Sayfa 588/653 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Bugünkü Financial Times'ta şu haber dikkatimi çekti. Oldukça önemli bir haber. Biri tercüme ederse çok memnun olurum. TH

Investors Pour Money into Emerging Markets at Near-Record Rate - Financial Times

Investors are piling into emerging market stocks and bonds at a near-record rate, as falling inflation and the reopening of China’s sprawling economy help reverse last year’s slide. Emerging equity and debt markets have attracted $1.1bn a day in net new money this week.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Underlying ana trend hala çıkış yönündedir. Öte yandan mevcut para piyasası ve yerel makro ekonomi ortamında borsanın alternatifi hala yok. El mahkum borsa. Bir de borsaya yeni gelen bir kaç milyon yeni katılımcı var, haliyle bunların ceplerinin boşaltılması gerekiyor. 5700 ü görüp %15-20 gibi satış yiyen 100 endeks 2023 de 7000 - 8000 aralığına çıkar diye düşünüyorum.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. BİST'te şu anki yabancı yüzdesi artık kemikleşmiş orana tekabül ediyor bana göre. Çıkmak isteyen tüm yabancılar halihazırda satıp çıktı diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bugünkü Financial Times'ta şu haber dikkatimi çekti. Oldukça önemli bir haber. Biri tercüme ederse çok memnun olurum. TH

Investors Pour Money into Emerging Markets at Near-Record Rate - Financial Times

Investors are piling into emerging market stocks and bonds at a near-record rate, as falling inflation and the reopening of China’s sprawling economy help reverse last year’s slide. Emerging equity and debt markets have attracted $1.1bn a day in net new money this week.
    Yatırımcılar Gelişmekte Olan Piyasalara Rekor Seviyeye Yakın Bir Oranda Para Akıtıyor - Financial Times

Yatırımcılar, enflasyonun düşmesi ve Çin'in genişleyen ekonomisinin yeniden açılması geçen yılki düşüşün tersine dönmesine yardımcı olduğundan, rekor bir oranda yükselen piyasa hisse senetlerine ve tahvillere yığılıyor. Gelişmekte olan hisse senedi ve borç piyasaları bu hafta net yeni parayla günde 1,1 milyar dolar çekti.

Akbank'ın defter değeri şu an, 9 aylık bilançosuna göre 24,27.-TL. tabiiki önümüzdeki hafta gelecek muhteşem bilanço sonrası bu defter değeri daha da yükselecektir..

Bilanço sonrası defter değerinin çok çok önemli olduğu 2 aylık bir süreç başlamış olacak, Akbank'ın yeni defter değeri çok konuşulacak hem Türkiye'de hem de yurt dışında....

Selam TH üstad
    Ne olacak bu halimiz
    Bi umut var mı
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    BİST'te şu anki yabancı yüzdesi artık kemikleşmiş orana tekabül ediyor bana göre. Çıkmak isteyen tüm yabancılar halihazırda satıp çıktı diye düşünüyorum.
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Selam TH üstad
    Ne olacak bu halimiz
    Bi umut var mı.
    Selam şahna. 4 büyük özel bankanın piyasa değeri komik seviyelerde, seyrediyor, bu bir gerçek. Bunun nedeni, banka tahtalarındaki hakim gücün arbitrajcılar, robotlar, çok kısa vadede kredili/kaldıraçlı işlem yapanlar ile açıkçılar güruhunun eline geçmiş olmasıdır. Bu anomali elbette düzelecektir, düzelmek zorundadır.

Teşekkürler TH

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 588/653 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •