Sayfa 801/886 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851 ... SonSon
Arama sonucu : 7084 madde; 6,401 - 6,408 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Günün süprizini bofa saticidan aliciya gecerse yapar daha 3 saat var kapanisa bakalim olmaz ama bi umut

2. dün gece çıkan Enflasyon Muhasebesi tebliği sanırım kısmî negatif. tam yorumlayamıyorum muhasebe tekniklerine hakim olmadığım için.. anlayan varsa yorum yaparsa müteşekkir oluruz

3. Enflasyon muhasebesi şirket için kötü birşey değil. Şirketin karı az görünür ama öz varlığı artar, daha az vergi öder. Enflasyon muhasebesi şirkete değil, devletin vergi gelirine zarar verir. O yüzden bankaların enflasyon muhasebesine geçiş sürecine 2 yıl erteledi Hazine Bakanlığı.

Yarın FED kararı açıklanacak, faiz büyük ihtimalle değişmeyecek. O yüzden Eregl'de kısa vadede yukarı yönlü hareket beklemiyorum. YTD.

4. Hisse -%2ye yaklasti Mathias hala ortalikta yok şu an psikolojik olarak herkesi vurabilecegi dakikalar başladı , birşey gelmiş olmasın bu çocuğun başına tanıyan edeniniz var mi 😁

5. Eregl ve kardemirde tuhaf bir hareket var

6.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Eregl ve kardemirde tuhaf bir hareket var
    Tuhaf hareketler değil bunlar. Son bir kaç gündür işlem hacminde ciddi bir artış var. Artan işlem hacmi, endeksteki güçlü momentum artı günlük volatilite bu tür hareketlere neden oluyor. Olağan dışı hareket değil bunlar
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. Hisse Mart başında 38 e indiğinde zaten aşırı satım bölgesindeydi. Tepki hareketi olarak niteleyebiliriz bu 38-44 hareketini. Nitekim hisse 21 Şubatta gördüğü 51 den Mart başında 38 e inerek %25 yani13 TL düştü 6 haftada. Normal şartlarda ciddi salınımların sonucu %50-60 lık bir tepki ortaya çıkar. Retracement =13x0.55=7 tl. Tepkinin 38+7=45 e kadar yolu var.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8. Metallerde ve özelikle bakırda yaşanan rallinin de etkisi oldu. Yalnız hissede 6 haftada yaşanan son %25 lik düşüş (51- 38 hareketi) sinir bozucu. Önemsiz bir düşüş değil bu. Çünkü %20 den büyüktür, normal şartlarda bu tür salınımlar trend değişimine işaret eder. Trend değişimine maruz kalmış bir hissenin kısa vadede tekrar eski trendine dönmesi kolay değildir.

Sayfa 801/886 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •