Genç'ken para biriktireceksin ve enflasyona karşı erimeyen varlıklara yatırıp artıracaksın ki emekli olunca devlet sana az maaş verse bile o birikimle rahat edeceksin ...

Yılmaz beyin düşünceleridir Herhangi bir indikatör-gösterge, ortalama, hepsi fiyatın türevleridir.
Yani zaten fiyatın yaptığını takip edeceklerdir.
Diğer ifadeyle hepsi gecikir.

Arz/Talep bölgeleri nasıl oluşur?
şeklinde kafasında soru işaretleri olanlara kısaca anlatmak istiyorum. Bir ralliden sonra fiyat duraksama yapıp, tekrar hızlıca o bölgeden ayrılıp ralliye devam ediyorsa işte size bir talep/arz bölgesi.
Hızlı ayrılma çok önemli.

Aynı şekilde, dipte veya tepe noktasından fiyat hızlıca özellikle engulf yaparak ayrılıyorsa, fiyatın tekrar o bölgeye geldiğinde tepki alma ihtimali çok yüksektir.

Fiyat toparlanma bölgesinde ne kadar çok oyalanır/dengesiz kalırsa (kümelenme) ve bununla beraber o bölgeden ne kadar hızlıca ayrılırsa, bölge o kadar güçlü olur.
İşte size örnekler:

Arz/Talep bölgeleri ne kadar çok test edilirse, o kadar zayıf hale gelir ve kırılma ihtimali artar.
Bunun anlamı, o bölgedeki alış/satış emirlerinin bittiğini gösterir.
Genellikle kırılma 2. veya 3. ziyaretlerde olur.

Biz fiyatı hareket ettiremiyorsak o zaman bunu yapanların ayak izlerini sürmemiz gerekiyor.
Onların mantığını çözmemiz lazım.
İşte Arz/Talep bölgeleri burada devreye giriyor, indikatör yok, sade grafik, çünkü gerek yok!

Ben size fiyat hareketini nasıl kullanmanız gerektiğini, büyük kurumların fiyatı nasıl hareket ettirdiğini anlatıyorum, işin mantığını.
Şu hisse böyle yapacak şöyle uçacak diyemem.
Çünkü bilmiyorum.
Diyeni de takip etmenizi önermem