki ortalama rayiçten satmanızın imkansız olduğunu hemen söyliyeyim.Şu anda en az yüzde otuz fiyat kırmanız lazım.İstanbulda 6 aydır önceleri kiraya vermeye sonra da satmaya çalıştığım ev var rayiç 2 ila 2.5 arası 1.8 e sat dedim iki aydır kimse teklif vermedi gelen teklifler en fazla 1.7 olmuş.Emlakçı herkesin parası dolarda faizde herkes seçimi bekliyor dedi.Seçime kadar yaprak kımıldamaz.Seçimden sonraya kaldı bu iş.Kısmet artık beklemedeyiz

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şu anda sattığınızı ilerde kaçtan yerine koyarsınız ,aradaki faiz gelirinden kar edermisiniz onu bilemem ama evinizi sarı sitedeki ortalama rayiçten satmanızın imkansız olduğunu hemen söyliyeyim.Şu anda en az yüzde otuz fiyat kırmanız lazım.İstanbulda 6 aydır önceleri kiraya vermeye sonra da satmaya çalıştığım ev var rayiç 2 ila 2.5 arası 1.8 e sat dedim iki aydır kimse teklif vermedi gelen teklifler en fazla 1.7 olmuş.Emlakçı herkesin parası dolarda faizde herkes seçimi bekliyor dedi.Seçime kadar yaprak kımıldamaz.Seçimden sonraya kaldı bu iş.Kısmet artık beklemedeyiz
    Bu entry i şubat ayında girmiştim.Geçen hafta alıcı çıktı 1.775 den evi sattım.Kiracı 8 ay önce çıktı,8 aylık aidat ve 4 bin lira binanın bilmem ne masrafı da bana kaldı.Herneyse muadillerinin yüzde otuz altına altı ay sonra ancak satabildim.Şu anda piyasa bu durumda.

4. Ha alan da al satçı,ucuza alacak evi yaptıracak satacak para kazanacak,becerirse helal olsun ))))))))

Sayfa 328/328 İlkİlk ... 228278318326327328

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •