Sayfa 880/880 İlkİlk ... 380780830870878879880
Arama sonucu : 7040 madde; 7,033 - 7,040 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. hahahaaa kıvırmalar başlamış, daha 1 ay önce en az 1-1,5 sene yatay gider, geçmişte öyle olmuşmuş diyen , 0,90 dolar hedef veren kahin 1,30 usd a çıkarmış hedefi. güzel yavaş yavaş kıvama gelmeye başlamış. dikkat ederseniz forumda nöbeti hiç bırakmıyor paralı askerler.

2. Sacmaliyorsun derken bunu kastediyorum
    Cin tarafindan bir olumlu haber gelse yada Turkiye'de bir karar alinsa hisse bir bakmissin 10 gunde 2.5$ a gitmis
    hisse 2.5$ da iken 1$ beklenti icerisinde olabilirsin gayet dogal ama 2 3 yil surunecek gibi bir soylemde bulunmak sacmalik
    sadece bisti degil tum dunya borsalarinda pandemi oncesi ve sonrasi diye zamansal olarak ayirmak lazim hatta o pandemi onceki olanlari yasananlari hafizalardan silinmesi gerek ki ilerisi icin saglikli dusunulebilsin

+ Burasi Bist olmaz diye bir sey yok bademler cok zora girer endeksi goturmek icin eregliyi kullanirlar bir bakmissin eregli 4$ dan islem goruyor

Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Şimdilerde herkesin dilinde olan alan herkesin bir şekilde kazandığı DOAS ı TTRAK ı dolar bazlı 2015 2016 da bi bıraktılar 6 sene kendine gelemedi , 2021 de tamamlayabildi dolar bazlı çanağını. Tuprs ı 2017 de bıraktılar kucağa 2023 de anca geri gelebildi . Eregl de de hemen hemen aynısı olacak . Eregl 1.30 dolarlara gevşer oralarda tekrardan tutunursa , düşüş trendinin bittiğine dair ilk zayıf sinyal gelmiş olacak. Bunun teyitlemesi borsadaki bütün düşüşlerden bağımsız 1.20 dibinin altına gelmemesi olarak izlemeye alacağız. Borsada bütün düşüşlerden bağımsız 1.20 1.30 larda ne kadar uzun zaman geçirirse ümitler o kadar artar artık o noktadan sonra. Yatay trendler 1 1.5 sene sürebilir .
    ....

3. Dünkü Abd verilerinden sonra abd seçimleri öncesi faiz indirimi kaçinilmaz olmuştur ve bunun içinse iyimser takvim temmuz ay'ı (en kötü eylül) yani ecb'nin ilk faiz indiriminin hemen 1 ay sonrasinda Fed'in de faiz indirimlerine baslamasi ile beraber emtia'lar ve Ereğli için hareket tam anlamiyla başlayacaktir burda sabaha kadar hikaye de anlatsalar asıl kıvırmalar o zaman başlayacak çok kalmadı fiyatlaması da başlar yavaştan

4.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Sacmaliyorsun derken bunu kastediyorum
    Cin tarafindan bir olumlu haber gelse yada Turkiye'de bir karar alinsa hisse bir bakmissin 10 gunde 2.5$ a gitmis
    hisse 2.5$ da iken 1$ beklenti icerisinde olabilirsin gayet dogal ama 2 3 yil surunecek gibi bir soylemde bulunmak sacmalik
    sadece bisti degil tum dunya borsalarinda pandemi oncesi ve sonrasi diye zamansal olarak ayirmak lazim hatta o pandemi onceki olanlari yasananlari hafizalardan silinmesi gerek ki ilerisi icin saglikli dusunulebilsin

+ Burasi Bist olmaz diye bir sey yok bademler cok zora girer endeksi goturmek icin eregliyi kullanirlar bir bakmissin eregli 4$ dan islem goruyor
    O olur bu olur diye borsaya girilmez. Belki yarın Memet Ş. Görevden alınacak faizler ilk toplantıda indirilecek. Belki sen çinden iyi haberler beklerken daha kötüsü gelecek. Belki FED faizlerini indirecek ama demir çelik fiyatları toparlanmayacak. O ho bitmez bu beklentiler. Bas kırmızıya ya gelirse kurpiyer 20 diyor ya 10 lu gelirse 21 i bulursan ?
    Sen çinde ne olduğunu gerçekten biliyor musun. Sana verilen haberler dışında içeriden GERÇEK bilgin var mı. FED ? Onu geçtim Ülkede ekonominin başında olanlar gelecek 6 ay 1 sene neler planlıyor ? Haberin var mı gerçekten. Bademler hikayesi olan hisselerde oynuyorlar. 500 milyon lot yabancı ortağın mal boşalttı hisseye sen olsan girer misin.10 günde 2.5 dolar falan hayal şeyler.
    Teknik analiz bu iş için var. Unutma teknik önden gider haberler geriden gelir. O dediklerin olacak olsa idi şu an 2.5 dolarda olurduk.Anlatabildim mi ? Bu dediğimi ciddi şekilde düşün derim nacizane.
    Geçen sene ne beklentiler vardı mesela.
    Teknil temel takas hissenin hareketleri hepsi berbat oğlu berbat iken çıkıpda kumarbaz mantığı ile 10 günde 2.5 dolara gidebilir demenin nasıl bir mantığı var bana açıklayabilir misin.

5. Mathias yazmıyoruz diye çekip gittiğimiz yok. Bence senin gibi tipler yüzünden millet forumu terk ediyor. Amacın buysa da başarıyorsun tebrik ederim. Burada senin gibilere maruz kalıp sinirimi bozmaktansa bir süredir yazmamaya çalışıyorum. Diğer arkadaşlara da aynısını tavsiye ederim. Sağlığınız için YATIRIM TAVSİYESİDİR.

Geçen yazacaktım vazgeçtim. Ucuz pahalı konusu birçok kritere göre belirlenir. Kimi borç diyor, kimi sektör, kimi fk, kimi pd/dd, borç/favök cari oran, gelecek beklentileri vs vs bir sürü şey var. O sebeple hisse ucuz pahalı derken nedenini yazın ama fk 16 demek tek başına anlam ifade etmiyor. Aynı şekilde pd/dd 0.75 de tek başına bir anlam ifade etmiyor.

6. Bu arada şunu da belirtim. FED faizleri indirse bile 2021 deki çılgın fiyatlara/marjlara erişemeyeceğiz. O taraftan ümidi kesin. Eregl kendi içinde karını yükseltirse ne ala.

7. Sen daha eregli basliginda yok iken benim imzamda Eregli 1.2$ beklentisi yaziyordu
    asagidaki yazdigin seyler senin icinde gecerli . madem o kadar cin hakkinda bilgin var burda zaman gecirmek yerine cin borsasini shortla
    anlamak istemedigin su bademlerin kontrolunde olan bir borsada cok keskin konusmak iyi degil
    cok zordami kaldilar satilan o 500m lotu toplamalari zor degil
    2017 de ttrak da su oldu 2016 da tupras da su oldu diye borsada yada hissede yon bulmaya calisan bir kisi hicbir zaman hisse alamaz aldilarmazlar genelde tepeden mali eline verirler senelerce bekler
    ha sen bunlara gore yatirim yapiyorsan eline verilen ve senelerce bekleyecek olan kisi sen oluyorsun
    ha bu arada teknik onden gider diyen bir kisi ereglinin 5 dakikalik grafigine bakip orta ve uzun vadeli yon tahmininde bulunulmayacagini bilir
    adi uzerinde 5 dakikalik grafik
    + eregli biraktigi bosluklari doldurur diyerek yorum yapmak da sacmalik buda kirmizi siyah ile es deger
    yukselislerde biraktigi bosluklari doldurmaz ama dolduracagini dusunenlerin actigi pozisyonlar tahtaya extra bir ivme kazandirir ve yukselisin hizlanmasina yardimci olur
    gecmiste ereglinin biraktigi hicmi gap yok ?

Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    O olur bu olur diye borsaya girilmez. Belki yarın Memet Ş. Görevden alınacak faizler ilk toplantıda indirilecek. Belki sen çinden iyi haberler beklerken daha kötüsü gelecek. Belki FED faizlerini indirecek ama demir çelik fiyatları toparlanmayacak. O ho bitmez bu beklentiler. Bas kırmızıya ya gelirse kurpiyer 20 diyor ya 10 lu gelirse 21 i bulursan ?
    Sen çinde ne olduğunu gerçekten biliyor musun. Sana verilen haberler dışında içeriden GERÇEK bilgin var mı. FED ? Onu geçtim Ülkede ekonominin başında olanlar gelecek 6 ay 1 sene neler planlıyor ? Haberin var mı gerçekten. Bademler hikayesi olan hisselerde oynuyorlar. 500 milyon lot yabancı ortağın mal boşalttı hisseye sen olsan girer misin.10 günde 2.5 dolar falan hayal şeyler.
    Teknik analiz bu iş için var. Unutma teknik önden gider haberler geriden gelir. O dediklerin olacak olsa idi şu an 2.5 dolarda olurduk.Anlatabildim mi ? Bu dediğimi ciddi şekilde düşün derim nacizane.
    Geçen sene ne beklentiler vardı mesela.
    ....

8. Bak culpable sana birşey daha yazim nasıl hayaller ile yaşadığını anla . Badem girerse diyorsun. Bu tahtaya 2 dolar ortalama ile 500 küsür milyon lot geldi. 1 milyar dolar eder. Borsayı götüreceğim diye senin bademler diye ifade ettiğin ekip tek bir kağıda 1 milyar dolar gömmez. Borsa sandığından çok daha az para ile kaldırılıp indiriliyor. Takası toplu bir ton kağıt varken neden 1 milyar doları eregl ye gömsünler de sürmeye çalışsınlar. eregl in endekse etkisi ne kadar . Borsa sıkıştı (kim sıkıştıracak ki ) buradada mantığın ters yani. Bademler bu kadar hakimlerse herşeye borsa neden sıkışsın.
    Yani hayaller istekler temenniler falan da GERÇEKLER başka. Bunları kendi içinde yaşa tabi ama bu hayalleri temennileri falan buralarda paylaşma. Geçen sene bir ekip paylaştı etti 2 dolarlarda hergün yazarak sonuç meydanda. ACI GERÇEKLER.

Sayfa 880/880 İlkİlk ... 380780830870878879880

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •