Sayfa 746/746 İlkİlk ... 246646696736744745746
Arama sonucu : 5966 madde; 5,961 - 5,966 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. dünyadaki felaketlerinde ahiretteki felaketlerinde sebebi faizdir. bu dünyada açlık katliam felaket adaletsizlik varsa bu bizim yeterince dikkate almadığımız faiz yüzündendir. "Faiz yiyenler (kabirlerinden), şeytan çarpmış kimse gibi kalkarlar. (Bakara, 275) (Helak eden yedi şeyden biri faiz almaktır.) [Buhari] (Yedi büyük günahtan biri faiz yemektir.) [Bezzar] (Faiz alana da verene de lanet olsun!) [Müslim] (Vücuduna dövme yapana, yaptırana, faiz alıp verene lanet olsun.) [Buhari] (Allahü teala, dört kimseyi Cennete koymaz: Bunlar, devamlı içki içen, faiz alan, yetim malı yiyen ve ana-babasına asi olandır.) [Hakim] (Faiz 73 kısımdır. En aşağısı, kişinin anası ile zina etmesi gibidir.) [Hakim] (Bir dirhem faiz alıp vermek otuz zinadan günahtır.) [Taberani] (Hep faiz yiyen sonunda fakirliğe düşer.) [İbni Mace] (Kıyamet yaklaştıkça, faiz, zina, ve içki çoğalır.) [Taberani]

Biri bir habere yorum yapmış. Ben de tebliğci olarak paylaşayım dedim.

Hayır o zamanlar da dövme yapılıyor muymuş? İlginç...
    Son düzenleme : virtue; Bugün saat: 01:00.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    https://www.isbank.com.tr/vadeli-tl

WEB de verdikleri reklam linkine tıkladığında en yüksek oran yüzde 40. Beklenen RESMİ TUİK Enflasyonu yüzde 75.

Salak arıyoruz deseler daha iyi...
    40 görünen size özel seçeneği koymuşlar bende 53

3. Primli ddkkm de benim yine kafa gitti. Diyelim 100bin dolar 3 ay bağlandı. Prim %1 verdiler, tl oranı da sıfır stopajla %40. Tamamen sallıyorum başlangıç kuru 30tl olsun. 1.senaryo vade dönüş kuru 32tl olsun 1000$ ı aldık, ?TL ... 2. Senaryo vade sonu kuru 28tl yine 1000 $ ımızı aldık +?TL

4. Prim alanlar neyle karşılaşıyor vade sonlarında aldıkları prim haricinde

5.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Primli ddkkm de benim yine kafa gitti. Diyelim 100bin dolar 3 ay bağlandı. Prim %1 verdiler, tl oranı da sıfır stopajla %40. Tamamen sallıyorum başlangıç kuru 30tl olsun. 1.senaryo vade dönüş kuru 32tl olsun 1000$ ı aldık, ?TL ... 2. Senaryo vade sonu kuru 28tl yine 1000 $ ımızı aldık +?TL
    3 milyon TL yapar. 92 günde 301.639 TL faiz hesaplanır.
    Kur 28 olursa;
    3.301.639-2.800.000 kadar yani 501.639 TL vadesiz TL hesabınıza aktarılır.
    DDKKM hesap bakiyeniz de 2.800.000 TL olur

6. Bir dönüş var arkadaşımın da, yine primli devam ederim diyor. Ama tl kısmında önceki bağlananlardan hiçbir şey almamış anladığım kadarıyla. Döviz olarak açıp aynı bankadan devam ettirmiş. Şimdikinde prim harici tl de olucak demişler. Ama, kur zaten yukarıda...

Sayfa 746/746 İlkİlk ... 246646696736744745746

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •