Sayfa 245/340 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295 ... SonSon
Arama sonucu : 2715 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --ben inkar etmedim ki?...hatta, 4 çeyrekte bilançoyu çikolatanın--kakao fiyatlarının artışı nedeniyle-artan geliri(cirosu) kurtardı diye yazan benim...
    Sen kakao artışı çikolatadaki talebi düşürür şirketler zarar eder dedin. Şu örneğini verdiğin şirketler şu kadar düşmüş falan diye paylaşım yapıyordun. Hatta satışların düşmesi bekleniyor falan da dedin. Tamamını reddettim, jet yakıtı artarken Thynin 10$ a gitmesini örnek verdim.

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Viop başlığını geçtik mübarek günlük atılan mesaj sayısında. Yakında oradaki tayfa da buraya gelir kavga gürültü buradaymış diyip 😀
    --kendi seviyelerine uygun cevaplar verip attırmak için ellerinden geleni arkalarına koymayanlar için dediğinizi düşünüyorum...

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Sen kakao artışı çikolatadaki talebi düşürür şirketler zarar eder dedin. Şu örneğini verdiğin şirketler şu kadar düşmüş falan diye paylaşım yapıyordun. Hatta satışların düşmesi bekleniyor falan da dedin. Tamamını reddettim, jet yakıtı artarken Thynin 10$ a gitmesini örnek verdim.
    --evet,,,bura için öyle öngörüm var orta-uzun vadede...ama gelişmiş-zengin ülkeler ve marka değeri olan şirketler istisna....

--eldeki stoklar azalıp bittikten sonra göreceğiz...

4. Hammadde döngüseldir. Hele böyle 3.dünya ülkelerinin ürettiği bi hammaddenin fiyatını eninde sonunda müşterisi belirler

5. Genel kurul bitti yönetim bazı bilgiler verdi 2023 seviyesinin devam edeceği marjların korunması nedeniyle bende bu bilgiler ışığında net kar tahminimi 1.5-1.9 dan 2milyara revize ediyorum sizlerde durum nasıl beklentileriniz arttı mı azaldı mı bilançoya 20-25 gün kaldı bir kişinin yazdığı aynı şeyleri tartışmak yerine bilançoyu tartışalım marjlar nasıl döviz durumu önem gıda birleşmesi şirket bu konuya şirketi bir düzene oturtma olarak cevap vermiş kurulda.
    Link kontr vb enerji ve yazılım firmaları fk lar uçtu link 1682 oldu kötü gelen sektörlerden hisselerden iyilere geçiş olabilir
    Bir şirketin ederini eninde sonunda bilanço belirler
    Bilançoyu tartışalım bence forumda yazan herkesin kar tahmini vardır herkesin tahminini yazalım bakalım en yakın rakamı kim bilecek

Clastobar 2 milyar

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --ben inkar etmedim ki?...hatta, 4 çeyrekte bilançoyu çikolatanın--kakao fiyatlarının artışı nedeniyle-artan geliri(cirosu) kurtardı diye yazan benim...
    Alim gücü düşüyor, fiyatlar artıyor diyen dedemdi sanrim

7.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --evet,,,bura için öyle öngörüm var orta-uzun vadede...ama gelişmiş-zengin ülkeler ve marka değeri olan şirketler istisna....

--eldeki stoklar azalıp bittikten sonra göreceğiz...
    Ülker'in stok cevirme süresinden de haberi yok bu yalan bilgi veren sahsin

8. Gecen sefer diyordu ki son çeyrek marjlar kötü gelecek....olmadi....ilk ceyrek kötü gelecek dedi....bakti oda tutmayacak şimdi de diyor ki stoklar bitsin gorcez....

Ulkerde stok bitmez.....bir kg cikarsa bir kg girer....

Sayfa 245/340 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •