Sayfa 33/33 İlkİlk ... 23313233
Arama sonucu : 261 madde; 257 - 261 arası.

Konu: BINHO 1000 Yatırımlar Holding

1. hayırlı cumalar buraları pek okuyan kalmadı aşağıdakı linkte dünya yorum var iyi diyende kötü diyende fiyatı tahtacı belirler kolay gele.

https://tr.investing.com/equities/10...-as-commentary

Ne kadar temettü ödeyecek

3.  Alıntı Originally Posted by ZICO Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,fk nın yükselmesi son 3 aylık karının düşük gelmesinden dolayı yükseliyor. P.D.D nin düşmesi, ayrıca defter değerinin yükselmesi ise öz kaynaklarının 7.4 milyardan 11.1 milyara yükselmesinden dolayıdır.Duran varlıkları ise 9.9 milyardan 13.6 milyara çıkmış,sonuç olarak güzel bir bilanço.Tabi düşer,çıkar onu kestirmek güç.Ama benim görüşüm her düşüş bir alım fırsatıdır,47 milyonluk sermayeli bir şirkette 236 kat bedelsiz potansiyeli vardır.
    Not: fk azda olsa düşmüş özür yanlış yazmışım.
    Selamlar,
    Aslında ilk dediğiniz doğru, fk yükseldi. Bazı uygulamalarda sadece 9 aylık kara göre fk gösteriliyordu (benim kullandığım dahil), bunun sebebi zannedersem 2022 son çeyreğin kabul görmemesinden kaynaklı idi, belki denetimden geçmemiştir bilmiyorum. Bu durumda fk 6 üstündeydi ancak yıllıklandırılmış karı yani son 4 çeyreği esas alan(ki olması gereken de budur) aracı kurumlara göre ise fk 3.4 civarlarında idi, bu durumda fk neredeyse iki katına çıktı. Kısacası fk değerimiz yükseldi, zaten net kar rakamında azalış olması demek matematiksel olarak fk'nın yükselmesi demek.

Selamlar

4. Bilançoda net karın, satışların ve favök'ün azalması normalde iyi değildir ve böyle bir bilançoyu beğenmem fakat BINHO'nunkini beğendim. Enflasyon muhasebesi işleri biraz karıştırdı, bu dönemde birçok firma zarar açıkladı ya da ciddi miktarda kar kaybı gösterdi. Bu ortamda kar etmiş olması bence olumlu ve kar rakamı da oldukça iyi, 3.8 milyar tl civarında. Ayrıca varlık tarafında ciddi artış var ki bu da çok olumlu.
    Şu anda bist'te 10 fk altında hisse sayısı oldukça azaldı, KCHOL, SAHOL ve THYAO vb. büyük bist30 şirketleri haricinde neredeyse yok gibi bir şey, bu açıdan da düşününce bence rasyolarımız oldukça iyi.
    Eğer 2024 1.Çeyrek'te güzel bir bilanço açıklarsak önümüzün daha da açılacağını düşünüyorum.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Bilançoda net karın, satışların ve favök'ün azalması normalde iyi değildir ve böyle bir bilançoyu beğenmem fakat BINHO'nunkini beğendim. Enflasyon muhasebesi işleri biraz karıştırdı, bu dönemde birçok firma zarar açıkladı ya da ciddi miktarda kar kaybı gösterdi. Bu ortamda kar etmiş olması bence olumlu ve kar rakamı da oldukça iyi, 3.8 milyar tl civarında. Ayrıca varlık tarafında ciddi artış var ki bu da çok olumlu.
    Şu anda bist'te 10 fk altında hisse sayısı oldukça azaldı, KCHOL, SAHOL ve THYAO vb. büyük bist30 şirketleri haricinde neredeyse yok gibi bir şey, bu açıdan da düşününce bence rasyolarımız oldukça iyi.
    Eğer 2024 1.Çeyrek'te güzel bir bilanço açıklarsak önümüzün daha da açılacağını düşünüyorum.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Sizce nasıl bir bilanço gelecek hocam

Sayfa 33/33 İlkİlk ... 23313233

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •