Sayfa 802/887 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852 ... SonSon
Arama sonucu : 7091 madde; 6,409 - 6,416 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Bana göre değişen bir şey yok. Artan işlem hacmi, momentumu yüksek bir piyasa, metallerdeki ralli, %25 lik düşüşün akabinde ortaya çıkan retracement etkisi bu hareketlerin nedenidir. Şubat Mart aylarında ortalama günlük işlem hacmi 10 milyar TL den fazla idi. Günlük 20 25 milyar TL lik hacimlere de şahit olduk. Şu anda günlük hacim 3 ila 5 milyar TL arası ve oldukça düşüktür 2 ay öncesine göre.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Yatırımcıların ereğli ve şişe hisselerine ilgisini anlamak için bunların piyasa değerlerine ve grafiklerine bakıp borsa geneliyle karşılaştırmak yeterli. Her ne kadar pozisyon aldıktan sonra hisse fiyatını saat başı kontrol edecek olsalar da; yatırımcılar uzun vadeli yatırım perspektifiyle, orta vadede güvende olma duygusu ağır basarak bu iki kağıda ilgi gösteriyor.

Bunlar üzerinden fiyat düşüşü ön görüsünde bulunanlar ise aslında tüm borsa için fikir beyan etmiş oluyorlar zira borsa şirketlerinin önemli kısmı oldukça primli. Yeni halka azlar, borç içinde yüzen enerjiler, enflasyon muhasebesinden muaf olmanın etkisiyle gelirleri şişkin gözükenler, teknolojiler, lokomotifler vs.

Burada karşımıza şu soru çıkıyor; nakitte mi kalalım uygun gördüğümüz hisselerde mi bekleyelim? Hissede beklemenin alternatifi sizin için döviz ise şu anda fırsat maliyeti çok fazla değil, TL faizine göre düşünüyorsak faizler yüksek ancak bunun anlamı TL riski almak.

2021 sonunda TL faizleri %18'ken kurlar bir anda çıldırmıştı. O dönemde kurlar hızlı yükselirken hisse senetleri de buna eşlik etmişti. Gene Arjantin ve yakın zamanda Mısır borsasında devaluasyon süreçlerinde borsanın döviz kurlarına eşlik ettiği gözlemlenebilir. Demek ki burada sorun, yatırım vadesini kendi gerçeklerimize göre ayarlayarak uygun yatırım aracına karar vermek. Meseleyi Ereğli özeline indirmek de nakitte dururum demek de çözüm sağlamıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Benim orta vade beklentim şöyle:

Yüksek olasılıkla hisse ya 38-47 arasında geniş bir kanalda yataya bağlar veya da 38 in altına sarkar

Düşük olasılıkla 47 nin üzerine atar ve halihazırda değişmiş olan trendi böylece kısa bir sürede tekrar değişir, yukarı hareket başlar. Eğer böyle bir hareket başlarsa hissenin dişe dokunur bir prim yapıp yapmayacağı da ciddi şekilde muallaktadır. Hissenin her ay %6 çıkması gerekiyor ki taşıma maliyeti çıksın. Bu da ciddi bir bariyer.
    Bir de Bist tahmini alsak bunun üzerine (ereğli'yi katmadan) daha şık olmaz mı

4.  Alıntı Originally Posted by Barkley Yazıyı Oku
    Hisse -%2ye yaklasti Mathias hala ortalikta yok şu an psikolojik olarak herkesi vurabilecegi dakikalar başladı , birşey gelmiş olmasın bu çocuğun başına tanıyan edeniniz var mi
    Onun kankisi burda yazıyor eksi oldu mu koşarak geliyorlar

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

5. bu 2008de 1 milyon dolar batıran dayı buraya sarktığından bu yana forumda hiç bilgi alışverişi olmuyor. 60 sayfanın 30u bu adam. trading öğrenmek isteyen kimse yok burada adam 3-4 saat mesai yapıp trade nasıl yapılır anlatıyor. hani trade öğrenecek adam burada 10 yılda bir batanlardan mı öğrenir yoksa açıp ict gibi 40-50 yıldır trade yapanlardan mı dinler? bir işi çok bilen yapar az bilen akıl verir adminler temizler umarım burayı hadi biz engelleyebiliyoruz da üye olmayan arkadaşlar eziyet çekiyor
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

6. Duserse sat cikarsa sat sat da sat diyo sabahtan beri merak ettigim bu mantikla hayati boyunca hic bir kagidi trendi giderken yakalamasina olanak yok sataraktan , bi hisse de de guya 1 mio usd batirmis bi de ustune tekne almis dunyayi geziyormuş , hocam senin ana mi zengin baba mı? kimlerdensiniz siz 😄

7. 15 senedir borsadayım bu son 3-4 yılda borsadaki yükselişi hiçbir dönemde görmedim. 10-20 kat giden o kadar çok kagıt oldu ki bu dönemde. Millete akıl veren bu adam böyle bir dönemi yuzde 50 nakitte geçirmiş, gerisini siz hesap edin. Ben burdan notunu verdim adamın hikayesini geçmişini bilmem etmem.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by picky Yazıyı Oku
    15 senedir borsadayım bu son 3-4 yılda borsadaki yükselişi hiçbir dönemde görmedim. 10-20 kat giden o kadar çok kagıt oldu ki bu dönemde. Millete akıl veren bu adam böyle bir dönemi yuzde 50 nakitte geçirmiş, gerisini siz hesap edin. Ben burdan notunu verdim adamın hikayesini geçmişini bilmem etmem.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hala anlamadinizmı bot hesap.

Halkbn sayfasinda yazdiklari ile burada yazdiklari noktası virgülüne kadar ayni..

Yazılım güncellemeleri lazim eski sürümden devam ediyorlar

Sayfa 802/887 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •