Sayfa 109/275 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon
Arama sonucu : 2196 madde; 865 - 872 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Yanlis hatırlamıyorsam thy de de bu duruum vardi. Bu sebepten temettu veremez denildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    elmalar ile armutları siz karıştırıyorsunuz...VUK beyannamesi soloya göredir....
    Evet solo ya göredir. Solo VUK ile konsolide TFRS'yi kıyaslayan ben değilim

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Diyorum ki tek fark bu değildir, etkinin neyden ne kadar geldiğini bilemezsiniz.
    -her sene gönderdikleri VUK beyannamesini neden gönderemedikleri belli oluyor...

4. [QUOTE=Colder;6767109]İlk çeyrekte rekor kâr bekliyorum bu arada. Her çeyrek üstüne koya koya gidiyoruz. 3 çeyrek sonra fk 4 e düşecek böyle giderse. 12 fk ile normal olarak fiyatlansak bile en az 300 tl ederi olmalı basit hesapla. Bu arada fk 4 e inerse ft-2 adını fk-4 yapsın. Daha anlamlı olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/QUOTE
    ben geçen çeyrek vergi gelirini çıkarırsak biraz dolar daha fazla arttı finansman gideri aynı olsa 1.7-1-9 milyar arası kar bekliyorum Zaten geçen çeyreğe yakın kar bize yeter bence.Ekstra geçen çeyreğe göre fark edecek ne var acaba size göre rekor kar bekliyorsunuz

Evet solo ya göredir. Solo VUK ile konsolide TFRS'yi kıyaslayan ben değilim
    --ÜLKER in solosunda konsolide ile arasındaki fark, --yurtdışı şirketler...onların da karları belli...o nedenle dış ülkelerdekileri çıkarınca konsolide ile solo arasında anlamlı bir fark kalmaz...

6. Esas olan konsolide TFRS bilançodur. VUK bilançonun tek kıymeti harbiyesi temettü hesabının oradaki kâra göre yapılmasıdır, ötesinde bir anlamı yoktur.

Esas olan konsolide TFRS bilançodur. VUK bilançonun tek kıymeti harbiyesi temettü hesabının oradaki kâra göre yapılmasıdır, ötesinde bir anlamı yoktur.
    --gerçeği yansıtıyorsa...yansıtıp yansıtmadığını VUK ile korele etmek gerekir...orada hasılat, satışların maliyeti stok kalemleri arasında çok az (ihmal edilebilecek düzeyde) bir fark vardır...

--stok değişimini kafasına göre 866 milyon TL artırarak brüt karı artırabiliyor....bunu VUK beyannamesinde yapamaz...çünkü vergi kaçakçılığı suçu oluşturur...3 kat vergi cezası ve hapis cezası ile yargılanma da var...

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --gerçeği yansıtıyorsa...yansıtıp yansıtmadığını VUK ile korele etmek gerekir...orada hasılat, satışların maliyeti stok kalemleri arasında çok az (ihmal edilebilecek düzeyde) bir fark vardır...

--stok değişimini kafasına göre 866 milyon TL artırarak brüt karı artırabiliyor....bunu VUK beyannamesinde yapamaz...çünkü vergi kaçakçılığı suçu oluşturur...3 kat vergi cezası ve hapis cezası ile yargılanma da var...
    VUK u yayınlasalar bile nasıl kontrol edeceksiniz. Biri solo biri konsolide ?

Sayfa 109/275 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •