Sayfa 50/226 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon
Arama sonucu : 1803 madde; 393 - 400 arası.

Konu: CELHA - Çelik Halat

1. Değerli kardeşlerim;
    Zarrab davasının hala tam olarak ülkemiz ekonomisine olası olumsuz sonuçları üzerinde bir bilgiye sahip değiliz.Çeşitli dilendirmeler var.18 ile 50 milyar dolar arası ceza kesilebilir gibi tahmin yürütenler var.Tabii bu tahminleri yapanların sanırım referans olarak aldıkları örnekler vardır.
    1997 Çiller dönemi krizi,2000 para krizi,2001 büyük kriz,2006 krizi ve 2008 ABD kaynaklı dünya krizlerini yaşadım.Krizlerden sonunda mutlaka bir çıkış oluyor.Ama bu çıkışlar hep alınan ekonomik araçlarla alınan önlemlerle gerçekleşiyor.
    Oysa şimdi burada öyle bir kriz ile karşıkarşıyayız ki; tam bir öngörüde kimse bulunamıyor.Alışılmadık bir durum.
    Bugün borsa artarken gelebilecek bir olumsuz haberde yerle bir olabiliyor.Bundan sonraki günlerde de aynı haraketi beklemek gerekir diye düşünüyorum.
    Böyle durumlarda spekler de kendilerini korumaya alıyorlar.Senedi öyle bir dengede tutmaya çalışıyorlar ki,alım ve satım iştahı vermiyorlar.Arada bir dün olduğu gibi tabana kadar verip mevcut fiyatlardan "ya yine taban yaparsa"korkusuyla alımı da engelliyorlar.Ve genellikle de kademeler hep zayıf oluyor.
    Böyle bir durumda CELHA'dan da farklı bir davranış beklemek doğru olmaz.
    Ayrıca;eski arkadaşlar bilirler;özellikle yabancı çıkışların olduğu dönemlerde kurlar hep yüksek gider.Bizim MB'nin taktiğidir bu.Çıkan yabancı yüksek kurdan çıksın gitsin.Doğrusu da budur.
    Bu yıl sonuna kadar Zarrab davası ve yabancı çıkışları biter.Dava sonucu ilerleyen günlerde şekil almaya başlar.İşte bu sıralarda da borsada sert haraketler görülebilir.
    CELHA çok ucuz ama böyle daha ne senetler var ki onlar da aynı.Örneğin;Cemtas,Sarky,Gents,Soda,Alkim,Adel gibi.
    Bu sebeple Yalnızca CELHA'ya takılıp neden gitmiyor? diye üzülmemek lazım.Ortam düzelince elbet hak ettiği yeri bulacaktır.
    Herkese sabır ve sağlık dilerim..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,119
    Yorumunuza katılmakla beraber önerdiğiniz senetlerden Sarkuysan.a bakışım farklı.
    yöneticileri şirketin hisselerini devamlı toplarken hisseden ekmek çıkabilecegınımı sanıyorsunuz.
    Yıllardır pek birsey olmadıkı hisse fiatı yerinde duruyor.
    O ciroyla birde başkalarının neler yaptığına bakmak lazım. / İyi çalışmalar..ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    Yorumunuza katılmakla beraber önerdiğiniz senetlerden Sarkuysan.a bakışım farklı.
    yöneticileri şirketin hisselerini devamlı toplarken hisseden ekmek çıkabilecegınımı sanıyorsunuz.
    Yıllardır pek birsey olmadıkı hisse fiatı yerinde duruyor.
    O ciroyla birde başkalarının neler yaptığına bakmak lazım. / İyi çalışmalar..ytd.
    Değerli kardeşim;Burada Sarky propagandası yapmıyorum tabi.Ancak;önceki yıllarda bedelsiz ve temettülerini incelerseniz.Ve ayrıca dünyada elektrikli otomobil üretiminin yaygınlaşması durumunda şu anki elektrolitik bakır ihtiyacının 9 kat artacağı raporlandığını da göz önüne alırsak,bir de bakır fiyatlarının şu andaki yüksekliğini düşünürsek....
    Ayrıca 9 aylık karının son yılların en iyisi olduğunu da göz önüne alıp yakın zamanda 3 TL den döndüğünü de hesaba katarsak Sarky'nın şu anki fiyatı ile bana göre cazip olduğunu düşünüyorum.Ancak;Yine de beklemek lazım diye de ilave etmeliyim.Hayrettin Çaycı'ya gelince; doğrudur.Senedi baskılayan kendisi.Ama nereye kadar?

4. Birkac gun içinde alanlar sırf hiise düsse diye satıs yapıyorlar .Satarkende zararına cıkıs yapıyorlar!

5. şirket kar ediyor, karı faaliyet karı ve kalıcı görünüyor, borç dinamikleri pozitif, dağıtılabilir kar ettiği her sene temettü vermiş. tek olumsuz yan net döviz pozisyonunda dolar olarak 3 milyon artıda ama eurodan 7 milyon ekside. Son çeyrekte euro daha fazla değerlenecek görünüyor. Buradan bir miktar kur farkı zararı yazması muhtemel. ama kur farkı karı da zararı da geçicidir. şirketin artan ihracat gelirleri ise kalıcıdır.
    hisse sığ, aylarca sürünüp hareketini 3-5 günde yapması muhtemeldir. o nedenle sonuçta gene aynı şeyi söyleyeceğim:DİREN KY!

6.  Alıntı Originally Posted by ignorant Yazıyı Oku
    şirket kar ediyor, karı faaliyet karı ve kalıcı görünüyor, borç dinamikleri pozitif, dağıtılabilir kar ettiği her sene temettü vermiş. tek olumsuz yan net döviz pozisyonunda dolar olarak 3 milyon artıda ama eurodan 7 milyon ekside. Son çeyrekte euro daha fazla değerlenecek görünüyor. Buradan bir miktar kur farkı zararı yazması muhtemel. ama kur farkı karı da zararı da geçicidir. şirketin artan ihracat gelirleri ise kalıcıdır.
    hisse sığ, aylarca sürünüp hareketini 3-5 günde yapması muhtemeldir. o nedenle sonuçta gene aynı şeyi söyleyeceğim:DİREN KY!
    Kur riskinden dolayı karşılıklarını euro olarak ayırıyor yuzde onluk kur cıkısında 2 milyon kadar zarar yazıyor dolardada yuzde onluk cıkısta 300 bin gibi zarar yazıyor .bilançoda belirtilmiş.ihracatı artıyor yatırım yapıyor ve enönemlisi borcunu ödüyor.Burda yeniden degerleme yapılırsa en önemlisi yaklaşık olarak arsasının ederi takribi 85milyon tl gibi arsa satılırsa bu satıstan kasaya giren para asagı yukarı sermayenın 5 katı gibi olur dagıtılmasa bile bukarın senelik şirkete faiz gelirini siz düsünün.Bunları göruyoruzda bizi uyutmaya calısan birileri var.ben yine soylüyor ve yazıyorum bu hissenin gitmesi için yapı kredideki malların cekilmesi lazım gibi geliyor.ytd

7. Yanlıs yazdım dolardan yuzde onluk cıkısta 300 bin tl gibi kar yazması.

8. yaklaşık 5 haftadır artı kapamadi

Sayfa 50/226 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •