Sayfa 120/150 İlkİlk ... 2070110118119120121122130 ... SonSon
Arama sonucu : 1232 madde; 953 - 960 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Bunun sebebi Okumayı, öğrenmeyi fazla ciddiye almamamız olabilir mi?

Sosyal medyadanın her alamında söylenenden ziyade doğruyu yanlışı eğitimle okuyarak öğrenmemiz gerektiğini seçici olamayı mantığımıza kendimize düstur hale getirmekten başka yolu olmadığını bilmeliyiz.

Bizler ilk başta para kazanma hırsını değil, teknık olarak formasyonların işleyişini,
    mekanızmanın bir zaman döngüsü içinde nasıl çalıştığını anlamaya çalışmalıyız..
    yıllar içeride borsada önce kaybetmemeyi sonra kazanmayı öğrensek..

Eminim Sosyal medyada Borsa konuşan çoğu kişi bu işten adam akıllı para kazanmamıştır.

Borsada başarılı olmanın en kısa yolu başarılı olmuş adamı bulup ondan eğitimde dahil öğrenebildiğimiz kadar çok şey öğrenmek.

Borsadan para kazanmış biri olmalı ama dolandırıcılık yaparak kazanmış olmamalı, borsayı biliyor olmalı ama bildiğini doğru şekilde aktaracak kadar erdemli olmalı, yoksa şuan medya, aracı kurumlar, Twitter her yer bu işin ne kadar pis olduğunu bilenlerle dolu ama çok azı bize doğruyu söyleyecek kadar erdemli, çoğunluk bu çarkın ya parçası olmaya çalışıyor, yada çarktan kendi değirmenine su taşımaya çalışıyor, öğrenme hevesimiz olsa bile doğruyu yada yanlışı ayırt etmek için bile bir çok şeyi bilmek gerekiyor, borsada ki en büyük yanılgı yada yalan bana göre hisse senedi alan birinin kendisini şirket ortağı olarak görmesi, ilk ve en büyük yalan bu, herkesin ağzında sakız olmuş utanmadan bir çırpıda söyleniyor, ama gerçekle uzaktan yakından alakası yok, bir de millete teknik yada temel eğitimi parayla satanlar, kendi işine yaramış olsa millete parayla satmaya çalışmaz, o bilgiyle girer piyasaya ortalığı hallaç pamuğu gibi atar, paraya para demez, ama kazın ayağı öyle değil, o yüzden millete ya eğitim satmalı, yada Twitter'da hisse reklamı karşılığında komisyonculuk yapmalı...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

2.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Trade konusunda kendi acı ve tekrar tekrar denenmiş tecrübelerim, zaten bir çoğu hep söyleniyor ama bizzat yaşayınca daha etkili oluyor

Kesinlikle kredili olmamalısınız, siz kredili bir banka alın geriye kalan tüm bankalar yükselirken sizin aldığınız düşer, aldığınız miktar hisseye göre küçük bir miktar olsa bile onlar için küçük olmayabilir...

Sadece kısa vade grafiğe göre işlem açmaya kalkmayın çünkü siz alınca o grafik bir anda tersine çok kolay dönebilir, mümkünse en az haftalık yukarı yapmış olmalı, sonra günlük aynı şekilde pozitif olmalı,

Gün kapanmamışsa günlük grafiği hafta kapanmamışsa haftalık grafiğe göre pozisyon almak risk içerir, atıyorum pazartesi hisse başladı 20 TL haftalık günlük grafikler hep yukarı gösterebilir ama seans kapanırken hisse düştü 19 yada 19.50 oldu, bir bakarsınız tüm göstergeler tam tersini gösteriyor,

En önemlisi en sonunda uzun vade taşımayı göze almayacaksanız o hissede asla kısa vade kovalamayın, bir gün diye alıp 1 ay 3 ay hatta 6 ay taşımak zorunda kalırsınız, sonra siz satarsınız o gider...
    Kademeye inanmayın çoğu karşılıklı yada şişirilmiştir, aslında öyle bir alıcı yada satıcı yoktur...

Hepsi bizzat yaşanmıştır,
    Bunu selim in okuması lazım lütfü hocam hisselere saniyelik periyotta bakıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    5 dakikalık grafiğe göre bile işlem yapmayı denemiş, stoploss gibi tüm klişeleri de içine katmış biri olarak söylüyorum, günlük işlemlere para kazanmak çok zor ama çok zor, benim için imkansız, ben son dönemde elimde ki paraya ve borsaya bakarak kabaca 2 ayda bir kez işlem ancak yapıyorum, onda da mal ilk etapta bende kalıyor sonraki 2-3 günde cüzzi kar ile verip geçiyorum, bir nevi ekmek parası, aldığım risk, attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değiyor mu derseniz yani akmasada damlıyor
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,978
     Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Sanki buradan, bana hafifçe giydirmişsin gibi hissettim.
    Yalan yok. Söylüyorum. Ben 1-2 kademeye girer çıkarım. Zarar ederim. gözünün yaşına da bakmam. Acımam yani. Acıtmaz da . Ama bazen yakalarsam sürerim. 5-10 ne varsa nasipte. O da bana yeter. Maksat o pavyon ışıklarının büyüsüne kapılmadan, dereden balık tutmak. Elimde olanı yukarı yazarım. Aşağıdan alırım. Taktacı abi keriz geldi der. 3-5 yukarı çeker kademeyi o arada benim yazdığım satılır. Bir daha da 1 hafta uğramam o köye.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Biz millet olarak birilerine çok çabuk güveniyoruz... Duygusal bir milletiz...!!!

Özellikle de kendisini mâdur olarak gösterenlere...

Bir de kendisini uzmanmış gibi gösterenlere...!

Öğrenmiş ve bilmiş olsak bile bu değişmiyor...

Bilmediğim, uygulamadığım Teknik Analiz yöntemi olmadığı halde ... , diyorum ya insânî duygularımızı kullanıyorlar...!!!

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

6. Hocam her yer değişik değişik tiplerle dolu, adam sürekli YouTube da felaket tellallığı yapıyor, orası yıkılacak burası göçecek şöyle kaos olacak diyor, bakıyorsun adam İstanbul'da apartman dairesinde yaşıyor, ya madem dediklerin doğru niye İstanbul'da apartmanda oturuyorsun kaçıp gitsene dağa bayıra, yada benzer ekonomi fikirleri için video çeken tipler, sürekli atıp tutuyorlar sonuç sıfır, aynı sürekli sallayan astrologlar gibi, bir kere dedikleri çıkmıyor ama sallamaya devam ediyorlar, yine stratejisit denilen tipler bugün ak diyor, aradan 10 gün geçiyor kara diyor, sonra başka bir renk devir daim devam ediyor, adamlar izlenme sayısına muhtaç oradan gelecek aylık için tiktokta soyunan kadın neyse bunlarda aynı bence...

7. Olsun hocam hayvanların yem parası çıkıyorsa yeter.

8.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Olsun hocam hayvanların yem parası çıkıyorsa yeter.

Söylemesi ayıp bazen bizim yemek parası bile çıkıyor

Hatta şuana kadar en istikrarlı ve kolay yöntem bu oldu benim için, malum kademeye oynuyorum ama dip yapmış yada dibe yakın olan yerde, bildiğim hissede, hisse elimde kalırsa en az 1 yıl taşırım dediğim fiyattan alıyordum, genelde ilk gün mal bende kalıyordu, adam düşerken 3-4 kademe bile tepki verdirmiyordu, halbuki öyle yapsa çok cüzi kar ile benim zincir emirler çalışacaktı, ertesi günlerde istediğim fiyattan daha karlı şekilde satıyordum, en son bunu hissede Aralık ayında yaptım, Altıns1 de 2 ay önce sat al yaptım, o gün bugündür, işlem yapmıyorum, aldığım risk harcadığım zamana yazık, malum bir çok emiri elle girmek çok vakit alıyor ve çoğu gerçekleşmiyor (:

Sayfa 120/150 İlkİlk ... 2070110118119120121122130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •