Sayfa 18/559 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon
Arama sonucu : 4467 madde; 137 - 144 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Ipb nrc tcd zdz bu degiskenlerden birinde 1 yil ustu elimizde tutarsak stopaj muafiyeti var mi?
    Muafiyet yok.
    TCD, TGA ve SBV için var. (En az %51 bist hisse tuttukları için)

2.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Muafiyet yok.
    TCD, TGA ve SBV için var. (En az %51 bist hisse tuttukları için)
    TCD için peki satınca önce kesiliyor sonra bişey yapmamız mı gerekiyor yoksa hiç kesmiyor mu?

Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    TCD için peki satınca önce kesiliyor sonra bişey yapmamız mı gerekiyor yoksa hiç kesmiyor mu?
    Aldığın tarihten 1 sene dolmadan satarsan kardan %10 vergi kesilir.
    1 sene dolduktan sonra satarsan sıfır vergi. Yani kesinti olmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Aldığın tarihten 1 sene dolmadan satarsan kardan %10 vergi kesilir.
    1 sene dolduktan sonra satarsan sıfır vergi. Yani kesinti olmaz.
    Bunu deneyen olabildi mi? Ben deneme amaçlı elimde çok eskiden beri (3 yıl) olan TCD 'den bir miktar sattım, %10 stopaj kesildi. Forumda Tacirler değişikliği yaptıktan bir sene sonra geçerliliği başlıyor dendi. Deneme amaçlı o tarihten sonra da bir miktar daha sattım, yine stopaj kesildi. İş yoğunluğu nedeniyle çok ilgilenemedim. Eğer net bir bilgi alan olur ve paylaşırsa sevinirim.

IRF resmen paraya çöküyor.
    Dünün aynısı yine.
    İçeriğindeki bütün fonlar artı yazarken yine eksi kapanış yaptı.
    İçeriye aldılar yatırımcıyı yolmaya başladılar.
    Yarın komple satış vereceğim fona.
    İstanbul portföy den daha fon felan almam.

Adamlar organize çalışıyor resmen. Alış satış saati geçtikten sonra oran değiştirip eksi yazıyorlar.
    Saat 14:00 te veri giriyorlar 2 gündür.
    Paramızla rezil oluyoruz.

6.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    IRF resmen paraya çöküyor.
    Dünün aynısı yine.
    İçeriğindeki bütün fonlar artı yazarken yine eksi kapanış yaptı.
    İçeriye aldılar yatırımcıyı yolmaya başladılar.
    Yarın komple satış vereceğim fona.
    İstanbul portföy den daha fon felan almam.

Adamlar organize çalışıyor resmen. Alış satış saati geçtikten sonra oran değiştirip eksi yazıyorlar.
    Saat 14:00 te veri giriyorlar 2 gündür.
    Paramızla rezil oluyoruz.
    Oraya ne yazdıkları önemli değil dostum. O işler senin dediğin kadar kolay değil, tüm portföy Takas bankasında takip ediliyor, bağımsız firmalar denetim yapıyorlar, elinde bilgi olmadan ortalığı bulandırmaya gerek yok. Gerekirse SPK'ya falan bir yazı yaz, açıklama yaparlar.

7.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Oraya ne yazdıkları önemli değil dostum. O işler senin dediğin kadar kolay değil, tüm portföy Takas bankasında takip ediliyor, bağımsız firmalar denetim yapıyorlar, elinde bilgi olmadan ortalığı bulandırmaya gerek yok. Gerekirse SPK'ya falan bir yazı yaz, açıklama yaparlar.
    nolursa olsun fon getirisini günde 3 kez değiştirme rahatlığı ciddi bir devlet yapısında olmayacak şey. yav bi şirkette bile muhasebe kaydını değiştir öyle varya işten kovulmakla kalmazsın mahkemeyi boylarsın. ne yazıkki bu ülkede bunu bir yatırım aracı kurumu yapıyor, spk açıklama yapma ihtiyacı bile duymuyor, arasanız da cevap alacağınızı hiiç sanmam. sonra da vay yabancı yatırımcı niye gelmiyor türküz diye önyargılı yaklaşıyorlar vır vır öterler.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    nolursa olsun fon getirisini günde 3 kez değiştirme rahatlığı ciddi bir devlet yapısında olmayacak şey. yav bi şirkette bile muhasebe kaydını değiştir öyle varya işten kovulmakla kalmazsın mahkemeyi boylarsın. ne yazıkki bu ülkede bunu bir yatırım aracı kurumu yapıyor, spk açıklama yapma ihtiyacı bile duymuyor, arasanız da cevap alacağınızı hiiç sanmam. sonra da vay yabancı yatırımcı niye gelmiyor türküz diye önyargılı yaklaşıyorlar vır vır öterler.
    Üstelik alım satım saati geçtikten sonra değiştiriyor 2 gündür.
    Bugün eksi olduğunu görseydim satış verecektim.
    Ama saat 14:00 te değiştiriyorlar.
    Sonuç içerde kaldım.

Sayfa 18/559 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •