Sayfa 77/865 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon
Arama sonucu : 6916 madde; 609 - 616 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Black_Eagle Yazıyı Oku
    İyi pazarlar,

En kötü seneryo bu olur

https://www.instagram.com/reel/C062u...c4MmM1YmI2Ng==
    İyi Pazarlar...

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    1. Senaryo:
    Sabah hızlı açar yine güzel alımlarla günü 50 üstü kapatırız, Cuma satan pişmandır.

2. Senaryo:
    Endekse uyarak açılış olur, satışlar artar, gün eksi kapanır merhaba 48 (AMA BİLANÇO ÖNCESİ sanki olmamalı bu)

3. Senaryo:
    Pzt ve Salı bilanço öncesi hisse hareketli (olumlu ) olur...

En iyi senaryo, Pzt, Salı olumlu fiyatlama, bilanço iyi gelir ve o gazla haftayı ATH kapatırız, sonra Isoleyte gelir (ortalarda yok, söz vermişti)

En kötü senaryo ise Bilançodan her zamanki gibi ağzımızın payını alırız, Temettü de vermez ve Merhaba 45'ler, hayalleri 6 ay daha öteler, Mathias'tan bol bol nasihatlar...
    60 tl yolculuğu başladı bence...

3. Bu kadar yuksek hacime ragmen tavan yapmamasinin nedeni ne olabilir acaba…

4.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Bunun firmaya ne gibi bir faydası olur anlamıyorum. Yani ucuza kendi malımızı çaktırmadan piyasadan toplayalım deseler, PD/DD=0,8'den niye toplamadın diye sorar insan. Piyasadaki halka açık hisselerin %1'i alındı cuma günü. Bu tür bir alımı patronun yapıp haber yollamayacağını düşünmüyorum.
    Malın fiyatı yükselmeden mal toplayarak, daha çok lotla daha çok temettü alması olabilir abi.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by Sniper Yazıyı Oku
    Bu kadar yuksek hacime ragmen tavan yapmamasinin nedeni ne olabilir acaba�
    Kâr realizasyonu yapan firmalar, şımarık robotlar ve hayatlarını hiçe sayan çılgın Türkler

Son düzenleme : ersenkirmizi; 18-02-2024 saat: 16:11.

6.  Alıntı Originally Posted by wıper Yazıyı Oku
    60 tl yolculuğu başladı bence...
    İnşallah!.................

7. Ben bu alımı en kötü günlerin geride kalması ve güzel bir bilançoya yoruyorum forumda çoğu kişi gerçekten çok karamsar sadece %4 arttıktan sonra bir sürü tedirginlik reedr diye şirket bir iki kap attı elektrikli araç prototipi diye coin diye zaten koskoca büyük Avrupa araba firmaları bile elektrikli araç işinde kar etmeleri zorken bu şirket kaç tavan yaptı özkaynaklar 3 milyar piyasa değeri 50 milyara yaklaştı pd dd 14 oldu Ereğli özkaynaklar 150 milyar piyasa değeri 160 milyar pd dd sadece bir olan başka sanayi şirketi var mı bist 100 de sanmıyorum gitmeyen en ucuz fk ile fiyatlanan holdinglerden sahol bile son zamanda güzel arttı özkaynakları 139 ken pd 167 milyara çıkarak Ereğli’yi geçti. Sadece özkaynkalrı fiyatı civarından fiyatlanan bşr Ereğli var şuanda Çelik sektöründe işler çok iyi kar marjı çok yüksek olsaydı buralardan fiyatlandır mıydı öylede bakmak lazım bence inşallah ilerideki günler güzel olur ben şahsen twiterda takip ettiğim bşr kişinin güzel ertelenmiş vergi geliri yazması lazım yorumlarına istinaden pozitif bşr bilanço geleceğini düşünüyorum yıllarca diğer şirketler tl bilanço tuttuğu için net karlar özkaynaklar yüksek enflasyon ile ne kadar arttı ama gerçeği raporlayan döviz bilanço tutan Ereğli bu dönemden inşallah pozitif etkilenir de yatırımcılarının da yüzü güler.Ytd

Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    Malın fiyatı yükselmeden mal toplayarak, daha çok lotla daha çok temettü alması olabilir abi.

Yok kardeş alakası yok. İlk pay geri alım programı 2020 yazında açıklandı. PD/DD 0,8'leri gördüğünde bile şirket alım yapmadı. Mittal satış yaptı onmilyonlarca lot. Bildiğimiz kadarıyla bunlardan da şirketin alım yaptığı bir bölüm olmadı. Böyle bir niyetleri olsa Mittal'e toplu iskontolu toplu alım için teklif götürürlerdi ve spot fiyatın altında alırlardı. KAP'ı takip etmekte fayda. Orada hem patronun payı hem de halka açıklık oranı günlük açıklanıyor.

Sayfa 77/865 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •