Sayfa 910/910 İlkİlk ... 410810860900908909910
Arama sonucu : 7278 madde; 7,273 - 7,278 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Benim ön koşulum 1,45 USD üzerinde kalmalı. Kalamazsa süreç uzar. Kalabilirse uzun vadeciler için daha umutlu olunabilir.
    Teşekkür ederim. Endeks hakkında ne düşünüyorsunuz peki?

2.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Benim ön koşulum 1,45 USD üzerinde kalmalı. Kalamazsa süreç uzar. Kalabilirse uzun vadeciler için daha umutlu olunabilir.
    Ön koşul falan , DAHA umutlu olunabilir falan . Hayrola 2 hafta önce falan yakında görürsün öğrenirsin sende tadacaksın ben başkalarına benzemem den daha mütevazı yorumlara mı kaymışsın ? Süreç uzar ? Zaten 2 senedir dolar bazlı iki katına gitmiş endeks de dolar bazlı yarıya düşmüş. Şu an 4 dolar olmalı ki endeks i yakalasın. 140 tl. Her ay maliyete aylık 4.5 5 faiz ile 6-7 tl daha ekliyor.
    Mesela 2 sene mi ne kadar uzar?

3. Muhtemelen haziran ayinda ülkemizi yine 9 günlük bir bayram tatili bekliyor , ben endeksde bir düzeltme olacaksa o tarihlere dogru beklerim , o zamana kadar da yatay sınırlı pozitif hareketler makuldur endeksin şu gelmiş olduğu seviyeye göre , tabi tüm bunlara ek olarak yapi kredi bankasinin satisinin iptali haberi çok erken gelmez ise

4.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Ön koşul falan , DAHA umutlu olunabilir falan . Hayrola 2 hafta önce falan yakında görürsün öğrenirsin sende tadacaksın ben başkalarına benzemem den daha mütevazı yorumlara mı kaymışsın ? Süreç uzar ? Zaten 2 senedir dolar bazlı iki katına gitmiş endeks de dolar bazlı yarıya düşmüş. Şu an 4 dolar olmalı ki endeks i yakalasın. 140 tl. Her ay maliyete aylık 4.5 5 faiz ile 6-7 tl daha ekliyor.
    Mesela 2 sene mi ne kadar uzar?
    DAHA kelimesini büyük harflerle yazınca Hakan Gündayın kitabını getirdin aklıma. Yönetmenliğini Onur Saylak üstlenmiş ve beyazperdeye aktarılmıştı. Bu tarz filmlerin gişesi az oluyor, halk pek rağbet etmiyor ama sonrasında değerini buluyor bir şekilde. Kitabı olan filmlerin bir listesini yapayım diyorum bazen excelde; sonra exceli temel analizcierin sıklıkla kullandığını hatırlayıp erteliyorum bu fikrimi. Genellikle böyle düşüncelere; Anadolu’da asma yapraklarıyla çevrili, gölge bir kahvede süzme koyun yoğurdundan çalkalanmış buz gibi bir ayran içerken gark oluyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    .. Anlaşılan sende mala daldın bugün.

Mathiası ara ki bulasın.
    1 doların altına inmediği sürece alım yapmam gündeme gelmeyecek, bölünmüş fiyattan değil şu anki rayiç fiyattan bahsediyorum.

1 doların altına inmesi tek başına alım nedenim değildir sadece radarıma girdiğini söyler. Eğer beklediğim seviyeye inmezse yolu açık olsun alıcı değilim, thank you very much.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. Ben tipik KY den farklıyım örneğin benim param çok değerlidir. Dürtülerle iş yapan biri değilim, planlı programlı çalışırım. RR oranı (Reward Risk) tatminkar olmalı ki aldığım riske değsin. Kullandığım RR eşiği 3 dür yani getiri potansiyeli alınan riskin asgari 3 katı olmalı. Böyle bir potansiyel göremiyorsam uzak dururum, pozisyon açmam.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sayfa 910/910 İlkİlk ... 410810860900908909910

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •