Sayfa 498/741 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598 ... SonSon
Arama sonucu : 5928 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Pazar günü bina yöneticiliği toplantısında mal sahiplerinden çıt yok, kiracılar şov yaptılar. 24 daireli binada sadece 6 mal sahibi katıldı. 8 kiracı vardı. Resmen yetkileri olmadığı halde toplantının gündemini altüst ederek ortalığı karıştırdılar ve alınacak kararlar alınamadı. Çatı tamiratı işi de kaldı. çatıda dairesi olan mal sahipleri götünü kaldırıp toplantıya gelmezse sonunda kafasına yağmur akar.

Kıssadan hisse olsun diye yazdım. Adam alınteriyle aldığı mala sahip çıkmıyorsa ülkenin kaderi hakkında ne bekleyeceğiz ki bunlardan...
    Pardon da, kat malikleri toplantısında kiracıların ne işi var.
    Kat malikleri, kiracılara vekâlet verdiler demek ki. Gerçi bu da çok saçma.
    Saçma dedim de; Bizim bir apartman toplantısında kat maliki, kapıcının karısına vekalet verdi. Geldi katıldı toplantıya.
    Tuhaf işler.

2.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Pazar günü bina yöneticiliği toplantısında mal sahiplerinden çıt yok, kiracılar şov yaptılar. 24 daireli binada sadece 6 mal sahibi katıldı. 8 kiracı vardı. Resmen yetkileri olmadığı halde toplantının gündemini altüst ederek ortalığı karıştırdılar ve alınacak kararlar alınamadı. Çatı tamiratı işi de kaldı. çatıda dairesi olan mal sahipleri götünü kaldırıp toplantıya gelmezse sonunda kafasına yağmur akar.

Kıssadan hisse olsun diye yazdım. Adam alınteriyle aldığı mala sahip çıkmıyorsa ülkenin kaderi hakkında ne bekleyeceğiz ki bunlardan...
    Kiracıların apartman toplantılarında karar alma da herhangi bir yetkinlikleri , etkinlik leri yoktur hatta katılamazlar.Anca ve anca ev sahiplerinin yetkilendirmesi ile katılabilirler.İmzalı kağıtla size beyan etmeliler yada toplantı sırasında ev sahibini arayarak sözlü onay alınmalıdır.Siz toplantıda ne yetki ile buradasınız diye sordunuz mu acaba?

3.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Kiracıların apartman toplantılarında karar alma da herhangi bir yetkinlikleri , etkinlik leri yoktur hatta katılamazlar.Anca ve anca ev sahiplerinin yetkilendirmesi ile katılabilirler.İmzalı kağıtla size beyan etmeliler yada toplantı sırasında ev sahibini arayarak sözlü onay alınmalıdır.Siz toplantıda ne yetki ile buradasınız diye sordunuz mu acaba?
    kiracı ev sahibinden vekalet almadan toplantıya giremez, bir de olay çıkaracaklar,
    sözlü onayı bile kabul etmem, yarın öbür gün telefondaki ben değildim dese ne olacak..?

anında dışarı atarım çıkmazlarsa doğrudan polis çağırıp bir de şikayetçi olursun.

On plus 249.999 kadar %50 pasif 12.500 .
    250 ustu oran düşüyor pasif büyüyor avantaj bitiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    Bunun yaşanmışı var.

Bizde olsa vatansever hukukçularımız TL koruma kanunu ve halkı kin ve ..... vs. ile dava açıp tutuklatırlar.

Demokrasi güzel bir şeymiş...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    kiracı ev sahibinden vekalet almadan toplantıya giremez, bir de olay çıkaracaklar,
    sözlü onayı bile kabul etmem, yarın öbür gün telefondaki ben değildim dese ne olacak..?

anında dışarı atarım çıkmazlarsa doğrudan polis çağırıp bir de şikayetçi olursun.

Toplantı sırasında hoparlöre veriliyor ses hatta ev sahibi nazikçe toplantıya katılamama nedenini belirtiyor herkesi selamlıyor kiracının sözü benim sözümdür diyor.Ondan sonra toplantı gündem maddeleri ile başlıyor.En azından biz böyle yapıyoruz.Orada 10 kişi de şahit oluyor.Çıkıp da sonradan ben değildim sıkı ise desin.

7. Yüksek kiralar kamuyu vurdu

İktidarın devlet kurumlarını lüks binalara taşımasının maliyeti enflasyonla birlikte katlandı. Kiralar için merkezi yönetim bütçesinden yapılan aylık ödemeler 15.3 milyar TL’yi buldu. Kira bedeli geçen yıl 6.3 milyar TL’ydi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...-vurdu-2178077

Kamuya gökdelen tarzı binaları hangi müteahhitler kiraya veriyor?

Vatandaşa yüzde 25 artış sınırlaması, müteahhitlere gelince yüzde 300 artış.

Ne de olsa kamu malı...

Üstelik güya enflasyonla mücadele yapılıyor...

Bir mal veya hizmetin belirlenmesinde işyeri kirası en büyük kriterlerden değil mi?

İşyerlerinin kiralarına neden sınırlama yok.

Bir AVM de kira bedelinin bir malın satışına oranı nedir?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Beklendiği gibi sabit kaldı.

Bugünku metin de bir tık daha sahinlesme var.

Enflasyonun yükselmesi endişesi var ise kur kontrollü gitmek zorunda
    Son düzenleme : paramanya; 22-02-2024 saat: 14:20.

Sayfa 498/741 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •