Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 23 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Lpg li Otomatik Vites Kullanan Varmı?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,673

Esas Lpg li Otomatik Vites Kullanan Varmı?

Otomatik vitesler malum biraz daha fazla yakıyor, üstelik yolda uzunsa ay sonunda maliyetler bayağı artıyor, arkadaşlar lpg li otomatik vites kullanan varmı? var ise km de ne kadar yakıyor? aracınızdan memnunmusunuz? teşekkürler.

Ebu Computer Guest

Esas

Otomatik vitesli arabaların içerisinde en az yakıtı yakan araba Honda Jazz dır.

Hatta sitesindeki bilgiler doğruysa Honda Jazz ın otomatik vitesli modeli manuel vitesli modelinden daha az yakıt yakmaktadır.

Bunun sırrı sanıyorum Honda Jazz ın 7 vitesli olmasından. Vites aralıkları kısa bu nedenle yakıt tüketimide düşük.

Hondanın sitesine girip incelemenizi tavsiye ederim.

Saygılarla...

Esas

Alıntı Originally Posted by Ebu Computer Yazıyı Oku
    ...Hatta sitesindeki bilgiler doğruysa Honda Jazz ın otomatik vitesli modeli manuel vitesli modelinden daha az yakıt yakmaktadır...
    Tavsiyeniz üzerine sitesine girdim ama teknik özelliklerde otomatik vites manuelden çok yakıyor link verme şansınız varmı?

Ebu Computer Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by bonnie Yazıyı Oku
    Tavsiyeniz üzerine sitesine girdim ama teknik özelliklerde otomatik vites manuelden çok yakıyor link verme şansınız varmı?
    www.honda.com.tr sitesinde arabalar kısmında jazz a tıklayın açılan pencereden teknik özelliklere tıklayın.

Yada Jazz tip olarak hoşunuza gitmiyorsa honda City modelinede bakılabilir http://www.hondacity.com.tr Jazz ın sedan versiyonu.

http://www.hondacity.com.tr/teknik.html bu linktede Honda City nin teknik özellikleri yakıt durumu var.

City ve Jazz modellerinde bazı yerlerde yakıt rüketimi manuelden daha düşük çıkmış ama genelde aynı gibi.

Otomatik vites kullananlar bilirler arabanın manuel vites kadar yakıt yakması bile büyük başarıdır.

Saygılarla...
    Son düzenleme : Ebu Computer; 15-01-2007 saat: 12:36.

CYASHA Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by Baydisiplin Yazıyı Oku
    Otomatik vitesler malum biraz daha fazla yakıyor, üstelik yolda uzunsa ay sonunda maliyetler bayağı artıyor, arkadaşlar lpg li otomatik vites kullanan varmı? var ise km de ne kadar yakıyor? aracınızdan memnunmusunuz? teşekkürler.
    Siz Malatya'li misiniz Sn Disiplin? Yoksa Hekimhan dan mi? Textil le mi istigal ediyorsunuz? Asker misiniz?

Saygilar..

Firat Murat ERAT

Esas

http://www.carpages.co.uk/guide/hond....4i-se-5dr.asp

yakıt tuketiminden bahsediliyor ama gucu torku verdigi devirler hondaların yuksektir... biraz devirli kullanmak gerekir. ee o zaman yakıt tuketimi artar.

Esas

...sitesindeki bilgiler doğruysa Honda Jazz ın otomatik vitesli modeli manuel vitesli modelinden daha az yakıt yakmaktadır....
    ...
    Otomatik vites kullananlar bilirler arabanın manuel vites kadar yakıt yakması bile büyük başarıdır.
    Dostum,
    Hondanın sitesinde teknik özelliklere bakarak mesajımı yazmıştım.
    İlk mesajınızda otomatik vitesli yakıt tüketiminin, manuel'e oranla daha düşük olduğu yazılıydı.

Ebu Computer Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by bonnie Yazıyı Oku
    Dostum,
    Hondanın sitesinde teknik özelliklere bakarak mesajımı yazmıştım.
    İlk mesajınızda otomatik vitesli yakıt tüketiminin, manuel'e oranla daha düşük olduğu yazılıydı.
    Doğrudur Jazz Elite Manuel vites şehir içinde 7,3 yakarken otomatik vitesi 7,2 yakıyor.

Honda City ES manuel vites şehir dışında 4,9 yakarken Otomatik vitesli modeli 4,8 yakıyor.

Honda City ES manuel ortalama yakıt tüketiminde 5,8 yakarken otomatik vitesli modeli 5,7 yakıyor.

Bence otomatik vites olupta bu kadar ekonomik olan başka bir araba daha yok.

Bazı arkadaşlarda 1,400 cc otomatik vites arabalar var ortalama 10 Litre yakıt yakıyor.

Saygılarla...

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •