Sayfa 249/254 İlkİlk ... 149199239247248249250251 ... SonSon
Arama sonucu : 2070 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Bağlı Ortaklığımız Alarko Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi; ana faaliyet konusu jeotermal enerjiye dayalı seracılık olan Nata Tarım Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi'nin 15.050.000,00 TL nominal değerli 15.050.000 adet hissesinin tamamını (%100) 20.285.000,00 USD karşılığı Türk Lirası bedelle 07.05.2024 tarihi itibarıyla devralmıştır.

Hisseleri devralınan Nata Tarım Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi; Eskişehir ili Mahmudiye ilçesinde bulunan 10.000,00 hektar alana ilişkin jeotermal kaynak işletme ruhsatına, söz konusu işletme ruhsatına bağlı olarak 5 adet kuyunun işletme hakkına ve Eskişehir ili Mahmudiye ilçesinde yaklaşık 120.600,00 m2 yüzölçümlü kısmında sera kurulu olan toplamda 193.791,98 m2 yüzölçümlü taşınmaza sahiptir.

Kamuoyuna duyurulur.

..........

Mahmudiyede 2200 dönüm arazi daha önce alınmıştı.
    Şimdi 121 dönümünde sera olan 194 dönüm daha yer satın alınmış
    İlave olarak DEV 10.000 hetar jeotermal kaynak işletme ruhsatı ve 5 adet jeotermal kuyu da alınmış oldu...
    Diye anladım....

2. bugüne kadar seracılık ve tarım için alınan arazilerin büyüklüğü ve edinim maliyetlerini kap'tan toplayıp derleyen bir çalışma var mı?

yorumsuz
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

4. Fon Takip ve NNF ellerindeki Alarko'yu baya azaltmışlar. Son yapılan terbiyesizlikten sonra "Uzun yıllardır elinde tutan NNF'in" bile satması, patron ve yöneticilerin ne kadar güvensiz ve beceriksiz olduklarını göstermeye yetiyor.

-Gece 3'de cenaze var gibi bilanço açıkla
    -Şubat ayında CEO Ümit'in enflasyon muh. bizi fazla etkilemez deyip, bilanço sonrası yanlış anlaşıldım deyip işten sıyırmaya çalışması
    -Bilanço öncesi sert satış gelmesi. Insider Trade mi acaba diye kafalarda soru işaretleri. Şirketin bunla ilgili yatırımcılarını doyuracak adım dahi atması.
    -Patronların şapkadan tavşan çıkarır gibi, hisse satışı yapması.

Ama şu bir gerçek. Piyasa şirkete güvenmiyor artık.

Linkler:

1- https://twitter.com/fontakip/status/...vGF-FkHx0BkirA

2- https://twitter.com/fontakip/status/...vGF-FkHx0BkirA

5.  Alıntı Originally Posted by omercelebi Yazıyı Oku
    Fon Takip ve NNF ellerindeki Alarko'yu baya azaltmışlar. Son yapılan terbiyesizlikten sonra "Uzun yıllardır elinde tutan NNF'in" bile satması, patron ve yöneticilerin ne kadar güvensiz ve beceriksiz olduklarını göstermeye yetiyor.

-Şubat ayında CEO Ümit'in enflasyon muh. bizi fazla etkilemez deyip, bilanço sonrası yanlış anlaşıldım deyip işten sıyırmaya çalışması
    -Bilanço öncesi sert satış gelmesi. Insider Trade mi acaba diye kafalarda soru işaretleri. Şirketin bunla ilgili yatırımcılarını doyuracak adım dahi atması.

Linkler:

Aradan 10 ay geçmiş, adamlar hedef fiyatı enflasyon kadar dahi artıramamışlar.
    Rapor tarihinden itibaren, dolar bazlı %25 kayıp.
    Aynı dönemde, XU030 endeksinde dolar bazlı %13 artış yaşanmış.
    Güncel fiyat 3.69 USD. Ekim 2022 seviyeleri. Aradan geçen 19 ayda dolar bazlı
    katedilen mesafe 0 (SIFIR). Dolar enflasyonu sonrası, bu dönemde dahi dolar
    bazlı zarar var.
    Aynı dönem içerisinde, şirketin değerli patronları tarafından 4.13 USD ortalama ile
    satılan 17.509.370 lot hisse.
    Üzerine satılmak için sırada bekleyen 17.4 milyon lot hisse.
    Ismarlama bir rapor.

NNF iyi bile dayandı.
    Son düzenleme : shichinin; 09-05-2024 saat: 01:15.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,285
     Alıntı Originally Posted by omercelebi Yazıyı Oku
    Fon Takip ve NNF ellerindeki Alarko'yu baya azaltmışlar. Son yapılan terbiyesizlikten sonra "Uzun yıllardır elinde tutan NNF'in" bile satması, patron ve yöneticilerin ne kadar güvensiz ve beceriksiz olduklarını göstermeye yetiyor.

Linkler:

sn ömerçelebi
    şirket tarafından kendime yapılan ödemeleri ( aslında yaparlar diye hala ümidim var ve gerçekten böyle bir ödeme hayatımda çok şeyi değiştirirdi. hatta kirazlığı devralmaları yeter bunu tekrar dile getiriyor ve ilan ediyorum ) haketmek için bir kaç savunma yapayım demiyorum hala iyi niyet içinde ve tecrübeler ile bazı şeylerin kendi tarafımdan görünüşünü ortaya koyuyorum:

gece 3 te cenaze var gibi bilanço açıklanması hukukiliği bozan bir şey değil... bazen bir çok raporda ciddi yanlışlıklar var olduğunu dikkatli gözler anlar... bir çok faaliyet raporunda kopyala yapıştırları fark edebilirsiniz. hatta 2-3 yıl önce bitmiş bir yatırımın bile sürdüğünü görebilirsiniz. eğer ince elenip sık dokunulacak bir rapor olacaksa hataları en aza indirgemek zordur. EM gibi yeni bir alan ise dikkat ederseniz her gün analistlerce yeni bir yönü keşfediliyor ve vay bilanço süpermiş denilen bilançolarda aslında öyle değilmiş demeden başka alanları dile getirmeye başlıyorlar...

Şubatta enflasyon muhasebesinin bizi pek etkilemeyecektir sözü bence müthiş bir gaf oldu ama bilindiği manasıyla değil... enflasyonu yaşamış bir hesap uzmanının elemanına güvense de bu hataya düşmemesi gerekirdi. aslında elemanı da hesap uzmanı ama pek de öyle eski tedrisattan geçmiş olmaktan ziyade kısa usulde yükselme hedefine ulaşmışlarından... her ikisini de meslekleri adına kınıyorum. özür dilemeleri bu açıdan önemli idi ...

bilanço öncesi net satış gelmedi... eğer net bir satış varsa önce gelen net alışın satışı idi... önceki günlerde 1 milyon lot alan mery teyze aldıklarını sattı. pek de birden satmadı yedirdi diyelim. çünkü o günkü satışlar pek de her günkünden farklı değildi...

patronların satışı ile ilgili kimse bir şey söyleyemez... ALHAN holdingin satışı şapkadan çıktı burada sorgulanması gereken o durum. gerçekten sahipleri Alarko holdinge güvenmiyorlar mı yoksa başka hesapları mı var... Alatonların satışı mecburiyetten. yanlış iş yaptılar ise ne yapacaklar. biz olsak ne yapacaktık. ederine bakmadan çoğumuz bir çok varlığı elimizden çıkarmadık mı? beni yanıltan bu kişilerin şirketin değerini 3 milyar dolara çıkarmak varken alel acele piyasaya girmeleri oldu ki bunda çapanoğlu var mı bunu düşünerek yanıldım. müdahil olmasalar hisse 200-250 liralardan kapanın elinde kalacaktı...
    NNF tipi fonlar, emeklilik ve yatırım fonları tipi fonların elinde bulunan mallar tahta yapıcı için tehlikelidir. bir şekilde boşalması hissedarlar daha doğrusu küçük yatırımcılar için bence olumludur...

zinhar yatırım tavsiyesi değildir

7. Bu forumda yoğun madde kullanımı var. Narkotiğin el atması lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,285
    ALARK çeyrek bilançoyu soran var mı

Sayfa 249/254 İlkİlk ... 149199239247248249250251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız