Sayfa 101/1001 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Viop LIV

1. TOKATYILDIZI470 ne yaptin shortlari stop oldun mu ?
    hafta sonu 50 haber attin ama gene dusuremedin borsayi .

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Bu piyasanın belki de en eskilerden biriyim.......viop da terste kaldığım da beklemem....bukalamun gibi poz değiştirir zararı minimize hatta artıya bile geçerim..... sonra o gün işlem yapmam ekranı kaparım dışarı çıkarım...Şu var hükümet borsayı destekliyor o kesin....nerede çaktım meseleyi depremden sonra borsa ve viopta işlemleri iptal ettikten sonra ....

anladım ki şort bu dönem elbette çok tehlikeli....belli doygunluk zamanında açarım şortları.....birde haber bazlı zamanlarda ....bazen haberler geçikmeli gelir....yada etki etmiyor havası veriyorlar....ama etkleneceği haberleri de iyi bilirim.....para ürkektir...
    ....

2. pisyedili01 Adana da havalar serinlemeye baslamistir
    ... kirik serce gibi dolasiyorsun otur yerinde biraz
    ....

3. Dövizi baskılayarak enflasyonu indirmek ancak rekabetin yüksek ve dış ticaretin liberal olduğu ekonomilerde mümkün.

Rekabet kurumu, maliye, ticaret bakanlığı, SGK vs daha iyi çalışmalı. Bir yandan rekabeti engelleyenler incelenmeli bir yandan da haksız rekabet yapanlar (naylon fatura, kayıt dışı işçi çalıştrma, standart dışı ürün ve çalışma şartları, vs)

Dolar bazında ekstra enflasyon var. Vergilerden kaynaklandığı kadar üreticilerin maksimum kar değil maksimum karlılık hedeflemesi de etkili. İhraç edilen şeylerde de dışarı satılan fiyat esas alınıyor gibi.

Orta Vadeli Plan'da sona gelindi dendi TV'de.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,133
     Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    pisyedili01 Adana da havalar serinlemeye baslamistir
    ... kirik serce gibi dolasiyorsun otur yerinde biraz
    Selam ve iyi geceler.

Nasılsın dostum ? Aslan parçası nasıl ?iyidir inşallah .

Ayasofya ağabeyim düğün toyu kuruyor gitmemek olmaz.

Aslında oynamayı bile bilmem.kendi düğünümde oynamış adam değilim

saygılar dostum evdekilere selam ve büyüklerime hürmetler.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

5. Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.

6. Türkiye'de demiryollarına çok yatırım yapıldı ama daha geri dönüşü olmadı. TCDD sermayesi 150 milyar TL diye gördüm. 1960 larda 600 kadar buharlı lokomotif varmış şimdi de aynı, taşınan yük o kadar yatırıma rağmen çok da artmamış belki zaman içinde azalmış.

Bir çok yere lojistik depo yapılış ama yeterli oyuncu belki yok ya da entegrasyon sağlanamamış. Bu alanda kamu özel bir kaç şirket lazım.

Tüpraş'ın yönetim kurulunda eski TCDD müdürü vardı belki o akıl verdi Körfez Taşımacılık kısa sürede yükde %10 paya sahip olmuş atıyorum 500 vagon ve 10 lokomotif ile, çalışan da 100 kişi ya vardır ya yokdur.

Havacılıkdaki başarı demiryolunda yakalamadı gibi.

Bu arada ABD'nin durumu daha kötü, ABD de hızlı tren yokmuş, Washington - Boston arası eski hatta dar virajları yana yatarak hızlıca geçen tren setleri ısmarlamışlar testler hala sürüyormuş. Aynı hatta yük ve yavaş işleyen yolcu trenleri olması problem yaratmış.

San Francisco - Los Angeles arası yüksek hızlı tren hattı o kadar yatırıma rağmen bitmiyormuş ve bütçeler milyarlarca dolar aşılmış. 1950 lerde otomobilciler lobi yapmış hatta bazı hatları satın alıp kapatmış kentleşme hızlanınca şimdi de demiryolu geçirecek yer bulamıyorlarmış. En zengin ülke olarak bu işde nasıl geri kaldık anlayamıyorum vs diyor uzmanlar. Arazinin Çin'de devlete ait olması, işçi ve çevre kurallarının gevşek olması bir avantaj demişler.

Bu bilgileri okuyunca ABD'de havayolları aralarında konsolide olup tekrar yükselebilir gibime geliyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    TOKATYILDIZI470 ne yaptin shortlari stop oldun mu ?
    hafta sonu 50 haber attin ama gene dusuremedin borsayi .
    benim haber atmam bir şeyi değiştirir mi ..? attığım haberler bazen bir kaç gün sonra etki yapabiliyor....belli ki sonra ki açıklamamı okumamışsın......
    sabah bakamadım.....öğleden sonra ekleme yaptım şortlara ....hayırlısı bakalım.....

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668

sende yurdun kokusu var
    getirdin mi tatlı haber
    kollarını boynuma sar
    sarılan kolların olam hey

Ne mutlu TÜRK'üm diyene
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 101/1001 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •