Sayfa 815/883 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865 ... SonSon
Arama sonucu : 7057 madde; 6,513 - 6,520 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Son yıllardaki temettü ortalaması 15-20 cent. O civardan devam etsin bozmadan sıkıntı yok.
    Son 2 yıl ?

2.  Alıntı Originally Posted by 5yearplan Yazıyı Oku
    Ben düz mantık bakıyorum artık. doğru yanlış. 25sent temettü verirse 75tl olur. 50sent verirse 150tl. çok hisse var. bedelsizle bölünecek bir de. birilerinin oturması gerekiyor. 8 lira bence çok da uçuk bir rakam değil. Sadece temettü kıstas alındığında var bir örneğimiz zaten işyat gibi. paradan para kazanmak dışında bi olayı var mı yok. 0.95 temettüye 11 liralarda buna rağmen. Eğer 5 lira temettü alırsak seneye de fiyatı 50 olursa gerçekten şaşırmam. bu kadar ucuz olamaz diye alan olsun hadi en fazla 60. tabi bunlar benim saçmalamalarım. Dikkate almayın
    yeşil dönüşüm yatırımları ve bunun finansman maliyetini de göz önünde bulundurunca 25 cent biraz iddialı değil mi sizce de ?

3. 1 çeyrek bilanco tarihinden bilgisi olan??

Alıntı Originally Posted by kribensis Yazıyı Oku
    yeşil dönüşüm yatırımları ve bunun finansman maliyetini de göz önünde bulundurunca 25 cent biraz iddialı değil mi sizce de ?
    Olabilir. Kapasiteyi artırabilirse, işler lehine giderse son çeyreklerde aradaki farkı kapatabilir de Patrick arkadaşın dediği gibi 15-20 ortalamasını versin ben de razıyım bu sene için. Emtia fiyatları çıkarsa ama etkilerini sanki 2025 de görürüz gibi geliyor. Çok zaman kalmıyor bu sene için.

5.  Alıntı Originally Posted by 5yearplan Yazıyı Oku
    Olabilir. Kapasiteyi artırabilirse, işler lehine giderse son çeyreklerde aradaki farkı kapatabilir de Patrick arkadaşın dediği gibi 15-20 ortalamasını versin ben de razıyım bu sene için. Emtia fiyatları çıkarsa ama etkilerini sanki 2025 de görürüz gibi geliyor. Çok zaman kalmıyor bu sene için.
    yeşil dönüşüm ile kapasite artmıyor daha önce bahsedilmişti hatta sn müzikal bu yatırım için zorunlu yatırım demişti ... son 2 yıl toplam verilen temettü 45 kuruş , buna rağmen eski ortalamaya bakmak ne kadar doğru ?

Alıntı Originally Posted by kribensis Yazıyı Oku
    yeşil dönüşüm ile kapasite artmıyor daha önce bahsedilmişti hatta sn müzikal bu yatırım için zorunlu yatırım demişti ... son 2 yıl toplam verilen temettü 45 kuruş , buna rağmen eski ortalamaya bakmak ne kadar doğru ?
    kapasiteden kastım üretimi kısmamalarıydı zaten. yeşil yatırımın satışlarına olan etkisi ne olacak bilmiyorum doğruya doğru. keşke o kadar bilebilsem. sadece yatırımdan dolayı değildi karın düşük gelişi bir de. tam olarak etkisini yeni yeni göreceğiz. artıları da unutmamak gerek hammadde üretimi, enerji vs.

bu arada ereğli bu elektrikli ocakları kurdu (kurmamış daha düzeltme) ama eski ocakları kapatacak anlamına gelmiyor bu. aksine kapasitesini evet artırabilir. elektrikli ocaklarda demir yapabilme durumu yok. madene yatırım yapmasından normal demir-çelik işine devam edeceğini anlıyoruz. yoksa ne anlamı var o yatırımın sadece hurdayla piyasa ihtiyacını karşılayabileceğini sanmıyorum.
    Son düzenleme : 5yearplan; 02-05-2024 saat: 19:49.

8.  Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    1 çeyrek bilanco tarihinden bilgisi olan??
    Eli kulağında

Sayfa 815/883 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •