Sayfa 412/866 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512 ... SonSon
Arama sonucu : 6927 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Siz 1.5 yıl önce neredeydiniz, biraz geçikmiş oldu gelişiniz. Keşke 1.5 yıl önce bize bu akılları verseydiniz. Bu kadar bekleyip de şimdi gelmenizi manidar bulmak gerekir mi? Şirket geri alıma başlamışken tam, mittal lotlarını satmışken, temettü verecekken, bedelsiz açıklamışken. Samimi olarak soruyorum manidar mı bulmalıyız yoksa gecikmiş bir destek mi bu biz sunduğunuz?

Şu aklı 1.5 yıl önce alsaydım ve gerçekten irdeleyebilseydim dönüp de arkama bile bakmazdım...

Bu rasyolar mesela 2022'de 4.5 tl temettü verirken de geçerli miydi? Bilmediğimden soruyorum, o zaman da bu oranlar bu şekilde miydi?
    Dediğim gibi benim 30 yılı aşkın bir borsa tecrübem var. Her türlü analiz yöntemine aşinayım ve buna Elliott ve GANN da dahildir. Çok uzun süredir de TA kullanıyorum. Kıstas şudur: Gelişmiş ülke borsalarında ağırlık temel analizdedir, teknik analiz destekleyici pozisyondadır. BİST gibi bilinçsiz yatırımcıların at koşturduğu bir borsada ise her daim teknik analiz ön plandadır, temel analizin payı burada %1 bile değildir yani pekala ihmal edilebilir.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

EREGL günlük, en iyi satıcılardan olan Bulls Yatırım dönüp aldı, BofA satışı biraz abartmasaydı güzel kapatabilirdi!

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    BİST gibi bilinçsiz yatırımcıların at koşturduğu bir borsada ise her daim teknik analiz ön plandadır, temel analizin payı burada %1 bile değildir yani pekala ihmal edilebilir.
    O zaman nasıl oluyor? Ereğli'de temel analiz iç karartıcı iken teknik analiz, 3 dolarak kadar yolu var...
    TL analiz de fena değil. Sizin teknik analiziniz nedir Ereğli'de bir grafik atabilir misiniz, dolar ve tl bazlı?

4.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Adam gelmiş her satırı tecrübe ve bilgi olan birşeyler yazıyor . Hedef fiyat da vermiyor sadece soruyor. Aldığı cevap. "hayrola biraderrr sen ne ayaksın tam da şimdi geldin " ya da " seni dinleyenler son 15 dk içinde zarar yazdı naberrrr" Bu topik aslında TR nin labortuvar ortamındaki mikroskop altındaki minik bir örneği. Hani dayı ya soruyorlar geçineniliyor musun. nerede yeğenim diyor. peki kime oy vereceksiniz . tabikide rte . 1.5 sene önce nerede idin diyor 1 sene önce 2.5 dolarda biz buradaydık da ne oldu.
    Adamın derdi para kazanmak olmayınca böyle oluyor işte.
    Selam Mathias. Sanki seninle bir yerden tanışıyoruz galiba.

Aynen dediğin gibi, burası BİST'in minik bir örneği ve bilinçsiz yatırımcılarla dolu. Tabii ki buna bir itirazım yok, olamaz da. Olsaydı buraya takılmazdım, öyle değil mi? Bilinçsizlerin oranı ne kadar fazla olursa kâr potansiyeli de o kadar yüksek olur. O nedenle bilinçsizlerin artması benim gibilerin çok işine gelir. Sonuç itibariyle adına borsa dediğimiz şey, bilinçsizlerin veya da kendini uyanık sanan salakların parasının bilinçlilere aktarıldığı bir ortamdır.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5. Bugün forumda fazla mesai yaptım bugünlük yeter. Gidip de ahırdan çiğ süt getireyim, hanım da mayalayıp yoğurt yapsın. Malum, denizde veya teknemde olmadığım zaman köyde doğanın göbeğinde yaşıyorum, temiz hava bol gıda vs vs.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bugün forumda fazla mesai yaptım bugünlük yeter. Gidip de ahırdan çiğ süt getireyim, hanım da mayalayıp yoğurt yapsın. Malum, denizde veya teknemde olmadığım zaman köyde doğanın göbeğinde yaşıyorum, temiz hava bol gıda vs vs.
    merak ettiğim için soruyorum,

Portfoyün %50 ereğli ,geri kalan %50 nin değeri ereğliden ne kadar fazla yada eksik.

7.  Alıntı Originally Posted by memoli1953 Yazıyı Oku
    merak ettiğim için soruyorum,

Portfoyün %50 ereğli ,geri kalan %50 nin değeri ereğliden ne kadar fazla yada eksik.
    Arkadaş arka bahçesine geçti ağabey ulaşamayız. Malum dedi ama ben yeni öğrendim, teknesi ve arka bahçesini...

Beni umutlandırdı aslında, temel analiz %1 gerisi teknik analizdir diyerek...

Bir de grafik atsaydı, yeme de yanında yat.

8.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Kapanış ne olur bilinmez de 15 dk önce sizi dinleyen ve hissesini satan şu an zararda
    Fedor sen beni anlayamıyorsun, ben ne Al diyorum ne de SAT. Hedef fiyat filan da vermiyorum. İnce takılıyorum, tabii anlayabilene.

Sayfa 412/866 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •