Bazen acayip sürprizler yapıyor. Eşim kamu görevlisi olduğu için onun adına ziraat bankası oks açmıştı. Ben fark ettiğimde zaten kendi adına bir BES olduğu için gereksiz bu kesintiyi iptal etmek istedik. O ara yanlış hatırlamıyorsan çok çok az bir birikimini , zaten birikse ne olur birikmese ne olur , agresif fona yönlendirmiştim. sonra iptal başvurunda bulunduk ve tabii ki eşim herhalde aranmasına rağmen süreci tamamlamamış ve bu arada hesap Türkiye Sigortaya geçmiş. Neyse geçenlerde tam da paraya ihtiyacımız olduğu dönem eşime bir mail geldi. mail portföy durumu ile ilgiliydi. o ara benim agresif fona yönlendirdiğim birikim ve devam kesintiler tam olarak 3 senede 700% üzerinde primlenmiş. Hoş bir sürpriz oldu bizim için iptal başvurunda bulunduk hemen

Sisteme gelince... Sistem zaman içinde oldukça gelişti ve daha da gelişebilir. özellikle yıllık bildirilen Portföy Dağılım raporları şeffaflık ilkesi uyarınca aylık olarak yayınlanabilir. Bazı fonların kesintileri daha makul hale gelebilir fakat firmalar bu konuda pek rekabetçi olmadılar şu ana kadar. kredi kartı ödemelerinde 40 küsür günlük valör azaltılabilir.