Sayfa 227/337 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon
Arama sonucu : 2692 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Genel kurul verimli geçti
    Sizde katıldınız mı hocam

Birde sizin için verimli güzel olan nelerdir açıklayabilir misiniz rica etsek şimdiden teşekkürler

2. Standart Poors un USD beklentisi normal,
    Çünkü Dövizden Dönen Kur korumalı hesapların yarısı TL ye dönse Kuru 28 TL lere kadar düşürür sonra tekrar yılbaşına kadar 32 lere çıkabilir, Yada düşmedi 32 de kaldı max 37-38 leri Yılbaşında ancak görür.

Ulkere Genel kurulda borçlanma devam edecek mi veya tamamen bitecek mi diye soranlar olmuş.
    Çoğu firma borç kullanır fakat 2021-2022 de yapmadığı Hedge i 2023 ve son yıl yapıyor.
    Ayrıca Dövizde bu beklentiler varken Döviz geliri de olan firma Hedge de devam ederse,
    Geçmiş yılların aksine 6 aylık ve sonraki bilançolarda Kur farkı geliri de Net Kâr ını katlayabilir. Şuan Faizler %75 lerde o yüzden 75 Milyon Euro + 600 Milyon USD Tahvil ve ilave alabileceği 200-300 Milyon Euroyu bile yönetebilecek pozisyonda .

Diğer sitede sürekli 2-3 kurumun al sat yapmasını Bist30 a girmek için işlem hacmini artırıyorlar diye birisi yazmış.
    Sürekli al-sat yapıp gidecek hisseyi baskılarmyıp Hem Bist30 a gir hem küçük yatırımcıyı bıktır , Mantıklı geldi.

3.  Alıntı Originally Posted by Borsaborsaborsa Yazıyı Oku
    Standart Poors un USD beklentisi normal,
    Çünkü Dövizden Dönen Kur korumalı hesapların yarısı TL ye dönse Kuru 28 TL lere kadar düşürür sonra tekrar yılbaşına kadar 32 lere çıkabilir, Yada düşmedi 32 de kaldı max 37-38 leri Yılbaşında ancak görür.

Ulkere Genel kurulda borçlanma devam edecek mi veya tamamen bitecek mi diye soranlar olmuş.
    Çoğu firma borç kullanır fakat 2021-2022 de yapmadığı Hedge i 2023 ve son yıl yapıyor.
    Ayrıca Dövizde bu beklentiler varken Döviz geliri de olan firma Hedge de devam ederse,
    Geçmiş yılların aksine 6 aylık ve sonraki bilançolarda Kur farkı geliri de Net Kâr ını katlayabilir. Şuan Faizler %75 lerde o yüzden 75 Milyon Euro + 600 Milyon USD Tahvil ve ilave alabileceği 200-300 Milyon Euroyu bile yönetebilecek pozisyonda .

Diğer sitede sürekli 2-3 kurumun al sat yapmasını Bist30 a girmek için işlem hacmini artırıyorlar diye birisi yazmış.
    Sürekli al-sat yapıp gidecek hisseyi baskılarmyıp Hem Bist30 a gir hem küçük yatırımcıyı bıktır , Mantıklı geldi.
    Bofa perşembe 900 bin lot sattı cuma 900 bin lot aldı.Yabancı girişi oluyor Türkiye’ye yaz sezonu döviz girişi oluyor üstüne not arttırımında geldi dün akşam döviz pek artacak gibi durmuyor sp 31.8 bekliyor yıl sonu
    Sadece yakın zamanda aldığı 75 milyon Euro’yu tl olarak kullansa ilave kara katkı verir

4.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Sizde katıldınız mı hocam

Birde sizin için verimli güzel olan nelerdir açıklayabilir misiniz rica etsek şimdiden teşekkürler
    Marjin korunacak olmasi ve satışların iyi gittiği onenmli hususlardi benim icin....ilk çeyrek beklentisi de iyi imis

5.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Bofa perşembe 900 bin lot sattı cuma 900 bin lot aldı.Yabancı girişi oluyor Türkiye’ye yaz sezonu döviz girişi oluyor üstüne not arttırımında geldi dün akşam döviz pek artacak gibi durmuyor sp 31.8 bekliyor yıl sonu
    Sadece yakın zamanda aldığı 75 milyon Euro’yu tl olarak kullansa ilave kara katkı verir
    Sadece kısa vade değil 600 Milyon USD şuan ki kur ile yaklaşık 20 Milyar TL yapıyor, 5 yıl vadeli %10 max desek yıllık , Bankalar TL faizi % 75-50-35 düşeceğini farzetsek bile çok düşük borçlanma maliyeti Kâr a Kaldıraç etkisi olur

6. Daha öncede söyledim Bana 100 Milyon USD Borç verseler yok demem diye , Çünkü kur önceki yıllar gibi artmayacak , %70 i Hedge edilmiş.

Bilançoya veya şirkete etkisini daha iyi anlamanız için örnek ile açıklıyorum.

100 Milyon USD Parayı alsam ne yapardım.
    Hemen TL ye dönüp %55 ile faiz yapardım.
    3.25 Milyar TL 1. yıl sonunda para 5.037 Milyar TL,
    Faizler düştü %40 dan 2. Yıl 7.050 Milyar TL.,
    3. Yıl %30 a düştü 9.10 Milyar TL,
    4. Yıl %20 ye düştü 11 Milyar TL
    5. Yıl %20 devam 13 Milyar TL.

100 Milyon USD borcumu 110 Milyon USD olarak ödüyorum kurda farzedelim 70 TL oldu 8.5 Milyar TL 13 -8.5= 4.5 Milyar TL Kâr.

Bana 100 Milyon USD Borç verecek var mı 😁

7. Ft-2 yüzünden 3 gün yasaklanmıştım ,
    O Mal olsa Dövizi vadesizde tutar yada
    USD Vadeli yapıp yıllık %1 ile bağlardı
    5 Yıl sonunda parası 107 Milyon USD olur , Borç faiziyle 110 Milyon olduğu 3 Milyon USD Cepten öderdi 😁

8. O yüzden burada çıkıp Kakao arttı, Alım gücü azaldı Ciro düşer Faizler arttı Kâr ı azalacak vb Ülkeri kötüleyip algı operasyonu yapma, Senin aklının etmediği konuları.
    Yada uzman analist ekonomis stratejist vb diyenlerden daha çok bilgim öngörüm ve borsada tecrübem var.

Sayfa 227/337 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •