Sayfa 119/141 İlkİlk ... 1969109117118119120121129 ... SonSon
Arama sonucu : 1157 madde; 945 - 952 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    İşte film de tam burada başlıyor...!!!

Bu etkinin büyüsüne kapılıp aç gözlü davranılırsa, ters kelebek etkisine maruz kalındığında "far görmüş tavşan" gibi apışıp kalınır...!!!
    Burada sorulması gereken yeni bir soru ortaya çıkıyor...?
    Bu kelebek etkisi herkes girdiği için mi oldu, yoksa tahtacı istediği için mi oldu...?
    Bazı durumlarda herkes girince tahtacı bu olayı kendi menfâtine kullanır. Örneğin yüksek açıklanan bir bilanço gibi...
    Bazen de ortada hiç bir şey yokken, fiyat ile oynayarak teknik göstergeleri manipüle ederek bunu sağlarlar...
    Sonuçta tahtacı her durum ve şartı kendi lehine çevirmeyi bilir...
    Hocam yeri gelmişken sizinde bahsettiğiniz zamanlama konusu .
    Millet temettü verecek diye habura yüklendi tahtacı bu fırsatı kendi lehine çevirdi geçti
    senet kötü bir senet değil ama tahtacının işine gelen bir durum resimde 400 civarında temettü verileceği gündü bu gün kü hale bakın hele..

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Hocam yeri gelmişken sizinde bahsettiğiniz zamanlama konusu .
    Millet temettü verecek diye habura yüklendi tahtacı bu fırsatı kendi lehine çevirdi geçti
    senet kötü bir senet değil ama tahtacının işine gelen bir durum resimde 400 civarında temettü verileceği gündü bu gün kü hale bakın hele..

Güzel tespit. Tam olarak demek istediğim budur...

DOAS
    henüz 300 TL gibi yükselişe geçmeden bir arkadaşım arayıp bana ısrarla DOAS al dedi...!!! 450 TL olacak diye bastırdı...!!!

Hatta forumda da bu konuda bir analiz çalışmasını istek üzerine yapmıştım...

Görüntüye bakınca almamak mümkün değildi ama almadım...!!!

Sonuç:

- Başladığı yere hızla döndü...

Kendiliğinden mi oldu, yoksa bir el müdahâle mi etti...?

Birileri bunu kendi menfâtleri doğrultusunda kullandılar...!!!

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3. TEKNIK ANALIZ Sonuca olaşabilmek yada Ulaşamamak sonuçta geçirilen vakit EMEK olduğu şüphesiz Sabır ile orta-uzun vade çok farklı bir fiyatlamaya konu olabilir.
    Teknik konularda Mutlaka büyük resme bakmakta fayda var.
    Teknik analiz tarihin tekerrür etmesi mantığı ile çalıştığı söylenir bakıldığında haksızda sayılmazlar.
    Bazı senetler 6 ay dinlenip 4 ay ralli - 7 ay dinlenip 3 ay ralli gibi yoluna devam eder gibi ne dersiniz?

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    TEKNIK ANALIZ Sonuca olaşabilmek yada Ulaşamamak sonuçta geçirilen vakit EMEK olduğu şüphesiz Sabır ile orta-uzun vade çok farklı bir fiyatlamaya konu olabilir.
    Teknik konularda Mutlaka büyük resme bakmakta fayda var.
    Teknik analiz tarihin tekerrür etmesi mantığı ile çalıştığı söylenir bakıldığında haksızda sayılmazlar.
    Bazı senetler 6 ay dinlenip 4 ay ralli - 7 ay dinlenip 3 ay ralli gibi yoluna devam eder gibi ne dersiniz?
    Benim AR-GE çalışma konuma değinmişsiniz...

Cycle (Döngü) analizini aylardır yer yer anlatıyorum. Bu konu hakkında aylaca çalışıp yazılım yaptım. Henüz kullanmak kısmet olmadı. Sadece XU100 için test aşamasındayım...

Eğer Mayıs ayındaki yükseliş başarı ile yakalarsam, ilerleyen zamanlarda bunu hisselere de uygulayacağım...

Aslında bir süre borsadan uzak kalmak istiyorum. Emekli moduna tamamen geçiş yapmak istiyorum. Fazlaca yoruldum...

Bu Mayıs yükselişi benim için jübile gibi bir şey olacak. Eğer başarılı olursam Kasım gibi jübileyi yapar ayrılırım. Başaramaz isem, zaten daha önce havlu atar bırakırım...

Ön hazırlıkları yaptım. Borsadan çıktım denebilir, sıfır bir ev aldım. Sadece bu Mayıs ayındaki beklentimi denemek için k/y modunda ufak bir meblâğlar ile test yapıyorum...

5. Trade konusunda kendi acı ve tekrar tekrar denenmiş tecrübelerim, zaten bir çoğu hep söyleniyor ama bizzat yaşayınca daha etkili oluyor

Kesinlikle kredili olmamalısınız, siz kredili bir banka alın geriye kalan tüm bankalar yükselirken sizin aldığınız düşer, aldığınız miktar hisseye göre küçük bir miktar olsa bile onlar için küçük olmayabilir...

Sadece kısa vade grafiğe göre işlem açmaya kalkmayın çünkü siz alınca o grafik bir anda tersine çok kolay dönebilir, mümkünse en az haftalık yukarı yapmış olmalı, sonra günlük aynı şekilde pozitif olmalı,

Gün kapanmamışsa günlük grafiği hafta kapanmamışsa haftalık grafiğe göre pozisyon almak risk içerir, atıyorum pazartesi hisse başladı 20 TL haftalık günlük grafikler hep yukarı gösterebilir ama seans kapanırken hisse düştü 19 yada 19.50 oldu, bir bakarsınız tüm göstergeler tam tersini gösteriyor,

En önemlisi en sonunda uzun vade taşımayı göze almayacaksanız o hissede asla kısa vade kovalamayın, bir gün diye alıp 1 ay 3 ay hatta 6 ay taşımak zorunda kalırsınız, sonra siz satarsınız o gider...
    Kademeye inanmayın çoğu karşılıklı yada şişirilmiştir, aslında öyle bir alıcı yada satıcı yoktur...

Hepsi bizzat yaşanmıştır,
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Trade konusunda kendi acı ve tekrar tekrar denenmiş tecrübelerim, zaten bir çoğu hep söyleniyor ama bizzat yaşayınca daha etkili oluyor

Kesinlikle kredili olmamalısınız, siz kredili bir banka alın geriye kalan tüm bankalar yükselirken sizin aldığınız düşer, aldığınız miktar hisseye göre küçük bir miktar olsa bile onlar için küçük olmayabilir...

Sadece kısa vade grafiğe göre işlem açmaya kalkmayın çünkü siz alınca o grafik bir anda tersine çok kolay dönebilir, mümkünse en az haftalık yukarı yapmış olmalı, sonra günlük aynı şekilde pozitif olmalı,

Gün kapanmamışsa günlük grafiği hafta kapanmamışsa haftalık grafiğe göre pozisyon almak risk içerir, atıyorum pazartesi hisse başladı 20 TL haftalık günlük grafikler hep yukarı gösterebilir ama seans kapanırken hisse düştü 19 yada 19.50 oldu, bir bakarsınız tüm göstergeler tam tersini gösteriyor,

En önemlisi en sonunda uzun vade taşımayı göze almayacaksanız o hissede asla kısa vade kovalamayın, bir gün diye alıp 1 ay 3 ay hatta 6 ay taşımak zorunda kalırsınız, sonra siz satarsınız o gider...
    Kademeye inanmayın çoğu karşılıklı yada şişirilmiştir, aslında öyle bir alıcı yada satıcı yoktur...

Hepsi bizzat yaşanmıştır,
    Yaşanmışlığın, tecrübeye dönüşmüş hâli...

Yaşamayan anlayamaz. Hikâye gibi gelir...

"Bana olmaz(!)" denilir ama ilk önce size olur...

Her kelimesi değerlidir...

7.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Yaşanmışlığın, tecrübeye dönüşmüş hâli...

Yaşamayan anlayamaz. Hikâye gibi gelir...

"Bana olmaz(!)" denilir ama ilk önce size olur...

Her kelimesi değerlidir...
    İşin kötü tarafı beni bu konuda çok uyaran oldu, hepsinden Allah razı olsun, ama ben piyasada sürekli konuşulan ama tamamı yalan ve yönlendirme içeren söylemlere kanmayı/inanmayı tercih ettim, bedelini çok ciddi para kaybederek ödedim, o yüzden her söylenene değil doğru söylenene inanmak lazım, burada ve hissenette bir çok başlıkta doğru şeyler söyleniyor ama çoğunluk Twitterçılar gibi dolandırıcıların elinde heba olup gidiyor... Ettiğim çoğu zarar bu adam kılıklı dolandırıcı Twittercılar yüzünden oldu, şimdi herke spekülatif hisse alıp sattım sanacak ama hepsi en baba BIST 30 hisselerinden, çok ama çok azı BIST 30 dışıydı, şuanki çerçöp BIST 30 lardanda değil... Akbnk, Garanti, işC, Halkbank, Ereğli, krdmrd, zoren gibi, alıp satmayı denediğim en dandik hisse Vkgyo idi...

Aslında alım satım işi birinin dükkanına girip ondan para almaya çalışmak gibi, adamda biri oraya gelsinde benim paramı alsın diye dükkan açmıyor, tam tersine o sizin paraya talip sizde girip onun parasına talip oluyorsunuz, sonra kim kimi yerse...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

8.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    ben piyasada sürekli konuşulan ama tamamı yalan ve yönlendirme içeren söylemlere kanmayı/inanmayı tercih ettim, bedelini çok ciddi para kaybederek ödedim, o yüzden her söylenene değil doğru söylenene inanmak lazım, burada ve hissenette bir çok başlıkta doğru şeyler söyleniyor ama çoğunluk Twitterçılar gibi dolandırıcıların elinde heba olup gidiyor...
    Bunun sebebi Okumayı, öğrenmeyi fazla ciddiye almamamız olabilir mi?

Sosyal medyadanın her alamında söylenenden ziyade doğruyu yanlışı eğitimle okuyarak öğrenmemiz gerektiğini seçici olamayı mantığımıza kendimize düstur hale getirmekten başka yolu olmadığını bilmeliyiz.

Bizler ilk başta para kazanma hırsını değil, teknık olarak formasyonların işleyişini,
    mekanızmanın bir zaman döngüsü içinde nasıl çalıştığını anlamaya çalışmalıyız..
    yıllar içeride borsada önce kaybetmemeyi sonra kazanmayı öğrensek..

Eminim Sosyal medyada Borsa konuşan çoğu kişi bu işten adam akıllı para kazanmamıştır.

Borsada başarılı olmanın en kısa yolu başarılı olmuş adamı bulup ondan eğitimde dahil öğrenebildiğimiz kadar çok şey öğrenmek.

Sayfa 119/141 İlkİlk ... 1969109117118119120121129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •