Sayfa 386/759 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486 ... SonSon
Arama sonucu : 6066 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    meho kardeş blcyt hakkında sen ne düşünüyorsun acaba ?? sence dövizin çok aşırı artması blcyt ın toplamda dönem başındaki 46,6 milyon tl değerindeki döviz borcundan dolayı blcyt ın zarar yazmasına neden olabilir mi ?? ikinci çeyrekte de döviz çok artmış ve bir çok kişi korkarak satış yapmış idi..o vakitler döviz borcu 66 milyon tl idi...ama dün gelen bilançodan şirketin tekrardan birinci çeyrek ile paralel bir kar açıkladığını görüyoruz....
    bilicinin döviz borcu var , ilk 6 ay döviz 4.50 lerde idi buna rağmen güzel bilanço sayılır...9 aylık ve yıl sonuna gelecek olursak. döviz yar yarıya artmış görünüyor..tabi şirketlerin hadge pozisyonları olabilir onu ayrı tutarsak bu döviz artışının bil hassa tekstil şirketlerinin itici gücü olacağını tahmin ediyorum..tekstile yönelik çalışmaların ülkenin cari açığını kapatmadaki rolü artacaktır..yıl sonunu 25 trilyon altında kar ile kapatmayacağı kanaatindeyim..
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

batik65 Guest
    Çok gidemeyecek üstad sizden aldığımı size satayım, piyasa bu hisseyi fiyatlamıyor, Hacimden bir şeyler çıarmak lazım, bir spek tarafından kontrol altına alınma isteği yok gibi.... alıntı yapmadan yazdım nickimi sevmediğin için

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by batik65 Yazıyı Oku
    Çok gidemeyecek üstad sizden aldığımı size satayım, piyasa bu hisseyi fiyatlamıyor, Hacimden bir şeyler çıarmak lazım, bir spek tarafından kontrol altına alınma isteği yok gibi.... alıntı yapmadan yazdım nickimi sevmediğin için
    Anladım abi, Sorun ünvanda. Ünvanın sonunda SA olması gerekiyordu.

Sevgili Bilici hissesi, 45 Milyon sermayeye yıl sonu 100 Milyon Net Kar getirmen lazım ki, 2 liranın üzerine çıkabilesin. Sermayenin iki katı 2 lira yapar...

BİLİCİSA

batik65 Guest
     Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Anladım abi, Sorun ünvanda. Ünvanın sonunda SA olması gerekiyordu.

Sevgili Bilici hissesi, 45 Milyon sermayeye yıl sonu 100 Milyon Net Kar getirmen lazım ki, 2 liranın üzerine çıkabilesin. Sermayenin iki katı 2 lira yapar...

BİLİCİSA
    dmsaşla mukayese edilebilr diyorum ya sektör farklı ama artısı çok eksiği yok

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    SASA niye yükseliyor...Sonunda (SA) olduğu için...Onlar da kendileri Sabancı değil...Çakma (SA)

batik65 Guest
    Ben almadım yalnız aldığım hissede artıyı görürsem yazarım

Sayfa 386/759 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •