Sayfa 757/757 İlkİlk ... 257657707747755756757
Arama sonucu : 6056 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    2017 eylül. 3.90 ları gören dolar 3.30 lara mı ne düşmüş. 9 aydır düşüyor. Arkadaş aradı idi ben çok sıkıldım bu dolardan yüzde 20 düştü üzerine mevduat faiz farkı . bir cacık olmaz satıyorum dedi. Çok değil 1 sene sonra 7.20 leri gördü 5.5 lerde dengelendi şu anda 32 tl . Demem odur ki Dolara çok dayılanmayın . Öyle bir süreliğine mevduata girip bakacağım ileride geri dönerim dolara falan dersiniz bir kilitlerler sizi içeri neye uğradığınızı şaşırırsınız 3 ay 1 sene kendinize gelemezsiniz. Önce yavaş yavaş çaktırmadan alırlar sonra hızlanırlar sonra füzeler bu arada bankalarda aptal değil makası bir açarlar yüzde 10 da oradan geçirirler. Yüzde 10 fazla faiz alacağım derken.
    ben bunu defalarca yaşadım dolar 8 den 18 e giderken (en son evre kkm açıklandı)
    Full tl de yakalandım birikimim her gün her saniye eriyordu Allah razı olsun nebati başkandan sayesinde bir nebze de olsa birikimi kurtardık bir daha asla tl yatırımı yapmamaya yemin ettim! Şimdi her gün ekranlarda sosyal medyada geçmişin muhalif ekonomistleri her gün tl güzellemesi yapıyorlar şöyle rezerv arttı şöyle not yükseldi hele birde gri listeden çıksak offff uçacağız falan filan! Hiç bir alanda yapısal reform ile ilgili hiç bir kırıntı bile yok tamamen kısa vade sıcak paracıları memnun etmek üzerine kurulu bir ekonomik program

2.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Aralık ayında bende aynı hatayı yaptım 1yıllık %43 oranla ara ödemeli mevduat hesabı açtım sağolsun Bahri arkadaşımız 'ne yaptın sen hemen boz ' diye uyardı bozup denizbanktan 51 oranla 6 aylık mevduat yaptım (Haziran ayında doluyor) 6 ay bile çok uzun geldi bana daha 40 gün var vadeye. Nihayetinde 15 gün öncesine kadar faizler 59-60'ı buldu 51 oranla 6 ay kilitlemiş oldum parayı.Bahri hocanın uyarısı olmasa 43 faizle 2024 Aralık ayına kadar parayı pul edecektim tekrar teşekkür ederim kendisine borçlandım.
    Eyvallah teşekkür ederim

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    ben bunu defalarca yaşadım dolar 8 den 18 e giderken (en son evre kkm açıklandı)
    Full tl de yakalandım birikimim her gün her saniye eriyordu Allah razı olsun nebati başkandan sayesinde bir nebze de olsa birikimi kurtardık bir daha asla tl yatırımı yapmamaya yemin ettim! Şimdi her gün ekranlarda sosyal medyada geçmişin muhalif ekonomistleri her gün tl güzellemesi yapıyorlar şöyle rezerv arttı şöyle not yükseldi hele birde gri listeden çıksak offff uçacağız falan filan! Hiç bir alanda yapısal reform ile ilgili hiç bir kırıntı bile yok tamamen kısa vade sıcak paracıları memnun etmek üzerine kurulu bir ekonomik program
    İnanılmaz günlerdi . Bak yine bir örnek verim bu vesile ile. 2021 Ofisten arkadaşımın ailesi . Babası nın o zamanlar 4-5 milyon parası var. Zamanında güzel paralar kazanmış ama son iş de batmış biraz artık yaş da kemale erince oturdukları ev falan çocuklarda büyüdü nasılsa diye kenara çekilmiş. Ne yapsa acaba falan dedi . Bende dolara dönsün hiç de düşünmesin dünya çapında bütün zenginler dolar ile ölçüyorlar parasını ne TL si babanda dünya çapında adam diye de takıldım. Babasını ikna edememiş faize bağlarım aldığım para türkiye standartlarında ortama bir maaşdan çok çok çok daha fazla diye düşünmüş. Dolar 18 e gidince bir anda fakirleştiler. Adam zaten çalışmıyor karı koca. Dolar 18 i vurunca bunlar müthiş panikliyorlar 17 lerden komple dolara giriyorlar . 2 gün sonra 11 e düşüyor bu sefer. Bir hamlede dolar bazlı yüzde 50 eridi adamcağız. Üzerine 17 den aldığı dolarların tl karşılığını 11 de görünce. çocuk her gün bana dolar ne olur diye sordu 6 ay.

4.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    İnanılmaz günlerdi . Bak yine bir örnek verim bu vesile ile. 2021 Ofisten arkadaşımın ailesi . Babası nın o zamanlar 4-5 milyon parası var. Zamanında güzel paralar kazanmış ama son iş de batmış biraz artık yaş da kemale erince oturdukları ev falan çocuklarda büyüdü nasılsa diye kenara çekilmiş. Ne yapsa acaba falan dedi . Bende dolara dönsün hiç de düşünmesin dünya çapında bütün zenginler dolar ile ölçüyorlar parasını ne TL si babanda dünya çapında adam diye de takıldım. Babasını ikna edememiş faize bağlarım aldığım para türkiye standartlarında ortama bir maaşdan çok çok çok daha fazla diye düşünmüş. Dolar 18 e gidince bir anda fakirleştiler. Adam zaten çalışmıyor karı koca. Dolar 18 i vurunca bunlar müthiş panikliyorlar 17 lerden komple dolara giriyorlar . 2 gün sonra 11 e düşüyor bu sefer. Bir hamlede dolar bazlı yüzde 50 eridi adamcağız. Üzerine 17 den aldığı dolarların tl karşılığını 11 de görünce. çocuk her gün bana dolar ne olur diye sordu 6 ay.
    Duvara asılacak ibretlik bir paylaşım! Korkunç bir travma

5. Birde ufak bir anektot düşim. Dolarda 3 senede bir patlama yaşıyoruz . 2015 sonbaharına doğru bir hızla 3 tl lere gitti 2016 2017 2018 başına kadar darbe marbe hiç takmadı kadar da oralarda dolandı durdu. 2018 de bi hamle 2 katına gitti. Yine pandemi falan fazla takılmadı 6-7 -8 tl lerde dolandı. 2021 Bi patlama daha yine yüzde 100 hop 18 tl oldu. 3 sene lik period bu sene doluyor. Ben çok şiddetli bir patlama daha bekliyorum o yüzden.

6. Sayın virtue kapalıçarşı kurunu nereden takip ediyorsunuz? Bizzat mı yoksa, bir siteden mi

7.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Birde ufak bir anektot düşim. Dolarda 3 senede bir patlama yaşıyoruz . 2015 sonbaharına doğru bir hızla 3 tl lere gitti 2016 2017 2018 başına kadar darbe marbe hiç takmadı kadar da oralarda dolandı durdu. 2018 de bi hamle 2 katına gitti. Yine pandemi falan fazla takılmadı 6-7 -8 tl lerde dolandı. 2021 Bi patlama daha yine yüzde 100 hop 18 tl oldu. 3 sene lik period bu sene doluyor. Ben çok şiddetli bir patlama daha bekliyorum o yüzden.
    ecevit zamanı sabit kur rejimi....asaf savaş akat,deniz gökçe(nerdeyse şimdi)mahfi eğilmez...3lü proflar....sabit kurdan vazgeçilemez diye tvlerde bangıbangır program yaparlardı....şuan dolar sabit...bunlar en saygın ekonomist hala....

8. Büyükşef datlu konuştu 😁

Sayfa 757/757 İlkİlk ... 257657707747755756757

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •