Sayfa 121/121 İlkİlk ... 2171111119120121
Arama sonucu : 964 madde; 961 - 964 arası.

Konu: EGEEN - Ege Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    Vergi dairesine gönderilende Enflasyon muhasebesi uygulanmıyor . EM de net karı etkileyen amortisman ve parasal gelir gider poz kalemlerinin enflasyon düzeltilmiş muhasebesi ve yansıması KONSOLİDE bilançoda görülür.Ayrıca iştirak bağlı ortaklık gelirleri de öyle...
    bu VUK yanıltıcı olur sonuç olarak. görebildiğim kadarıyla hasılatta konsolidede değişir mi bilemem ama 33 mil usd ciro ve %33 lere yükselen bir brüt kar marjı var.olumlu tabi.

konsolideyi beklemek gerek daha detay yorum yapmak için
    Teşekkür ediyorum değerli katkılarınız için Sayın rogliç.

CPH2125 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    bugün gelen bu alttaki de geçen sene!

bu da bıldır
    Filozof bey çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. İkisinin bir arada verilmesi karşılaştırmak bakımından iyi oldu.

3.  Alıntı Originally Posted by esentepe54 Yazıyı Oku
    Filozof bey çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. İkisinin bir arada verilmesi karşılaştırmak bakımından iyi oldu.

karşılaştırma yapılacak 2 ayrı konsolide düzeltilmiş bilanço yok ki elimizde,neyi neyle kıyas yapacağız???

daha önce yazdıklarım okunmamış ya da anlaşılmamış demk

1- bugünkü gelen VUK , gerçek konsolide ilk çeyrek bilanço değil

2- geçen yılın ilk çeyrek bilanço verisi resetlendi yok hükmünde olup düzeltilmiş halini bu gelecek ilk çeyrek konsolideyle görüp kıyaslama yapabiliriz ancak,

henüz belli olmayan açıklanmayan 2 ayrı dönem bilanço verisini nasıl karşılaştıracağız ki

4.  Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    karşılaştırma yapılacak 2 ayrı konsolide düzeltilmiş bilanço yok ki elimizde,neyi neyle kıyas yapacağız???

daha önce yazdıklarım okunmamış ya da anlaşılmamış demk

1- bugünkü gelen VUK , gerçek konsolide ilk çeyrek bilanço değil

2- geçen yılın ilk çeyrek bilanço verisi resetlendi yok hükmünde olup düzeltilmiş halini bu gelecek ilk çeyrek konsolideyle görüp kıyaslama yapabiliriz ancak,

henüz belli olmayan açıklanmayan 2 ayrı dönem bilanço verisini nasıl karşılaştıracağız ki
    Açıklamanız için çok teşekkür ediyorum. Kabataslak bir ön bilgi babında kastetmiştim. Yoksa son derece haklısınız. Tam bir karşılaştırma an itibarıyla elbette dediğiniz gibi mümkün değil. Belki yanlış ifade ettim.

Sayfa 121/121 İlkİlk ... 2171111119120121

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •